CUI 15529248
INTERMAR S.R.L.
INTERMAR S.R.L. este o firmă din Gura Haitii, județul Suceava, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.2 mii lei (−26.7% față de 2024) și o pierdere netă de 46.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
15529248
Nr. înregistrare
J33/542/2003
EUID
ROONRC.J33/542/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Gura Haitii
Adresă
COM. SARU DORNEI, NR.107
Data înregistrării
20-06-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.06.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 20-06-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
10 173
Rezultat net
−46 412
Capitaluri proprii
703 084
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
256 843
|
291 667
|
343 855
|
399 191
|
367 037
|
399 009
|
275 604
|
301 299
|
328 130
|
358 190
|
570 593
|
655 821
|
712 533
|
818 998
|
614 336
|
281 345
|
245 587
|
| Active circulante |
763 836
|
770 939
|
1 164 585
|
1 251 191
|
1 340 732
|
1 248 988
|
1 473 352
|
1 597 024
|
1 504 605
|
1 508 150
|
1 696 209
|
1 748 296
|
1 547 228
|
1 436 069
|
1 102 242
|
1 010 998
|
884 325
|
| Stocuri |
412 818
|
412 818
|
421 076
|
486 599
|
564 619
|
557 429
|
483 645
|
555 767
|
527 731
|
610 372
|
698 016
|
1 027 186
|
955 341
|
676 092
|
787 083
|
673 332
|
452 444
|
| Creanțe |
348 140
|
357 037
|
689 993
|
750 706
|
703 417
|
686 382
|
993 040
|
884 568
|
830 232
|
703 436
|
680 774
|
627 257
|
602 611
|
643 394
|
281 456
|
265 039
|
417 745
|
| Casa și conturi la bănci |
2 878
|
1 084
|
53 516
|
13 886
|
72 696
|
5 177
|
−3 333
|
156 689
|
146 642
|
194 342
|
317 419
|
93 853
|
−10 724
|
116 583
|
33 703
|
72 627
|
14 136
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 721
|
3 721
|
16 737
|
36 923
|
14 206
|
—
|
—
|
| Datorii |
317 595
|
313 110
|
360 779
|
320 396
|
426 458
|
471 002
|
445 635
|
601 163
|
541 967
|
499 084
|
635 927
|
788 180
|
810 800
|
947 903
|
659 659
|
466 158
|
534 243
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
25 000
|
—
|
12 122
|
12 122
|
6 880
|
6 880
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
703 084
|
749 496
|
1 147 661
|
1 329 986
|
1 281 311
|
1 176 995
|
1 303 321
|
1 297 160
|
1 290 768
|
1 367 256
|
1 634 596
|
1 594 658
|
1 465 698
|
1 331 965
|
1 059 003
|
819 305
|
588 789
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
10 173
|
13 887
|
155 329
|
892 127
|
910 349
|
521 691
|
798 147
|
1 710 078
|
2 079 141
|
2 100 948
|
2 176 084
|
3 502 910
|
3 314 952
|
4 175 210
|
2 997 962
|
2 229 867
|
1 411 506
|
| Venituri totale |
31 688
|
13 887
|
126 751
|
1 010 102
|
888 779
|
483 210
|
864 275
|
1 682 319
|
2 085 080
|
2 088 064
|
2 126 381
|
3 627 841
|
3 209 547
|
4 262 649
|
3 062 712
|
2 207 192
|
1 540 475
|
| Cheltuieli totale |
78 100
|
138 340
|
307 617
|
917 189
|
775 628
|
604 615
|
849 506
|
1 658 866
|
2 132 045
|
1 999 051
|
2 084 139
|
3 478 934
|
3 056 383
|
3 945 630
|
2 854 974
|
1 934 270
|
1 376 645
|
| Rezultat brut |
−46 412
|
−124 453
|
−180 866
|
+92 913
|
+113 151
|
−121 405
|
+14 769
|
+23 453
|
−46 965
|
+89 013
|
+42 242
|
+148 907
|
+153 164
|
+317 019
|
+207 738
|
+272 922
|
+163 830
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−46 412
|
−124 559
|
−182 324
|
+84 768
|
+104 316
|
−126 326
|
+6 161
|
+6 392
|
−66 422
|
+81 776
|
+36 574
|
+128 960
|
+133 733
|
+272 963
|
+179 697
|
+230 517
|
+137 415
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
2
|
3
|
3
|
4
|
4
|
8
|
11
|
12
|
10
|
12
|
11
|
11
|
11
|
8
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERMAR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 10 173 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 46 412 lei.
-
Este INTERMAR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, INTERMAR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 iunie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are INTERMAR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului.
-
Când a fost înființată INTERMAR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERMAR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERMAR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.