CUI 15769496
TERMART SRL
TERMART SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 2004, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (+13.8% față de 2024), un profit net de 323.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15769496
Nr. înregistrare
J2003001867089
EUID
ROONRC.J2003001867089
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. HORTENSIEI, NR.49, AP.2
Data înregistrării
26-09-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.09.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
5210 - Depozitări
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7990 - Alte servicii de rezervare și asistență turistică
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 261 514
Rezultat net
+323 086
Capitaluri proprii
782 296
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 029 020
|
1 191 099
|
937 651
|
922 216
|
938 812
|
942 876
|
928 714
|
385 371
|
201 823
|
246 805
|
234 321
|
229 681
|
238 791
|
245 429
|
98 640
|
96 134
|
85 745
|
| Active circulante |
99 173
|
77 371
|
522 731
|
497 620
|
563 104
|
519 396
|
566 000
|
499 571
|
412 197
|
426 498
|
433 021
|
512 282
|
462 718
|
194 954
|
191 188
|
164 136
|
67 251
|
| Stocuri |
41
|
—
|
300
|
942
|
1 648
|
8 577
|
8 658
|
3 255
|
7 947
|
20 908
|
20 743
|
50 786
|
39 979
|
67 685
|
80 013
|
49 583
|
—
|
| Creanțe |
88 419
|
27 856
|
460 630
|
492 186
|
528 383
|
509 131
|
552 887
|
496 194
|
395 012
|
400 690
|
411 078
|
460 023
|
416 820
|
111 880
|
95 938
|
85 036
|
63 708
|
| Casa și conturi la bănci |
10 713
|
49 515
|
61 801
|
4 492
|
33 073
|
1 688
|
4 455
|
122
|
9 238
|
4 900
|
1 200
|
1 473
|
5 919
|
15 389
|
15 237
|
29 517
|
3 543
|
| Cheltuieli în avans |
3 750
|
3 771
|
2 168
|
586
|
2 213
|
1 255
|
994
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
349 647
|
813 031
|
892 068
|
1 133 970
|
1 388 667
|
1 400 111
|
1 433 095
|
576 216
|
585 238
|
666 694
|
660 980
|
736 880
|
697 240
|
437 342
|
395 451
|
372 534
|
274 762
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
46 491
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
782 296
|
459 210
|
570 482
|
286 452
|
115 462
|
63 416
|
62 613
|
262 235
|
28 782
|
6 609
|
6 362
|
5 083
|
4 269
|
3 041
|
−105 623
|
−112 264
|
−121 766
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 261 514
|
1 108 952
|
619 719
|
436 568
|
320 816
|
234 686
|
131 822
|
911 162
|
511 203
|
437 946
|
354 084
|
248 228
|
377 549
|
444 233
|
474 020
|
309 267
|
38 022
|
| Venituri totale |
1 265 190
|
1 113 652
|
693 081
|
479 228
|
320 839
|
241 552
|
134 412
|
911 207
|
511 517
|
458 373
|
354 359
|
313 657
|
387 473
|
465 339
|
475 901
|
309 637
|
64 192
|
| Cheltuieli totale |
868 335
|
1 219 470
|
403 523
|
296 020
|
260 335
|
238 708
|
332 719
|
668 642
|
484 229
|
453 550
|
352 472
|
312 576
|
386 007
|
461 899
|
468 198
|
298 256
|
60 210
|
| Rezultat brut |
+396 855
|
−105 818
|
+289 558
|
+183 208
|
+60 504
|
+2 844
|
−198 307
|
+242 565
|
+27 288
|
+4 823
|
+1 887
|
+1 081
|
+1 466
|
+3 440
|
+7 703
|
+11 381
|
+3 982
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+323 086
|
−111 271
|
+284 030
|
+170 990
|
+52 053
|
+603
|
−199 622
|
+233 453
|
+22 173
|
+247
|
+1 279
|
+814
|
+1 228
|
+2 801
|
+6 641
|
+9 502
|
+2 515
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
5
|
3
|
3
|
—
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TERMART SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 261 514 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 323 086 lei.
-
Este TERMART SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TERMART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are TERMART SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată TERMART SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TERMART SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TERMART SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.