CUI 15574630
EDIFICIA CONSTRUCT SRL
EDIFICIA CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+8.4% față de 2024), un profit net de 147.6 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
15574630
Nr. înregistrare
J2003009231408
EUID
ROONRC.J2003009231408
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR. VERZISORI, NR.36-38, BL.CORP 45, ET.1
Data înregistrării
09-07-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.07.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-07-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 156 954
Rezultat net
+147 562
Capitaluri proprii
818 476
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
77 497
|
230 303
|
73 309
|
10 848
|
15 794
|
9 700
|
0
|
0
|
0
|
0
|
12 176
|
18 539
|
31 263
|
47 128
|
78 695
|
111 571
|
157 343
|
| Active circulante |
815 176
|
1 130 655
|
752 173
|
576 368
|
386 863
|
411 334
|
61 303
|
14 549
|
52 681
|
36 724
|
14 907
|
49 468
|
107 927
|
87 873
|
153 963
|
205 876
|
137 919
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
3 121
|
1 100
|
24 968
|
−2 702
|
−8 071
|
41 767
|
35 341
|
2 756
|
40 983
|
21 119
|
| Creanțe |
477 550
|
556 858
|
226 949
|
142 399
|
88 437
|
118 224
|
60 587
|
27 982
|
24 936
|
25 031
|
21 608
|
44 556
|
35 319
|
52 216
|
146 191
|
153 319
|
100 839
|
| Casa și conturi la bănci |
337 626
|
573 797
|
525 224
|
433 969
|
298 426
|
293 110
|
716
|
−16 554
|
26 645
|
−13 275
|
−3 999
|
12 983
|
30 841
|
316
|
5 016
|
11 574
|
15 961
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
10 000
|
0
|
0
|
0
|
590
|
1 660
|
21 774
|
0
|
0
|
4 032
|
—
|
—
|
| Datorii |
74 197
|
241 156
|
37 654
|
42 150
|
53 110
|
89 431
|
65 391
|
110 501
|
74 272
|
182 697
|
131 830
|
504 454
|
611 909
|
605 611
|
615 966
|
571 554
|
443 836
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
536
|
1 611
|
26 658
|
53 299
|
28 364
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
818 476
|
1 119 802
|
787 828
|
545 066
|
349 547
|
341 603
|
−4 088
|
−95 952
|
−21 591
|
−145 383
|
−103 087
|
−414 673
|
−473 255
|
−472 221
|
−405 934
|
−307 406
|
−176 938
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 156 954
|
1 066 874
|
990 081
|
861 069
|
815 840
|
640 561
|
334 072
|
88 832
|
457 002
|
125 067
|
286 990
|
332 817
|
148 994
|
296 087
|
483 768
|
435 947
|
845 341
|
| Venituri totale |
1 156 954
|
1 066 874
|
983 292
|
865 240
|
815 840
|
640 561
|
334 572
|
88 832
|
583 417
|
125 067
|
690 233
|
332 817
|
148 994
|
296 090
|
483 774
|
439 734
|
859 536
|
| Cheltuieli totale |
980 390
|
712 296
|
730 697
|
661 069
|
799 738
|
288 464
|
240 074
|
161 537
|
459 625
|
166 199
|
370 039
|
274 234
|
150 028
|
362 377
|
582 301
|
568 579
|
1 017 775
|
| Rezultat brut |
+176 564
|
+354 578
|
+252 595
|
+204 171
|
+16 102
|
+352 097
|
+94 498
|
−72 705
|
+123 792
|
−41 132
|
+320 194
|
+58 583
|
−1 034
|
−66 287
|
−98 527
|
−128 845
|
−158 239
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+147 562
|
+331 975
|
+242 762
|
+195 519
|
+7 944
|
+345 691
|
+91 864
|
−74 361
|
+123 792
|
−42 295
|
+311 585
|
+58 583
|
−1 034
|
−66 287
|
−98 527
|
−130 470
|
−163 972
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
10
|
15
|
12
|
3
|
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
7
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EDIFICIA CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 156 954 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 147 562 lei.
-
Este EDIFICIA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EDIFICIA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iulie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are EDIFICIA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal.
-
Când a fost înființată EDIFICIA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EDIFICIA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EDIFICIA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.