CUI 15523237
CELMCONSTRUCT S.R.L.
CELMCONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Săcele, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 21.9 mii lei (−27.5% față de 2023) și un profit net de 19.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
15523237
Nr. înregistrare
J08/1180/2003
EUID
ROONRC.J08/1180/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Săcele
Adresă
STR. MOVILEI, NR.20, BL.20, SC.C, AP.6
Data înregistrării
19-06-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.06.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
21 890
Rezultat net
+19 592
Capitaluri proprii
−124 005
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
0
|
21 496
|
33 796
|
46 096
|
58 396
|
0
|
0
|
0
|
0
|
914
|
3 980
|
7 100
|
19 580
|
64 875
|
| Active circulante |
27 965
|
7 481
|
6 653
|
11 029
|
9 113
|
6 509
|
4 178
|
3 104
|
3 223
|
3 988
|
4 395
|
194
|
8 730
|
13 621
|
12 193
|
1 320
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 820
|
7 593
|
10 081
|
—
|
| Creanțe |
2 077
|
6 186
|
6 327
|
10 109
|
6 703
|
5 368
|
3 314
|
—
|
1
|
—
|
948
|
—
|
—
|
—
|
787
|
245
|
| Casa și conturi la bănci |
25 888
|
1 295
|
326
|
920
|
2 410
|
1 141
|
864
|
3 104
|
3 222
|
3 988
|
3 447
|
194
|
1 910
|
6 028
|
1 325
|
1 075
|
| Datorii |
151 970
|
151 077
|
149 746
|
168 047
|
157 309
|
152 477
|
149 151
|
85 118
|
85 004
|
87 258
|
87 025
|
88 420
|
87 687
|
91 241
|
92 569
|
88 662
|
| Capitaluri proprii |
−124 005
|
−143 596
|
−143 093
|
−135 522
|
−114 400
|
−99 872
|
−86 577
|
−82 014
|
−81 781
|
−83 270
|
−82 630
|
−87 312
|
−74 977
|
−70 520
|
−60 796
|
−22 467
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
21 890
|
30 199
|
86 483
|
20 886
|
31 355
|
3 400
|
19 637
|
4 320
|
10 640
|
4 280
|
15 260
|
5 727
|
17 693
|
17 408
|
37 016
|
14 302
|
| Venituri totale |
21 890
|
30 199
|
90 683
|
20 886
|
31 355
|
3 400
|
19 636
|
4 320
|
10 640
|
4 280
|
18 008
|
5 727
|
17 693
|
17 408
|
40 516
|
14 303
|
| Cheltuieli totale |
1 450
|
30 702
|
95 533
|
41 380
|
45 028
|
16 593
|
23 610
|
4 424
|
8 832
|
4 791
|
12 786
|
17 891
|
22 150
|
27 131
|
77 195
|
16 017
|
| Rezultat brut |
+20 440
|
−503
|
−4 850
|
−20 494
|
−13 673
|
−13 193
|
−3 974
|
−104
|
+1 808
|
−511
|
+5 222
|
−12 164
|
−4 457
|
−9 723
|
−36 679
|
−1 714
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+19 592
|
−503
|
−7 571
|
−21 121
|
−14 528
|
−13 295
|
−4 563
|
−234
|
+1 489
|
−639
|
+4 682
|
−12 336
|
−4 457
|
−9 723
|
−38 329
|
−2 945
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CELMCONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 21 890 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 592 lei.
-
Este CELMCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, CELMCONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CELMCONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
-
Când a fost înființată CELMCONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CELMCONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CELMCONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.