CUI 1554349
CONSTRUCT S & E SRL
CONSTRUCT S & E SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 316.2 mii lei (+7.1% față de 2024), un profit net de 57.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1554349
Nr. înregistrare
J1992005661407
EUID
ROONRC.J1992005661407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
Str. SOLD. STEFAN CONSTANTIN, Nr. 21, C.P.
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.03.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
316 153
Rezultat net
+57 943
Capitaluri proprii
2 660 528
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 012 795
|
1 924 403
|
1 996 828
|
2 110 213
|
2 206 780
|
2 303 167
|
2 400 490
|
1 973 362
|
2 039 846
|
2 097 240
|
746 546
|
777 198
|
828 671
|
795 050
|
828 092
|
853 610
|
707 036
|
| Active circulante |
758 075
|
763 479
|
688 035
|
626 314
|
589 495
|
569 322
|
573 676
|
588 413
|
572 969
|
593 853
|
584 217
|
576 125
|
612 107
|
894 162
|
948 231
|
967 826
|
966 974
|
| Stocuri |
538 249
|
538 249
|
537 621
|
541 406
|
535 830
|
537 766
|
535 826
|
536 420
|
535 719
|
536 029
|
536 328
|
537 842
|
577 816
|
618 471
|
653 953
|
661 517
|
649 169
|
| Creanțe |
101 966
|
90 200
|
47 610
|
53 901
|
45 257
|
28 826
|
30 974
|
44 548
|
32 721
|
37 026
|
38 555
|
38 229
|
33 362
|
201 399
|
220 782
|
232 255
|
202 092
|
| Casa și conturi la bănci |
117 860
|
135 030
|
102 804
|
31 007
|
8 408
|
2 730
|
6 876
|
7 445
|
4 529
|
20 798
|
9 334
|
54
|
929
|
74 292
|
73 496
|
74 054
|
115 713
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
268
|
519
|
1 724
|
3 876
|
5 710
|
1 739
|
1 511
|
1 274
|
1 636
|
1 018
|
—
|
861
|
—
|
1 231
|
2 845
|
2 779
|
| Datorii |
110 342
|
82 907
|
26 853
|
51 465
|
51 735
|
95 083
|
196 698
|
265 297
|
325 573
|
334 892
|
112 347
|
231 077
|
329 811
|
641 558
|
724 518
|
728 360
|
678 212
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
3 810
|
979
|
500
|
—
|
1 500
|
3 237
|
1 080
|
3 067
|
3 223
|
3 208
|
3 695
|
3 463
|
3 303
|
3 702
|
3 484
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
46 301
|
46 301
|
46 300
|
46 300
|
| Capitaluri proprii |
2 660 528
|
2 605 243
|
2 654 719
|
2 685 807
|
2 747 916
|
2 783 116
|
2 777 707
|
2 294 752
|
2 287 436
|
2 354 770
|
1 216 211
|
1 119 038
|
1 108 133
|
997 890
|
1 003 432
|
1 045 919
|
948 793
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
316 153
|
295 297
|
274 814
|
243 088
|
249 824
|
258 898
|
254 252
|
253 432
|
238 840
|
232 756
|
225 411
|
275 769
|
430 275
|
597 806
|
589 993
|
223 432
|
453 831
|
| Venituri totale |
422 247
|
320 906
|
274 833
|
250 180
|
249 831
|
304 918
|
258 771
|
258 039
|
252 412
|
253 071
|
234 109
|
284 477
|
473 800
|
612 650
|
601 586
|
258 198
|
503 678
|
| Cheltuieli totale |
355 875
|
366 167
|
303 503
|
246 093
|
240 625
|
260 154
|
219 683
|
209 730
|
211 474
|
144 794
|
129 923
|
268 796
|
433 817
|
618 192
|
644 073
|
262 835
|
477 021
|
| Rezultat brut |
+66 372
|
−45 261
|
−28 670
|
+4 087
|
+9 206
|
+44 764
|
+39 088
|
+48 309
|
+40 938
|
+108 277
|
+104 186
|
+15 681
|
+39 983
|
−5 542
|
−42 487
|
−4 637
|
+26 657
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+57 943
|
−52 134
|
−31 088
|
+1 635
|
+6 717
|
+41 917
|
+36 508
|
+45 729
|
+38 413
|
+105 747
|
+97 173
|
+10 905
|
+38 875
|
−5 542
|
−42 487
|
−11 087
|
+21 969
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
6
|
6
|
9
|
2
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT S & E SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 316 153 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 57 943 lei.
-
Este CONSTRUCT S & E SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT S & E SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT S & E SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT S & E SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT S & E SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT S & E SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.