CUI 15737982
ART CONSTRUCT S.R.L.
ART CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2005, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 386.6 mii lei (−19.2% față de 2024), o pierdere netă de 49.4 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
15737982
Nr. înregistrare
J23/1551/2003
EUID
ROONRC.J23/1551/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Otopeni
Adresă
CAL. BUCUREŞTILOR, NR.45
Data înregistrării
12-09-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.09.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
386 610
Rezultat net
−49 422
Capitaluri proprii
1 110 839
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 020 712
|
1 028 609
|
1 045 159
|
1 061 996
|
1 079 695
|
1 058 964
|
1 086 627
|
1 122 941
|
1 171 366
|
1 218 969
|
1 196 003
|
1 236 814
|
1 142 739
|
1 182 995
|
1 276 256
|
1 276 255
|
1 276 255
|
| Active circulante |
59 743
|
89 729
|
65 255
|
67 593
|
49 668
|
70 197
|
58 857
|
52 651
|
54 169
|
51 483
|
55 151
|
42 005
|
103 361
|
127 014
|
153 530
|
155 267
|
137 329
|
| Stocuri |
1 186
|
1 186
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 651
|
5 651
|
5 431
|
5 431
|
—
|
| Creanțe |
34 470
|
36 492
|
36 346
|
42 926
|
41 914
|
35 655
|
47 069
|
48 499
|
48 006
|
46 064
|
43 488
|
30 872
|
89 217
|
117 255
|
145 040
|
145 125
|
136 752
|
| Casa și conturi la bănci |
24 087
|
52 051
|
28 909
|
24 667
|
7 754
|
34 542
|
11 788
|
4 152
|
6 163
|
5 419
|
11 663
|
11 133
|
8 493
|
4 108
|
3 059
|
4 711
|
577
|
| Cheltuieli în avans |
44 900
|
44 925
|
45 301
|
44 535
|
43 929
|
44 450
|
44 612
|
44 786
|
44 837
|
1 512
|
612
|
680
|
214
|
—
|
—
|
12 601
|
12 400
|
| Datorii |
14 516
|
3 002
|
64 608
|
239 601
|
386 015
|
509 311
|
515 579
|
626 193
|
664 185
|
669 628
|
658 768
|
715 765
|
866 173
|
908 871
|
920 991
|
874 492
|
760 271
|
| Capitaluri proprii |
1 110 839
|
1 160 261
|
1 091 107
|
934 523
|
787 277
|
664 300
|
674 517
|
594 185
|
606 187
|
602 336
|
592 998
|
563 734
|
380 141
|
401 138
|
508 795
|
569 631
|
665 713
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
386 610
|
478 611
|
478 984
|
414 750
|
286 466
|
276 401
|
459 596
|
394 404
|
615 324
|
702 016
|
746 774
|
544 913
|
312 063
|
252 655
|
178 009
|
111 274
|
108 919
|
| Venituri totale |
386 610
|
478 611
|
478 984
|
417 750
|
286 466
|
276 401
|
460 196
|
394 404
|
625 061
|
702 016
|
746 774
|
548 945
|
312 067
|
252 657
|
178 010
|
111 275
|
110 607
|
| Cheltuieli totale |
436 032
|
397 468
|
318 280
|
266 828
|
203 338
|
283 853
|
375 263
|
402 462
|
615 055
|
690 281
|
711 968
|
350 788
|
333 064
|
360 314
|
238 846
|
204 132
|
240 014
|
| Rezultat brut |
−49 422
|
+81 143
|
+160 704
|
+150 922
|
+83 128
|
−7 452
|
+84 933
|
−8 058
|
+10 006
|
+11 735
|
+34 806
|
+198 157
|
−20 997
|
−107 657
|
−60 836
|
−92 857
|
−129 407
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−49 422
|
+69 154
|
+156 585
|
+147 246
|
+80 320
|
−10 216
|
+80 331
|
−12 002
|
+3 851
|
+9 338
|
+29 264
|
+166 113
|
−20 997
|
−107 657
|
−60 836
|
−96 082
|
−133 740
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
3
|
2
|
5
|
8
|
10
|
20
|
27
|
31
|
15
|
15
|
12
|
12
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ART CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 386 610 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 49 422 lei.
-
Este ART CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ART CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are ART CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ART CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ART CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ART CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.