CUI 15648397
CENTROFERMAT S.R.L.
CENTROFERMAT S.R.L. este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 118.1 mii lei (+38.8% față de 2024) și un profit net de 41.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
15648397
Nr. înregistrare
J06/455/2003
EUID
ROONRC.J06/455/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
INT. CIREŞULUI, NR.1, SC.A, AP.8
Data înregistrării
07-08-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-08-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
118 122
Rezultat net
+41 213
Capitaluri proprii
102 307
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
140 508
|
156 547
|
175 522
|
204 565
|
216 415
|
228 265
|
239 615
|
251 465
|
263 471
|
276 222
|
272 068
|
286 752
|
302 442
|
69 192
|
43 196
|
56 374
|
| Active circulante |
130 525
|
149 357
|
179 851
|
300 214
|
247 647
|
198 175
|
181 620
|
160 423
|
135 004
|
114 732
|
106 403
|
59 397
|
242 618
|
457 490
|
424 667
|
313 358
|
| Stocuri |
60 614
|
122 779
|
132 480
|
154 733
|
173 358
|
170 508
|
164 584
|
146 352
|
122 174
|
101 602
|
66 601
|
46 541
|
6 540
|
8 837
|
4 842
|
1 669
|
| Creanțe |
7 892
|
2 417
|
1 010
|
14 309
|
16 132
|
14 737
|
17 003
|
12 868
|
12 773
|
13 113
|
39 802
|
12 832
|
236 066
|
447 514
|
419 336
|
311 464
|
| Casa și conturi la bănci |
62 019
|
24 161
|
46 361
|
131 172
|
58 157
|
12 930
|
33
|
1 203
|
57
|
17
|
—
|
24
|
12
|
1 139
|
489
|
225
|
| Datorii |
168 726
|
319 810
|
465 783
|
797 888
|
797 286
|
796 869
|
831 364
|
858 187
|
872 564
|
873 105
|
867 309
|
834 745
|
809 443
|
791 410
|
709 617
|
627 053
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
2 419
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
102 307
|
−13 906
|
−110 410
|
−295 528
|
−335 643
|
−372 848
|
−412 548
|
−448 718
|
−476 508
|
−484 570
|
−491 257
|
−491 015
|
−264 383
|
−264 728
|
−241 754
|
−257 321
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
118 122
|
85 116
|
65 286
|
100 309
|
66 624
|
62 620
|
62 737
|
55 222
|
58 985
|
73 236
|
64 017
|
80 820
|
98 519
|
122 782
|
118 776
|
32 848
|
| Venituri totale |
118 122
|
85 116
|
65 343
|
100 447
|
66 905
|
62 866
|
64 146
|
56 483
|
58 985
|
77 823
|
64 155
|
81 751
|
151 319
|
138 783
|
131 361
|
32 851
|
| Cheltuieli totale |
68 813
|
42 849
|
26 665
|
57 319
|
27 796
|
21 280
|
26 052
|
26 999
|
49 784
|
68 800
|
62 472
|
306 084
|
150 505
|
161 757
|
114 144
|
106 018
|
| Rezultat brut |
+49 309
|
+42 267
|
+38 678
|
+43 128
|
+39 109
|
+41 586
|
+38 094
|
+29 484
|
+9 201
|
+9 023
|
+1 683
|
−224 333
|
+814
|
−22 974
|
+17 217
|
−73 167
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 213
|
+35 504
|
+32 446
|
+40 115
|
+37 205
|
+39 700
|
+36 170
|
+27 790
|
+8 062
|
+6 688
|
−242
|
−226 632
|
+345
|
−22 974
|
+15 567
|
−76 034
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
4
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CENTROFERMAT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 118 122 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 213 lei.
-
Este CENTROFERMAT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CENTROFERMAT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 7 august 2003.
-
Ce cod CAEN principal are CENTROFERMAT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată CENTROFERMAT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CENTROFERMAT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CENTROFERMAT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.