CUI 15548711
KM.ZERO S.R.L.
KM.ZERO S.R.L. este o firmă din Buchin, județul Caraș-Severin, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−5.5% față de 2024), un profit net de 41.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15548711
Nr. înregistrare
J11/429/2003
EUID
ROONRC.J11/429/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Caraș-Severin
Localitate
Buchin
Adresă
NR.97
Data înregistrării
27-06-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.06.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 791 190
Rezultat net
+41 228
Capitaluri proprii
192 672
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
70 065
|
107 718
|
146 459
|
193 275
|
34 947
|
46 596
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
172
|
895
|
1 617
|
2 340
|
3 243
|
3 784
|
| Active circulante |
212 549
|
141 859
|
147 929
|
123 425
|
224 941
|
292 393
|
182 079
|
202 632
|
134 128
|
58 662
|
88 258
|
104 361
|
50 619
|
53 331
|
88 386
|
72 374
|
33 317
|
| Stocuri |
89 797
|
86 916
|
54 123
|
82 020
|
83 889
|
173 370
|
72 170
|
61 268
|
89 351
|
57 350
|
82 083
|
34 361
|
43 161
|
39 672
|
74 105
|
44 815
|
29 532
|
| Creanțe |
39 863
|
9 592
|
5 265
|
21 394
|
1 912
|
14 464
|
12 129
|
12 756
|
2 486
|
5 899
|
7 037
|
24 291
|
3 630
|
1 090
|
7 568
|
17 194
|
2 642
|
| Casa și conturi la bănci |
82 889
|
45 351
|
88 541
|
20 011
|
139 140
|
104 559
|
97 780
|
128 608
|
42 291
|
−4 587
|
−862
|
45 709
|
3 828
|
12 569
|
6 713
|
10 365
|
1 143
|
| Cheltuieli în avans |
2 904
|
2 738
|
3 154
|
1 751
|
1 157
|
1 157
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
85
|
85
|
98
|
—
|
| Datorii |
92 846
|
100 871
|
125 761
|
205 533
|
201 236
|
326 034
|
284 675
|
398 236
|
404 919
|
346 872
|
386 411
|
383 275
|
312 701
|
275 382
|
283 057
|
248 027
|
189 969
|
| Capitaluri proprii |
192 672
|
151 444
|
171 781
|
112 918
|
59 809
|
14 112
|
−102 596
|
−195 604
|
−270 791
|
−288 210
|
−298 153
|
−278 742
|
−261 187
|
−220 349
|
−192 246
|
−172 312
|
−152 868
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 791 190
|
1 895 161
|
1 900 438
|
1 619 074
|
1 172 404
|
1 521 856
|
1 118 492
|
1 087 026
|
901 501
|
548 625
|
582 059
|
354 557
|
211 853
|
284 747
|
248 486
|
202 113
|
223 191
|
| Venituri totale |
1 794 051
|
1 921 936
|
1 900 439
|
1 619 107
|
1 172 407
|
1 521 858
|
1 117 433
|
1 087 026
|
901 503
|
550 106
|
582 426
|
354 557
|
205 133
|
282 647
|
252 691
|
207 884
|
223 200
|
| Cheltuieli totale |
1 741 835
|
1 815 977
|
1 790 422
|
1 552 235
|
1 116 389
|
1 390 987
|
1 013 170
|
998 728
|
864 857
|
540 163
|
601 837
|
372 112
|
240 208
|
310 750
|
272 625
|
222 384
|
242 825
|
| Rezultat brut |
+52 216
|
+105 959
|
+110 017
|
+66 872
|
+56 018
|
+130 871
|
+104 263
|
+88 298
|
+36 646
|
+9 943
|
−19 411
|
−17 555
|
−35 075
|
−28 103
|
−19 934
|
−14 500
|
−19 625
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 228
|
+59 663
|
+93 864
|
+53 109
|
+45 696
|
+116 709
|
+93 008
|
+75 187
|
+17 419
|
+9 943
|
−19 411
|
−17 555
|
−40 838
|
−28 103
|
−19 934
|
−19 375
|
−22 492
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
5
|
3
|
2
|
1
|
1
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KM.ZERO S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 791 190 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 228 lei.
-
Este KM.ZERO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, KM.ZERO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are KM.ZERO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții.
-
Când a fost înființată KM.ZERO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KM.ZERO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KM.ZERO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.