CUI 1568611
BADUC SA
BADUC SA este o firmă din Sector 5, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98.5 mil. lei (−14.5% față de 2024), un profit net de 387.9 mii lei și 108 angajați.
Date de identificare
CUI
1568611
Nr. înregistrare
J1991001069404
EUID
ROONRC.J1991001069404
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
STR VIGONIEI, NR.5-7
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.12.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2540 - Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4920 - Transporturi de marfă pe calea ferată
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
98 457 494
Rezultat net
+387 908
Capitaluri proprii
118 166 185
Număr mediu de salariați
108
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
75 285 109
|
81 220 009
|
83 264 361
|
67 206 131
|
67 785 986
|
48 406 127
|
48 556 277
|
51 775 432
|
72 656 265
|
73 655 995
|
80 252 268
|
81 694 358
|
84 977 257
|
90 132 635
|
92 987 194
|
143 719 490
|
173 549 675
|
| Active circulante |
50 913 135
|
45 284 614
|
45 136 743
|
54 676 624
|
67 682 697
|
52 300 065
|
46 507 828
|
39 899 656
|
41 597 782
|
38 977 609
|
39 496 213
|
37 907 160
|
35 609 830
|
38 861 949
|
44 375 196
|
53 299 398
|
60 421 989
|
| Stocuri |
28 945 167
|
22 290 505
|
26 634 976
|
25 538 318
|
36 992 896
|
30 842 927
|
24 594 557
|
16 159 895
|
17 795 725
|
14 250 717
|
10 796 821
|
16 040 909
|
14 382 676
|
14 609 777
|
14 731 169
|
13 535 084
|
18 750 276
|
| Creanțe |
1 978 600
|
4 543 355
|
5 101 883
|
7 796 323
|
11 440 823
|
8 005 290
|
9 078 890
|
8 767 580
|
8 748 302
|
8 959 688
|
11 219 012
|
12 269 960
|
9 051 075
|
12 535 835
|
13 732 040
|
21 323 560
|
18 120 336
|
| Casa și conturi la bănci |
19 731 190
|
18 131 227
|
12 858 918
|
20 872 080
|
18 551 150
|
12 823 699
|
12 494 130
|
14 386 850
|
14 051 620
|
14 974 418
|
16 092 919
|
6 936 554
|
1 192 648
|
2 723 068
|
1 702 241
|
3 615 838
|
2 694 103
|
| Cheltuieli în avans |
246 038
|
260 058
|
231 147
|
213 355
|
184 156
|
121 694
|
137 384
|
105 829
|
104 435
|
112 263
|
86 928
|
43 907
|
46 711
|
53 947
|
68 996
|
86 660
|
206 528
|
| Datorii |
8 272 201
|
5 979 765
|
6 979 842
|
9 400 668
|
16 156 019
|
15 008 413
|
10 715 070
|
6 213 027
|
9 496 742
|
6 978 946
|
7 662 406
|
7 226 989
|
5 142 424
|
7 924 629
|
12 930 379
|
64 878 387
|
70 657 886
|
| Venituri în avans |
5 896
|
14 801
|
25 655
|
39 962
|
64 493
|
70 471
|
47 665
|
1 427 871
|
—
|
—
|
—
|
−5 832
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
290 000
|
748 263
|
229 862
|
128 698
|
110 097
|
94 389
|
75 204
|
1 146
|
819
|
173 075
|
225 987
|
1 872 293
|
214 619
|
227 742
|
| Capitaluri proprii |
118 166 185
|
120 770 115
|
121 626 754
|
112 365 480
|
118 684 064
|
85 519 140
|
84 310 056
|
84 029 922
|
104 767 351
|
105 691 717
|
112 171 857
|
112 423 449
|
115 318 299
|
120 897 915
|
122 628 714
|
132 012 542
|
163 292 564
|
| Capital subscris vărsat |
19 295 075
|
21 610 484
|
23 154 090
|
23 154 090
|
23 154 090
|
23 154 090
|
23 154 090
|
23 925 893
|
25 469 499
|
26 241 302
|
27 013 105
|
27 784 908
|
28 556 711
|
29 328 514
|
30 872 120
|
30 872 120
|
63 287 846
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
98 457 494
|
115 117 358
|
122 761 221
|
178 899 102
|
182 339 229
|
121 212 091
|
126 961 115
|
124 735 860
|
107 192 337
|
89 883 000
|
104 822 820
|
98 365 630
|
76 066 257
|
99 667 852
|
116 447 820
|
132 978 739
|
149 063 673
|
| Venituri totale |
101 611 769
|
119 928 888
|
124 568 749
|
180 666 957
|
183 605 140
|
122 915 448
|
127 941 852
|
126 150 787
|
108 774 413
|
91 685 330
|
106 008 171
|
100 084 087
|
79 379 103
|
103 224 408
|
128 449 067
|
141 277 330
|
153 722 185
|
| Cheltuieli totale |
101 003 958
|
119 241 920
|
128 564 486
|
173 439 565
|
167 227 639
|
120 834 227
|
126 102 676
|
125 321 651
|
107 835 646
|
90 536 419
|
105 487 960
|
100 406 133
|
82 316 293
|
106 155 930
|
136 667 951
|
150 799 456
|
186 129 422
|
| Rezultat brut |
+607 811
|
+686 968
|
−3 995 737
|
+7 227 392
|
+16 377 501
|
+2 081 221
|
+1 839 176
|
+829 136
|
+938 767
|
+1 148 911
|
+520 211
|
−322 046
|
−2 937 190
|
−2 931 522
|
−8 218 884
|
−9 522 126
|
−32 407 237
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+387 908
|
+686 968
|
−3 995 737
|
+6 338 985
|
+14 757 659
|
+2 081 221
|
+1 839 176
|
+829 136
|
+938 767
|
+1 148 911
|
+520 211
|
−322 046
|
−2 937 190
|
−2 931 522
|
−8 181 861
|
−9 593 126
|
−32 435 904
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
124
|
143
|
150
|
148
|
151
|
150
|
147
|
146
|
151
|
160
|
163
|
185
|
221
|
224
|
267
|
417
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BADUC SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 98 457 494 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 387 908 lei.
-
Este BADUC SA plătitoare de TVA?
-
Da, BADUC SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are BADUC SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată BADUC SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BADUC SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BADUC SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.