CUI 15517413
COPACEANU SRL
COPACEANU SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 345.5 mii lei (+2.9% față de 2024), o pierdere netă de 860 lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15517413
Nr. înregistrare
J2003000487389
EUID
ROONRC.J2003000487389
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. ZORILOR, NR.3, BL.P7, SC.B, ET.3, AP.13
Data înregistrării
17-06-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.06.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 17-06-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
345 487
Rezultat net
−860
Capitaluri proprii
−35 888
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
237
|
3 100
|
6 146
|
9 231
|
3 321
|
8 420
|
16 332
|
| Active circulante |
7 036
|
3 894
|
11 731
|
14 667
|
23 418
|
20 491
|
15 091
|
14 771
|
6 789
|
2 796
|
2 971
|
4 479
|
6 742
|
3 619
|
1 736
|
3 352
|
3 922
|
| Stocuri |
3 256
|
1 979
|
2 206
|
3 066
|
1 802
|
1 722
|
1 547
|
1 510
|
1 827
|
2 005
|
1 679
|
775
|
1 000
|
1 755
|
505
|
1 366
|
2 417
|
| Creanțe |
280
|
81
|
—
|
—
|
—
|
290
|
767
|
3 889
|
—
|
499
|
28
|
1 164
|
2 308
|
—
|
—
|
1
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
3 500
|
1 834
|
9 525
|
11 601
|
21 616
|
18 479
|
12 777
|
9 372
|
4 962
|
292
|
1 264
|
2 540
|
3 434
|
1 864
|
1 231
|
1 985
|
1 505
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
206
|
| Datorii |
42 924
|
38 922
|
34 573
|
16 623
|
17 608
|
26 409
|
36 364
|
41 692
|
47 033
|
54 636
|
43 317
|
42 724
|
42 400
|
36 881
|
19 016
|
21 430
|
16 078
|
| Capitaluri proprii |
−35 888
|
−35 028
|
−22 842
|
−1 956
|
5 810
|
−5 918
|
−21 273
|
−26 921
|
−40 244
|
−51 840
|
−40 109
|
−35 145
|
−29 512
|
−24 031
|
−13 959
|
−9 658
|
4 382
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
345 487
|
335 719
|
335 263
|
305 701
|
274 809
|
217 609
|
208 061
|
214 872
|
207 532
|
195 654
|
224 673
|
268 790
|
324 123
|
349 177
|
344 236
|
333 360
|
382 881
|
| Venituri totale |
345 639
|
336 733
|
335 263
|
305 701
|
274 809
|
217 609
|
208 061
|
214 872
|
207 532
|
195 654
|
224 673
|
268 790
|
324 123
|
357 831
|
356 024
|
337 041
|
428 787
|
| Cheltuieli totale |
345 965
|
343 849
|
352 796
|
310 410
|
257 728
|
197 109
|
200 334
|
199 407
|
193 861
|
205 429
|
222 618
|
274 422
|
329 604
|
367 903
|
360 324
|
346 206
|
432 659
|
| Rezultat brut |
−326
|
−7 116
|
−17 533
|
−4 709
|
+17 081
|
+20 500
|
+7 727
|
+15 465
|
+13 671
|
−9 775
|
+2 055
|
−5 632
|
−5 481
|
−10 072
|
−4 300
|
−9 165
|
−3 872
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−12 186
|
−20 886
|
−7 767
|
+11 729
|
+15 355
|
+5 647
|
+13 324
|
+11 596
|
−11 731
|
−4 685
|
−5 632
|
−5 481
|
−10 072
|
−4 300
|
−14 040
|
−9 407
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COPACEANU SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 345 487 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 860 lei.
-
Este COPACEANU SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COPACEANU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are COPACEANU SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase.
-
Când a fost înființată COPACEANU SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COPACEANU SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COPACEANU SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.