CUI 15788137
NTM ARCHITECTS S.R.L.
NTM ARCHITECTS S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 193.5 mii lei (+57.7% față de 2024), un profit net de 43.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15788137
Nr. înregistrare
J2003013252406
EUID
ROONRC.J40/13252/2003
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
Str. Băiculesti, Nr. 19, C.P.
Data înregistrării
03-10-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.10.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 24-02-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
193 492
Rezultat net
+43 705
Capitaluri proprii
−8 833
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
74 427
|
95 268
|
33 351
|
48 452
|
68 942
|
93 844
|
122 731
|
30 402
|
28 292
|
31 487
|
22 376
|
22 995
|
24 199
|
27 686
|
28 529
|
22 376
|
74 991
|
| Active circulante |
406 482
|
413 480
|
433 386
|
426 119
|
404 455
|
425 271
|
463 434
|
397 863
|
397 951
|
402 710
|
407 404
|
418 898
|
392 191
|
395 577
|
342 565
|
334 557
|
316 917
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
507
|
507
|
—
|
1 604
|
—
|
—
|
| Creanțe |
404 563
|
404 455
|
431 724
|
401 397
|
404 446
|
401 247
|
404 300
|
396 821
|
396 115
|
401 124
|
407 404
|
416 854
|
390 208
|
381 169
|
339 208
|
332 094
|
312 324
|
| Casa și conturi la bănci |
1 919
|
9 025
|
1 662
|
24 722
|
9
|
24 024
|
59 134
|
1 042
|
1 836
|
1 586
|
—
|
1 537
|
1 476
|
14 408
|
1 753
|
2 463
|
4 593
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
833
|
833
|
833
|
833
|
833
|
833
|
833
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
489 742
|
549 286
|
514 141
|
546 975
|
569 636
|
517 770
|
586 758
|
579 166
|
568 333
|
646 924
|
631 344
|
631 503
|
605 699
|
559 419
|
540 773
|
442 781
|
392 669
|
| Provizioane |
—
|
12 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−8 833
|
−52 538
|
−47 404
|
−71 571
|
−95 406
|
2 178
|
240
|
−150 068
|
−141 257
|
−211 894
|
−201 564
|
−189 610
|
−189 309
|
−136 156
|
−169 679
|
−85 848
|
−761
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
193 492
|
122 674
|
196 116
|
140 891
|
8 360
|
171 082
|
300 615
|
86 353
|
147 982
|
53 433
|
—
|
30 871
|
11 486
|
89 226
|
53 226
|
104 817
|
83 725
|
| Venituri totale |
193 512
|
122 861
|
197 648
|
142 104
|
9 431
|
172 353
|
305 776
|
86 354
|
147 982
|
53 433
|
0
|
30 871
|
12 696
|
89 240
|
53 227
|
104 822
|
83 732
|
| Cheltuieli totale |
144 478
|
127 995
|
171 622
|
116 975
|
106 944
|
168 774
|
161 432
|
94 300
|
73 652
|
61 911
|
11 953
|
30 247
|
65 467
|
55 717
|
137 058
|
186 684
|
244 523
|
| Rezultat brut |
+49 034
|
−5 134
|
+26 026
|
+25 129
|
−97 513
|
+3 579
|
+144 344
|
−7 946
|
+74 330
|
−8 478
|
−11 953
|
+624
|
−52 771
|
+33 523
|
−83 831
|
−81 862
|
−160 791
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+43 705
|
−5 134
|
+24 166
|
+23 836
|
−97 584
|
+1 938
|
+141 304
|
−8 811
|
+70 638
|
−10 111
|
−11 953
|
−302
|
−53 152
|
+33 523
|
−83 831
|
−85 087
|
−163 861
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NTM ARCHITECTS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 193 492 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 43 705 lei.
-
Este NTM ARCHITECTS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, NTM ARCHITECTS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are NTM ARCHITECTS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată NTM ARCHITECTS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NTM ARCHITECTS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NTM ARCHITECTS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.