CUI 15697012
GECOND CONSTRUCT S.R.L.
GECOND CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 437.5 mii lei (−29.4% față de 2022), o pierdere netă de 11.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15697012
Nr. înregistrare
J40/11591/2003
EUID
ROONRC.J40/11591/2003
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR. POTERASI, NR.20-22, ET.4, AP.17
Data înregistrării
27-08-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.10.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-08-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
2823 - Fabricarea maşinilor şi echipamentelor de birou (exclusiv fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice)
-
3312 - Repararea maşinilor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
437 530
Rezultat net
−11 131
Capitaluri proprii
133 604
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
10 051
|
10 613
|
58 295
|
73 204
|
116 789
|
153 759
|
3 136
|
0
|
—
|
—
|
—
|
4 153
|
20 764
|
37 375
|
54 692
|
| Active circulante |
449 820
|
493 874
|
31 026
|
103 906
|
621 558
|
149 565
|
87 643
|
76 811
|
57 419
|
18 926
|
36 431
|
70 822
|
64 707
|
104 545
|
72 704
|
| Stocuri |
272 834
|
404 250
|
—
|
6 716
|
4
|
3 622
|
35 798
|
1 929
|
445
|
—
|
3 099
|
0
|
0
|
—
|
253
|
| Creanțe |
66 460
|
17 088
|
17 021
|
7 452
|
17 380
|
736
|
5 690
|
1 805
|
—
|
1 974
|
538
|
2
|
6 358
|
25 141
|
63 230
|
| Casa și conturi la bănci |
110 526
|
72 536
|
14 005
|
89 738
|
604 174
|
145 207
|
46 155
|
73 077
|
56 974
|
16 952
|
32 794
|
70 820
|
58 349
|
79 404
|
9 221
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1 074
|
—
|
1 062
|
1 094
|
0
|
0
|
1 465
|
1 570
|
| Datorii |
326 267
|
436 022
|
95 743
|
32 374
|
311 117
|
121 881
|
79 609
|
86 022
|
59 935
|
41 877
|
45 318
|
11 653
|
58 120
|
121 920
|
87 224
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
133 604
|
68 465
|
−6 422
|
144 736
|
427 230
|
181 443
|
11 170
|
−8 137
|
−2 516
|
−21 889
|
−7 793
|
63 322
|
27 351
|
21 465
|
41 742
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
437 530
|
619 630
|
116 298
|
330 941
|
1 186 980
|
778 933
|
327 702
|
166 445
|
198 375
|
86 029
|
65 516
|
194 411
|
157 525
|
101 659
|
232 809
|
| Venituri totale |
437 530
|
619 630
|
116 313
|
330 975
|
1 188 337
|
778 946
|
327 717
|
166 456
|
198 384
|
86 037
|
65 532
|
194 433
|
161 736
|
101 744
|
254 432
|
| Cheltuieli totale |
448 661
|
695 901
|
266 329
|
373 370
|
745 297
|
600 883
|
300 967
|
170 413
|
173 060
|
97 552
|
71 809
|
151 610
|
153 354
|
117 147
|
276 064
|
| Rezultat brut |
−11 131
|
−76 271
|
−150 016
|
−42 395
|
+443 040
|
+178 063
|
+26 750
|
−3 957
|
+25 324
|
−11 515
|
−6 277
|
+42 823
|
+8 382
|
−15 403
|
−21 632
|
| Rezultat net |
Față de 2022
−11 131
|
−76 271
|
−151 158
|
−45 652
|
+431 157
|
+170 274
|
+23 473
|
−5 621
|
+19 372
|
−14 096
|
−8 033
|
+35 971
|
+5 886
|
−20 278
|
−29 265
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2022
|
2
|
2
|
2
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
0
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GECOND CONSTRUCT S.R.L. în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 437 530 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 131 lei.
-
Este GECOND CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, GECOND CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 august 2003.
-
Ce cod CAEN principal are GECOND CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată GECOND CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GECOND CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GECOND CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.