CUI 15505486
GESTCONT SRL
GESTCONT SRL este o firmă din Slatina, județul Olt, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 145.8 mii lei (−13.0% față de 2024), un profit net de 74.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15505486
Nr. înregistrare
J2003000368286
EUID
ROONRC.J2003000368286
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Slatina
Adresă
STR. ECATERINA TEODOROIU, ADIACENT BL. 9, SC.D, ET.PARTER, AP.2
Data înregistrării
12-06-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
145 790
Rezultat net
+74 227
Capitaluri proprii
74 827
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
31
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
60
|
868
|
2 080
|
3 350
|
4 783
|
42 862
|
| Active circulante |
81 204
|
98 374
|
110 288
|
90 836
|
111 634
|
207 329
|
86 927
|
68 576
|
71 424
|
63 875
|
89 558
|
75 822
|
71 187
|
62 926
|
51 233
|
30 618
|
25 138
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
392
|
| Creanțe |
56 000
|
62 643
|
83 100
|
67 200
|
86 499
|
31 800
|
9 800
|
45 800
|
1 400
|
300
|
500
|
—
|
—
|
15 350
|
15 970
|
15 800
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
25 204
|
35 731
|
27 188
|
23 636
|
25 135
|
175 529
|
77 127
|
22 776
|
70 024
|
63 575
|
89 058
|
75 822
|
71 187
|
47 576
|
35 263
|
14 818
|
24 746
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
980
|
| Datorii |
6 408
|
4 303
|
5 917
|
3 888
|
13 079
|
3 222
|
2 823
|
6 922
|
16 637
|
24 719
|
6 386
|
5 430
|
5 293
|
5 190
|
5 807
|
4 112
|
15 562
|
| Capitaluri proprii |
74 827
|
94 071
|
104 371
|
86 948
|
98 555
|
204 107
|
84 104
|
61 654
|
54 787
|
39 156
|
83 172
|
70 452
|
66 762
|
59 816
|
48 776
|
31 289
|
53 418
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
145 790
|
167 500
|
142 520
|
133 950
|
149 100
|
163 750
|
163 100
|
151 300
|
141 600
|
122 250
|
88 250
|
77 050
|
78 920
|
75 900
|
86 001
|
87 201
|
85 854
|
| Venituri totale |
145 790
|
167 500
|
142 520
|
133 950
|
149 100
|
163 750
|
163 100
|
151 300
|
141 600
|
122 250
|
88 250
|
77 050
|
78 920
|
75 900
|
86 001
|
103 331
|
85 856
|
| Cheltuieli totale |
70 105
|
72 354
|
53 672
|
46 262
|
49 654
|
42 219
|
94 219
|
88 733
|
85 997
|
82 472
|
72 882
|
71 048
|
69 605
|
62 583
|
65 934
|
119 031
|
79 114
|
| Rezultat brut |
+75 685
|
+95 146
|
+88 848
|
+87 688
|
+99 446
|
+121 531
|
+68 881
|
+62 567
|
+55 603
|
+39 778
|
+15 368
|
+6 002
|
+9 315
|
+13 317
|
+20 067
|
−15 700
|
+6 742
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+74 227
|
+93 471
|
+87 423
|
+86 348
|
+97 955
|
+120 003
|
+67 250
|
+61 054
|
+54 187
|
+38 556
|
+12 720
|
+3 690
|
+6 946
|
+11 040
|
+17 487
|
−18 925
|
+3 204
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GESTCONT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 145 790 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 74 227 lei.
-
Este GESTCONT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, GESTCONT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GESTCONT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.
-
Când a fost înființată GESTCONT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GESTCONT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GESTCONT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.