CUI 157120
SERPROCOM SRL
SERPROCOM SRL este o firmă din Curtea de Argeş, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 350 mii lei (+2.2% față de 2024), un profit net de 135.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
157120
Nr. înregistrare
J1992002044038
EUID
ROONRC.J03/2044/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Curtea de Argeş
Adresă
STR. VOIEVOZI, NR.30
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
350 000
Rezultat net
+135 219
Capitaluri proprii
592 631
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
100 296
|
149 796
|
192 724
|
222 474
|
268 541
|
178 076
|
168 315
|
159 804
|
176 331
|
200 607
|
202 309
|
209 467
|
233 048
|
171 157
|
270 519
|
172 010
|
173 272
|
| Active circulante |
523 815
|
393 032
|
203 635
|
161 550
|
133 712
|
212 855
|
205 208
|
212 764
|
212 802
|
193 430
|
202 073
|
214 821
|
214 043
|
230 434
|
287 377
|
376 523
|
409 195
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 037
|
15 025
|
8 183
|
169
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
16 719
|
26 805
|
17 790
|
16 795
|
27 738
|
16 982
|
25 062
|
27 233
|
34 696
|
25 480
|
30 454
|
39 715
|
50 848
|
51 386
|
52 198
|
33 690
|
32 954
|
| Casa și conturi la bănci |
507 096
|
366 227
|
185 845
|
144 755
|
105 974
|
195 873
|
180 146
|
185 531
|
178 106
|
167 950
|
167 582
|
160 081
|
155 012
|
178 879
|
235 179
|
342 833
|
376 241
|
| Datorii |
31 480
|
61 416
|
43 747
|
46 123
|
51 390
|
37 268
|
30 373
|
31 175
|
28 186
|
33 230
|
46 974
|
67 129
|
92 917
|
48 005
|
59 436
|
53 126
|
88 489
|
| Capitaluri proprii |
592 631
|
481 412
|
352 612
|
337 901
|
350 863
|
353 663
|
343 150
|
341 393
|
360 947
|
360 807
|
357 408
|
357 159
|
354 174
|
353 586
|
498 460
|
495 407
|
493 978
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
350 000
|
342 299
|
148 347
|
113 904
|
107 100
|
129 103
|
127 709
|
133 438
|
122 734
|
122 505
|
130 120
|
115 051
|
91 254
|
72 463
|
79 014
|
64 215
|
73 409
|
| Venituri totale |
361 584
|
343 738
|
150 499
|
117 285
|
109 454
|
132 504
|
134 563
|
133 438
|
125 724
|
123 567
|
132 055
|
119 606
|
92 294
|
95 081
|
89 453
|
89 873
|
125 971
|
| Cheltuieli totale |
215 541
|
204 627
|
134 293
|
126 780
|
104 791
|
120 990
|
131 526
|
132 046
|
124 355
|
117 698
|
127 899
|
113 039
|
89 092
|
94 857
|
85 817
|
84 946
|
84 387
|
| Rezultat brut |
+146 043
|
+139 111
|
+16 206
|
−9 495
|
+4 663
|
+11 514
|
+3 037
|
+1 392
|
+1 369
|
+5 869
|
+4 156
|
+6 567
|
+3 202
|
+224
|
+3 636
|
+4 927
|
+41 584
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+135 219
|
+128 801
|
+14 711
|
−12 962
|
+1 868
|
+10 514
|
+1 757
|
+58
|
+140
|
+3 398
|
+249
|
+2 984
|
+589
|
+187
|
+3 054
|
+1 429
|
+33 521
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SERPROCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 350 000 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 135 219 lei.
-
Este SERPROCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SERPROCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are SERPROCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.
-
Când a fost înființată SERPROCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SERPROCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SERPROCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.