CUI 15788234
APLIND SRL
APLIND SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente. Firma este plătitoare de TVA din 2004. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.9 mil. lei (−47.0% față de 2024), un profit net de 1.3 mil. lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
15788234
Nr. înregistrare
J2003013239401
EUID
ROONRC.J2003013239401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR CAP. AVRAM PĂCURARU, NR.28, ET.3, AP.11 SI 12
Data înregistrării
03-10-2003
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.03.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamenteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 926 688
Rezultat net
+1 294 804
Capitaluri proprii
1 295 317
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4664 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4664 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
374 306
|
362 214
|
541 466
|
280 374
|
37 828
|
62 292
|
117 409
|
182 522
|
267 296
|
281 982
|
156 024
|
276 773
|
307 669
|
302 256
|
233 778
|
241 753
|
385 635
|
| Active circulante |
5 567 733
|
5 419 885
|
5 282 649
|
3 520 801
|
7 745 920
|
598 431
|
3 780 530
|
3 810 434
|
7 373 799
|
4 373 436
|
9 038 745
|
2 121 755
|
3 245 346
|
3 186 777
|
2 197 893
|
3 855 442
|
2 525 836
|
| Stocuri |
676 263
|
502 890
|
1 600 723
|
538 528
|
1 043 724
|
459 858
|
579 589
|
1 575 581
|
927 970
|
1 015 462
|
1 773 815
|
160 173
|
172 427
|
65 458
|
47 943
|
32 638
|
—
|
| Creanțe |
3 111 306
|
1 492 659
|
2 598 539
|
1 217 631
|
4 428 799
|
528 996
|
813 061
|
2 685 233
|
4 661 119
|
2 682 588
|
6 710 064
|
1 611 582
|
2 368 517
|
2 107 837
|
326 318
|
199 298
|
1 237 897
|
| Casa și conturi la bănci |
1 780 164
|
3 424 336
|
1 083 387
|
1 764 642
|
2 273 397
|
−390 423
|
2 387 880
|
−450 380
|
1 784 710
|
675 386
|
554 866
|
350 000
|
704 402
|
1 013 482
|
1 823 632
|
3 623 506
|
1 287 939
|
| Cheltuieli în avans |
65 353
|
30 243
|
69 299
|
82 042
|
97 383
|
33 343
|
42 211
|
40 336
|
36 740
|
46 640
|
38 667
|
28 533
|
24 410
|
—
|
13 772
|
339
|
3 104
|
| Datorii |
4 712 075
|
2 849 035
|
3 953 396
|
2 472 417
|
5 830 410
|
1 253 513
|
3 485 383
|
2 955 959
|
6 268 134
|
4 191 350
|
6 894 526
|
889 456
|
1 729 604
|
1 116 674
|
804 881
|
397 082
|
1 392 325
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 142 821
|
—
|
656 000
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
65 067
|
65 067
|
65 067
|
65 067
|
261 582
|
56 954
|
307 721
|
—
|
148 770
|
428 770
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 295 317
|
2 963 307
|
1 940 018
|
1 410 800
|
2 050 721
|
−559 447
|
389 700
|
1 012 266
|
1 344 634
|
445 641
|
2 077 328
|
1 480 651
|
1 540 100
|
1 229 538
|
1 491 792
|
2 615 682
|
1 522 250
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 926 688
|
13 067 266
|
4 497 793
|
5 804 541
|
14 556 190
|
2 927 494
|
26 591 858
|
14 087 079
|
14 987 573
|
9 610 498
|
9 783 335
|
3 200 480
|
8 451 359
|
2 327 163
|
2 262 454
|
8 019 340
|
6 746 220
|
| Venituri totale |
7 023 939
|
13 180 723
|
4 505 698
|
5 962 311
|
14 658 924
|
3 141 089
|
26 693 200
|
14 625 066
|
15 098 939
|
9 675 457
|
9 879 123
|
3 254 605
|
8 616 835
|
2 469 750
|
2 430 647
|
8 142 038
|
6 811 561
|
| Cheltuieli totale |
5 499 184
|
9 662 341
|
3 865 108
|
5 479 121
|
11 483 277
|
4 090 236
|
26 211 828
|
14 436 199
|
14 018 446
|
9 073 129
|
9 093 303
|
3 010 445
|
8 234 138
|
2 443 585
|
2 222 804
|
5 254 687
|
6 662 819
|
| Rezultat brut |
+1 524 755
|
+3 518 382
|
+640 590
|
+483 190
|
+3 175 647
|
−949 147
|
+481 372
|
+188 867
|
+1 080 493
|
+602 328
|
+785 820
|
+244 160
|
+382 697
|
+26 165
|
+207 843
|
+2 887 351
|
+148 742
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 294 804
|
+2 963 067
|
+529 218
|
+412 711
|
+2 610 168
|
−949 147
|
+389 460
|
+146 052
|
+898 993
|
+499 329
|
+646 103
|
+178 647
|
+310 563
|
+3 126
|
+161 886
|
+2 414 861
|
+117 687
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
11
|
11
|
11
|
8
|
17
|
—
|
18
|
10
|
9
|
9
|
9
|
13
|
10
|
10
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut APLIND SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 926 688 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 294 804 lei.
-
Este APLIND SRL plătitoare de TVA?
-
Da, APLIND SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are APLIND SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente.
-
Când a fost înființată APLIND SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către APLIND SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește APLIND SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.