CUI 15673412
DEVNET SRL
DEVNET SRL este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.7 mil. lei (+124.3% față de 2024), un profit net de 202.5 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15673412
Nr. înregistrare
J32/1043/2003
EUID
ROONRC.J32/1043/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. MARIUS STURZA, NR.8A
Data înregistrării
15-08-2003
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 15.04.2010
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
-
0124 - Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase
-
0125 - Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
-
0126 - Cultivarea fructelor oleaginoase
-
0128 - Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale şi a plantelor de uz farmaceutic
-
0129 - Cultivarea altor plante permanente
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
0163 - Activităţi după recoltare
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3317 - Repararea şi întreţinerea altor echipamentelor de transport n.c.a.
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
3511 - Producţia de energie electrică
-
3514 - Comercializarea energiei electrice
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
-
6120 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele fără cablu (exclusiv prin satelit)
-
6130 - Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7820 - Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
9512 - Repararea echipamentelor de comunicaţii
-
9521 - Repararea aparatelor electronice de uz casnic
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 720 975
Rezultat net
+202 537
Capitaluri proprii
295 384
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
195 175
|
101 533
|
—
|
1 074
|
2 147
|
3 081
|
52 949
|
66 606
|
80 263
|
95 467
|
115 315
|
14 599
|
1 828
|
2 986
|
1 981
|
525
|
30 922
|
| Active circulante |
129 073
|
352 150
|
525 378
|
510 617
|
450 895
|
177 337
|
171 888
|
114 017
|
97 338
|
110 203
|
183 076
|
146 196
|
49 848
|
55 477
|
43 109
|
46 091
|
47 125
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
657
|
657
|
657
|
657
|
657
|
2 072
|
—
|
—
|
19 971
|
19 971
|
19 971
|
| Creanțe |
22 170
|
5 378
|
383 929
|
345 836
|
221 732
|
129 687
|
119 780
|
54 392
|
21 605
|
20 725
|
21 735
|
16 550
|
49 309
|
54 509
|
22 039
|
22 177
|
23 877
|
| Casa și conturi la bănci |
106 903
|
346 772
|
141 449
|
164 781
|
229 163
|
47 650
|
51 451
|
58 968
|
75 076
|
88 821
|
160 684
|
127 574
|
539
|
968
|
1 099
|
3 943
|
3 277
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
877
|
8 724
|
8 724
|
5 573
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
28 864
|
27 503
|
101 797
|
124 068
|
178 341
|
6 526
|
3 446
|
3 953
|
13 884
|
45 891
|
2 182
|
1 199
|
1 200
|
124 738
|
236 589
|
261 642
|
268 866
|
| Capitaluri proprii |
295 384
|
426 180
|
423 581
|
387 623
|
274 701
|
173 892
|
221 391
|
176 670
|
163 717
|
159 779
|
297 086
|
168 320
|
59 200
|
−60 702
|
−191 499
|
−215 026
|
−190 819
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 720 975
|
1 658 616
|
1 749 549
|
2 315 768
|
855 264
|
267 987
|
281 912
|
253 084
|
216 069
|
219 553
|
183 240
|
162 852
|
161 869
|
208 399
|
33 500
|
3 000
|
—
|
| Venituri totale |
3 721 303
|
1 658 629
|
1 749 550
|
2 315 769
|
855 264
|
267 987
|
281 918
|
253 084
|
216 069
|
219 553
|
183 242
|
162 852
|
161 914
|
208 535
|
36 051
|
8 305
|
4
|
| Cheltuieli totale |
3 477 930
|
1 214 998
|
1 310 639
|
1 905 904
|
572 463
|
92 069
|
58 160
|
74 335
|
50 644
|
53 640
|
49 079
|
40 537
|
37 549
|
77 739
|
12 524
|
31 503
|
16 177
|
| Rezultat brut |
+243 373
|
+443 631
|
+438 911
|
+409 865
|
+282 801
|
+175 918
|
+223 758
|
+178 749
|
+165 425
|
+165 913
|
+134 163
|
+122 315
|
+124 365
|
+130 796
|
+23 527
|
−23 198
|
−16 173
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+202 537
|
+401 336
|
+421 766
|
+387 170
|
+274 248
|
+173 440
|
+220 939
|
+176 218
|
+163 265
|
+159 327
|
+128 666
|
+117 430
|
+119 903
|
+130 796
|
+23 527
|
−24 207
|
−16 173
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEVNET SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 720 975 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 202 537 lei.
-
Este DEVNET SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DEVNET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021.
-
Ce cod CAEN principal are DEVNET SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată DEVNET SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 august 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEVNET SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEVNET SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.