CUI 15465268
DEATECH IMPEX SRL
DEATECH IMPEX SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 249.6 mii lei (−3.5% față de 2024), o pierdere netă de 4.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15465268
Nr. înregistrare
J2003000871296
EUID
ROONRC.J2003000871296
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, NR.340A
Data înregistrării
29-05-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
249 565
Rezultat net
−4 536
Capitaluri proprii
1 098 755
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 212 764
|
1 262 809
|
1 208 575
|
1 194 339
|
1 240 352
|
1 285 939
|
1 072 141
|
1 112 034
|
1 077 291
|
1 127 963
|
1 163 980
|
1 154 317
|
1 206 463
|
1 138 664
|
1 301 563
|
1 313 624
|
| Active circulante |
249 003
|
272 751
|
277 298
|
159 905
|
83 223
|
60 435
|
83 300
|
112 621
|
193 822
|
174 001
|
127 828
|
80 427
|
60 392
|
73 549
|
60 288
|
99 880
|
| Stocuri |
—
|
—
|
67 254
|
—
|
2 268
|
2 317
|
12 472
|
14 423
|
19 776
|
16 838
|
14 808
|
16 135
|
17 311
|
19 563
|
15 505
|
14 891
|
| Creanțe |
226 758
|
208 528
|
191 793
|
137 319
|
50 854
|
52 225
|
55 838
|
88 693
|
121 506
|
114 411
|
55 351
|
45 663
|
35 558
|
37 593
|
28 529
|
45 068
|
| Casa și conturi la bănci |
22 245
|
64 223
|
18 251
|
22 586
|
30 101
|
5 893
|
14 990
|
9 505
|
52 540
|
42 752
|
57 669
|
18 629
|
7 523
|
16 393
|
16 254
|
39 921
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
544
|
509
|
521
|
630
|
337
|
435
|
664
|
377
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Datorii |
363 012
|
432 813
|
432 205
|
404 856
|
424 773
|
492 311
|
237 247
|
179 310
|
55 143
|
86 223
|
80 026
|
88 865
|
76 959
|
41 440
|
101 264
|
165 552
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 098 755
|
1 103 291
|
1 054 177
|
949 909
|
899 432
|
854 400
|
918 629
|
1 046 009
|
1 216 347
|
1 215 741
|
1 211 782
|
1 145 879
|
1 189 896
|
1 170 773
|
1 260 587
|
1 247 952
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
249 565
|
258 660
|
298 118
|
203 140
|
212 213
|
236 162
|
337 824
|
391 031
|
448 595
|
370 693
|
335 796
|
345 550
|
432 825
|
435 407
|
408 489
|
414 136
|
| Venituri totale |
284 584
|
260 124
|
298 387
|
206 626
|
215 888
|
238 703
|
338 460
|
391 271
|
449 953
|
370 980
|
336 880
|
345 551
|
432 830
|
435 464
|
410 941
|
414 175
|
| Cheltuieli totale |
283 747
|
200 677
|
191 523
|
152 174
|
165 061
|
301 072
|
462 456
|
557 697
|
444 848
|
363 310
|
329 014
|
389 568
|
409 013
|
384 273
|
383 880
|
324 618
|
| Rezultat brut |
+837
|
+59 447
|
+106 864
|
+54 452
|
+50 827
|
−62 369
|
−123 996
|
−166 426
|
+5 105
|
+7 670
|
+7 866
|
−44 017
|
+23 817
|
+51 191
|
+27 061
|
+89 557
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 536
|
+49 113
|
+104 268
|
+50 477
|
+45 032
|
−64 228
|
−127 380
|
−170 338
|
+606
|
+3 960
|
+7 866
|
−44 017
|
+19 123
|
+38 116
|
+14 733
|
+73 142
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
4
|
8
|
8
|
9
|
7
|
6
|
8
|
8
|
7
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEATECH IMPEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 249 565 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 536 lei.
-
Este DEATECH IMPEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DEATECH IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are DEATECH IMPEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor.
-
Când a fost înființată DEATECH IMPEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEATECH IMPEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEATECH IMPEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.