CUI 15850603
STEMFOR SRL
STEMFOR SRL este o firmă din Bahluiu, județul Iași, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 0220 - Exploatarea forestieră. Firma este plătitoare de TVA din 2004, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 173.6 mii lei (−51.3% față de 2023), o pierdere netă de 47.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15850603
Nr. înregistrare
J2003001967226
EUID
ROONRC.J2003001967226
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Bahluiu
Data înregistrării
28-10-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.10.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0220 - Exploatarea forestierăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
173 586
Rezultat net
−47 849
Capitaluri proprii
91 575
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0210 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
977
|
16 749
|
14 284
|
12 579
|
13 659
|
11 679
|
12 595
|
17 805
|
20 639
|
25 764
|
32 538
|
43 186
|
50 808
|
63 315
|
62 316
|
| Active circulante |
103 038
|
219 568
|
169 160
|
144 745
|
168 295
|
166 344
|
187 005
|
129 566
|
145 059
|
161 823
|
93 317
|
73 269
|
103 910
|
83 811
|
154 714
|
| Stocuri |
28 009
|
122 442
|
39 842
|
45 077
|
45 325
|
45 325
|
62 473
|
51 705
|
51 934
|
38 710
|
49 834
|
30 440
|
34 144
|
16 531
|
113 155
|
| Creanțe |
6 677
|
25 734
|
29 680
|
27 541
|
40 845
|
19 385
|
19 385
|
6 844
|
8 580
|
12 087
|
11 913
|
6 794
|
13 940
|
27 599
|
3 285
|
| Casa și conturi la bănci |
68 352
|
71 392
|
99 638
|
72 127
|
82 125
|
101 634
|
105 147
|
71 017
|
84 545
|
111 026
|
31 570
|
36 035
|
55 826
|
39 681
|
38 274
|
| Datorii |
12 440
|
278 584
|
217 102
|
173 601
|
139 375
|
80 578
|
53 877
|
27 233
|
33 059
|
38 684
|
42 920
|
39 127
|
42 115
|
49 530
|
117 986
|
| Capitaluri proprii |
91 575
|
−42 267
|
−33 658
|
−16 277
|
42 579
|
97 445
|
145 723
|
120 138
|
132 639
|
148 903
|
82 935
|
77 328
|
112 603
|
97 596
|
99 044
|
| Capital subscris vărsat |
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
173 586
|
356 654
|
321 154
|
96 313
|
235 440
|
202 039
|
402 925
|
174 291
|
180 604
|
332 573
|
209 789
|
171 155
|
232 760
|
341 026
|
289 435
|
| Venituri totale |
190 808
|
356 654
|
330 690
|
97 613
|
235 440
|
202 040
|
402 928
|
174 292
|
180 608
|
330 238
|
209 038
|
148 983
|
249 175
|
272 566
|
356 066
|
| Cheltuieli totale |
238 152
|
361 697
|
329 219
|
155 504
|
287 951
|
248 297
|
373 312
|
185 049
|
196 872
|
251 692
|
197 137
|
184 259
|
231 310
|
268 451
|
340 565
|
| Rezultat brut |
−47 344
|
−5 043
|
+1 471
|
−57 891
|
−52 511
|
−46 257
|
+29 616
|
−10 757
|
−16 264
|
+78 546
|
+11 901
|
−35 276
|
+17 865
|
+4 115
|
+15 501
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−47 849
|
−8 610
|
−1 827
|
−58 855
|
−54 866
|
−48 278
|
+25 585
|
−12 501
|
−16 264
|
+65 968
|
+5 607
|
−35 276
|
+15 007
|
−1 448
|
+11 168
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
3
|
4
|
5
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STEMFOR SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 173 586 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 47 849 lei.
-
Este STEMFOR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STEMFOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are STEMFOR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0220 - Exploatarea forestieră.
-
Când a fost înființată STEMFOR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STEMFOR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STEMFOR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.