CUI 15645994
ROMSTEF S.R.L.
ROMSTEF S.R.L. este o firmă din Greci, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.1 mil. lei (+3.5% față de 2024), un profit net de 56.7 mii lei și 12 angajați.
Date de identificare
CUI
15645994
Nr. înregistrare
J38/622/2003
EUID
ROONRC.J38/622/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Greci
Adresă
COM. MATEESTI
Data înregistrării
06-08-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.08.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-08-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 069 084
Rezultat net
+56 693
Capitaluri proprii
611 922
Număr mediu de salariați
12
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
594 560
|
663 732
|
578 273
|
529 131
|
436 570
|
450 214
|
504 996
|
540 694
|
527 355
|
516 204
|
589 043
|
687 924
|
720 491
|
766 241
|
721 574
|
748 228
|
669 660
|
| Active circulante |
116 341
|
277 997
|
277 579
|
354 648
|
143 922
|
187 391
|
114 888
|
76 593
|
90 986
|
217 185
|
148 924
|
61 510
|
62 789
|
83 371
|
40 976
|
48 728
|
33 098
|
| Stocuri |
81 481
|
72 109
|
59 986
|
69 229
|
62 810
|
67 310
|
48 577
|
48 916
|
40 329
|
32 207
|
45 932
|
35 497
|
37 894
|
61 073
|
18 085
|
31 273
|
15 876
|
| Creanțe |
22 808
|
5 025
|
19 485
|
8 710
|
10 846
|
3 890
|
5 430
|
6 300
|
8 612
|
13 776
|
6 565
|
1 628
|
9 784
|
16 264
|
15 650
|
12 147
|
7 114
|
| Casa și conturi la bănci |
12 052
|
200 863
|
198 108
|
276 709
|
70 266
|
116 191
|
60 881
|
21 377
|
42 045
|
171 202
|
96 427
|
24 385
|
15 111
|
6 034
|
7 241
|
5 308
|
10 108
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
98 979
|
386 500
|
277 389
|
252 293
|
36 236
|
77 101
|
96 705
|
114 217
|
93 576
|
149 619
|
120 798
|
197 428
|
274 651
|
358 702
|
280 132
|
653 122
|
595 777
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
611 922
|
555 229
|
578 463
|
631 486
|
544 256
|
560 504
|
523 179
|
503 070
|
524 765
|
583 770
|
617 169
|
552 006
|
508 629
|
490 910
|
482 418
|
143 834
|
106 981
|
| Capital subscris vărsat |
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
331 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 069 084
|
1 998 893
|
2 008 735
|
1 944 451
|
1 299 765
|
1 353 552
|
1 270 213
|
1 112 432
|
1 154 675
|
1 402 451
|
1 451 185
|
1 344 237
|
1 192 289
|
833 639
|
642 816
|
634 514
|
782 183
|
| Venituri totale |
2 172 788
|
2 098 209
|
2 108 979
|
2 046 108
|
1 400 825
|
1 452 248
|
1 349 536
|
1 165 206
|
1 154 675
|
1 404 552
|
1 452 843
|
1 344 237
|
1 192 289
|
833 639
|
650 487
|
634 514
|
784 333
|
| Cheltuieli totale |
2 106 230
|
2 016 721
|
1 937 109
|
1 876 609
|
1 335 167
|
1 372 263
|
1 325 598
|
1 184 034
|
1 147 246
|
1 366 739
|
1 375 268
|
1 292 600
|
1 171 195
|
823 528
|
640 271
|
621 262
|
774 826
|
| Rezultat brut |
+66 558
|
+81 488
|
+171 870
|
+169 499
|
+65 658
|
+79 985
|
+23 938
|
−18 828
|
+7 429
|
+37 813
|
+77 575
|
+51 637
|
+21 094
|
+10 111
|
+10 216
|
+13 252
|
+9 507
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+56 693
|
+65 766
|
+143 715
|
+142 380
|
+55 151
|
+67 187
|
+20 108
|
−21 695
|
+5 995
|
+31 764
|
+65 163
|
+43 376
|
+17 719
|
+8 493
|
+8 583
|
+6 086
|
+3 464
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
12
|
11
|
11
|
6
|
12
|
15
|
12
|
16
|
16
|
8
|
20
|
20
|
15
|
12
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROMSTEF S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 069 084 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 56 693 lei.
-
Este ROMSTEF S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ROMSTEF S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 6 august 2003.
-
Ce cod CAEN principal are ROMSTEF S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată ROMSTEF S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROMSTEF S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROMSTEF S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.