CUI 15591908
SCUT CONSTRUCT SRL
SCUT CONSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2018 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.9 mil. lei (+106.7% față de 2024), un profit net de 818.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15591908
Nr. înregistrare
J2003001947123
EUID
ROONRC.J2003001947123
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. DOINEI, NR.13
Data înregistrării
16-07-2003
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 30.10.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 23-02-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 903 391
Rezultat net
+818 524
Capitaluri proprii
6 854 216
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
34 468 235
|
23 446 233
|
10 462 649
|
3 976 441
|
4 153 132
|
4 329 821
|
4 506 496
|
4 683 407
|
1 014
|
1 014
|
1 014
|
1 014
|
1 659
|
2 304
|
4 077
|
4 077
|
4 578
|
| Active circulante |
3 337 528
|
1 085 219
|
786 697
|
395 669
|
391 557
|
393 230
|
388 868
|
261 899
|
273 789
|
273 789
|
273 789
|
277 629
|
303 090
|
265 321
|
256 877
|
256 877
|
255 603
|
| Stocuri |
3 297
|
153 660
|
4
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
2 061 294
|
784 422
|
726 379
|
269 352
|
315 813
|
327 593
|
227 154
|
201 708
|
232 914
|
232 914
|
232 914
|
232 914
|
232 914
|
233 870
|
224 670
|
224 670
|
218 061
|
| Casa și conturi la bănci |
1 272 937
|
147 137
|
60 314
|
126 317
|
75 744
|
65 637
|
161 714
|
60 191
|
40 875
|
40 875
|
40 875
|
44 715
|
70 176
|
31 451
|
32 207
|
32 207
|
37 542
|
| Cheltuieli în avans |
28 870
|
10 134
|
6 989
|
5 776
|
7 670
|
6 034
|
1 753
|
701
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
30 682 863
|
18 505 894
|
6 547 087
|
162 861
|
478 992
|
1 757 309
|
3 085 621
|
4 035 735
|
0
|
0
|
0
|
3 840
|
1 031
|
120
|
120
|
120
|
1 755
|
| Venituri în avans |
297 554
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 854 216
|
6 035 692
|
4 709 248
|
4 215 025
|
4 073 367
|
2 971 776
|
1 811 496
|
910 272
|
274 803
|
274 803
|
274 803
|
274 803
|
303 718
|
267 505
|
260 834
|
260 834
|
258 426
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 903 391
|
1 888 801
|
1 522 687
|
1 487 803
|
1 390 894
|
1 443 824
|
1 168 012
|
800 782
|
0
|
—
|
—
|
0
|
38 340
|
9 200
|
0
|
9 300
|
3 900
|
| Venituri totale |
3 903 492
|
1 891 837
|
1 524 478
|
1 487 803
|
1 405 211
|
1 443 824
|
1 168 012
|
800 782
|
0
|
0
|
0
|
0
|
38 340
|
9 200
|
0
|
9 392
|
5 236
|
| Cheltuieli totale |
2 975 955
|
521 053
|
386 712
|
332 758
|
291 711
|
273 069
|
257 408
|
158 905
|
—
|
—
|
—
|
1 075
|
977
|
2 529
|
—
|
6 434
|
61 046
|
| Rezultat brut |
+927 537
|
+1 370 784
|
+1 137 766
|
+1 155 045
|
+1 113 500
|
+1 170 755
|
+910 604
|
+641 877
|
0
|
0
|
0
|
−1 075
|
+37 363
|
+6 671
|
0
|
+2 958
|
−55 810
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+818 524
|
+1 326 445
|
+1 124 657
|
+1 141 658
|
+1 101 591
|
+1 160 280
|
+901 224
|
+635 469
|
0
|
0
|
0
|
−1 075
|
+36 213
|
+6 671
|
0
|
+2 408
|
−60 143
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SCUT CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 903 391 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 818 524 lei.
-
Este SCUT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SCUT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 februarie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are SCUT CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată SCUT CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SCUT CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SCUT CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.