CUI 15800982
SM TECH SRL
SM TECH SRL este o firmă din Botoşani, județul Botoșani, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.5 mil. lei (+19.3% față de 2024), un profit net de 531 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15800982
Nr. înregistrare
J2003000520073
EUID
ROONRC.J2003000520073
Formă juridică
SRL
Județ
Botoșani
Localitate
Botoşani
Adresă
STR. CASTANILOR, NR.13, LOCUINȚA 10
Data înregistrării
09-10-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.10.2003
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-10-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 535 220
Rezultat net
+530 994
Capitaluri proprii
1 433 189
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4662 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
797 588
|
522 189
|
526 912
|
143 517
|
155 178
|
43 600
|
25 227
|
5 534
|
28 310
|
50 353
|
76 641
|
102 929
|
37 459
|
55 806
|
54 492
|
56 699
|
10 379
|
| Active circulante |
1 803 875
|
1 776 420
|
1 504 236
|
2 331 498
|
2 227 971
|
2 077 112
|
1 829 471
|
1 757 240
|
1 261 239
|
1 267 768
|
1 378 481
|
983 216
|
704 812
|
342 643
|
356 770
|
203 359
|
297 101
|
| Stocuri |
114 190
|
113 300
|
125 854
|
191 679
|
177 952
|
195 517
|
180 091
|
146 159
|
108 218
|
95 595
|
44 135
|
60 713
|
−51 207
|
25 837
|
36 663
|
31 524
|
29 158
|
| Creanțe |
1 412 015
|
891 448
|
948 184
|
1 117 094
|
960 175
|
688 094
|
732 434
|
504 890
|
479 677
|
458 720
|
512 755
|
451 153
|
440 259
|
151 272
|
214 316
|
92 900
|
117 147
|
| Casa și conturi la bănci |
277 670
|
771 672
|
430 198
|
1 022 725
|
1 089 844
|
1 193 501
|
916 946
|
1 106 191
|
673 344
|
713 453
|
821 591
|
471 350
|
315 760
|
165 534
|
105 791
|
78 935
|
150 796
|
| Datorii |
1 168 274
|
839 213
|
770 870
|
1 508 850
|
1 200 811
|
1 083 505
|
935 368
|
852 466
|
741 938
|
769 429
|
754 775
|
691 329
|
463 140
|
192 924
|
289 882
|
188 459
|
252 959
|
| Capitaluri proprii |
1 433 189
|
1 459 396
|
1 260 278
|
966 165
|
1 182 338
|
1 037 207
|
919 330
|
910 308
|
547 611
|
548 692
|
700 347
|
394 816
|
279 131
|
205 525
|
121 380
|
71 599
|
54 521
|
| Capital subscris vărsat |
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 535 220
|
4 639 882
|
5 254 250
|
5 074 660
|
4 271 077
|
3 410 306
|
3 936 090
|
4 040 512
|
3 187 743
|
2 918 124
|
3 272 089
|
2 915 665
|
2 287 272
|
1 412 092
|
1 314 150
|
829 614
|
854 580
|
| Venituri totale |
5 553 848
|
4 670 555
|
5 274 527
|
5 089 760
|
4 294 597
|
3 422 483
|
3 929 286
|
4 041 346
|
3 189 087
|
2 927 412
|
3 279 793
|
3 388 008
|
2 649 947
|
1 577 506
|
1 482 114
|
904 157
|
938 267
|
| Cheltuieli totale |
4 918 888
|
4 230 798
|
4 703 068
|
4 577 536
|
3 859 943
|
3 070 507
|
3 479 947
|
3 638 214
|
2 948 049
|
2 734 769
|
2 911 821
|
3 182 363
|
2 512 162
|
1 465 976
|
1 442 689
|
882 532
|
917 351
|
| Rezultat brut |
+634 960
|
+439 757
|
+571 459
|
+512 224
|
+434 654
|
+351 976
|
+449 339
|
+403 132
|
+241 038
|
+192 643
|
+367 972
|
+205 645
|
+137 785
|
+111 530
|
+39 425
|
+21 625
|
+20 916
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+530 994
|
+363 518
|
+478 311
|
+456 477
|
+395 130
|
+317 873
|
+409 965
|
+362 696
|
+194 467
|
+158 344
|
+305 531
|
+170 943
|
+115 739
|
+93 557
|
+32 830
|
+17 230
|
+15 183
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SM TECH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 535 220 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 530 994 lei.
-
Este SM TECH SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SM TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are SM TECH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane.
-
Când a fost înființată SM TECH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SM TECH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SM TECH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.