CUI 15850786
DIAZO CONSTRUCT SRL
DIAZO CONSTRUCT SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 234.4 mii lei (−23.2% față de 2024), o pierdere netă de 36 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15850786
Nr. înregistrare
J02/1368/2003
EUID
ROONRC.J02/1368/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. MIRCEA STĂNESCU, NR.1, ET.2, AP.9
Data înregistrării
29-10-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.10.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4333 - Lucrări de pardosire și placare a perețilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
234 431
Rezultat net
−36 045
Capitaluri proprii
−108 164
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
27 381
|
70 750
|
82 642
|
121 108
|
4 690
|
12 872
|
20 761
|
99 143
|
166 208
|
192 027
|
216 666
|
104 387
|
108 547
|
111 533
|
24 108
|
38 722
|
63 199
|
| Active circulante |
102 508
|
128 042
|
147 351
|
235 452
|
371 481
|
414 649
|
476 387
|
416 549
|
414 767
|
495 426
|
392 623
|
585 020
|
667 412
|
834 544
|
970 721
|
460 811
|
408 833
|
| Stocuri |
18 271
|
18 271
|
15 435
|
8 155
|
8 155
|
7 082
|
6 611
|
8 577
|
8 676
|
18 205
|
44 252
|
16 578
|
59 078
|
26 096
|
106 082
|
70 558
|
32 952
|
| Creanțe |
50 715
|
54 462
|
54 612
|
88 606
|
102 930
|
85 225
|
155 669
|
107 476
|
208 350
|
368 839
|
161 221
|
242 612
|
385 685
|
601 869
|
480 904
|
73 757
|
84 951
|
| Casa și conturi la bănci |
33 522
|
55 309
|
77 304
|
138 691
|
260 396
|
322 342
|
314 107
|
300 496
|
197 741
|
108 382
|
187 150
|
325 830
|
222 649
|
206 579
|
383 735
|
316 496
|
290 930
|
| Cheltuieli în avans |
1 671
|
918
|
—
|
1 388
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
188
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
239 724
|
271 829
|
230 045
|
327 093
|
73 497
|
28 898
|
57 221
|
44 298
|
82 813
|
174 155
|
124 187
|
180 791
|
268 876
|
408 843
|
430 536
|
30 068
|
16 007
|
| Capitaluri proprii |
−108 164
|
−72 119
|
−52
|
30 855
|
302 674
|
398 623
|
439 927
|
471 394
|
498 162
|
513 298
|
485 102
|
508 616
|
507 083
|
537 422
|
564 293
|
469 465
|
456 025
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
234 431
|
305 128
|
436 807
|
733 610
|
638 539
|
483 993
|
607 886
|
659 418
|
693 998
|
672 200
|
636 769
|
910 251
|
602 059
|
914 066
|
1 682 799
|
1 004 910
|
1 160 141
|
| Venituri totale |
237 319
|
305 425
|
442 760
|
739 337
|
644 179
|
486 419
|
695 512
|
702 732
|
694 945
|
678 771
|
639 083
|
917 000
|
646 663
|
923 666
|
1 691 060
|
1 010 486
|
1 162 620
|
| Cheltuieli totale |
271 475
|
372 832
|
469 685
|
701 477
|
596 973
|
512 102
|
720 024
|
722 472
|
703 131
|
649 650
|
662 597
|
915 467
|
641 288
|
950 538
|
1 576 818
|
985 799
|
1 010 022
|
| Rezultat brut |
−34 156
|
−67 407
|
−26 925
|
+37 860
|
+47 206
|
−25 683
|
−24 512
|
−19 740
|
−8 186
|
+29 121
|
−23 514
|
+1 533
|
+5 375
|
−26 872
|
+114 242
|
+24 687
|
+152 598
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−36 045
|
−72 067
|
−30 907
|
+30 615
|
+40 893
|
−30 779
|
−31 467
|
−26 768
|
−15 136
|
+28 736
|
−23 514
|
+1 533
|
+5 375
|
−26 872
|
+94 828
|
+13 441
|
+125 168
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
4
|
2
|
3
|
3
|
4
|
6
|
5
|
5
|
7
|
6
|
6
|
6
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DIAZO CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 234 431 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 36 045 lei.
-
Este DIAZO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DIAZO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are DIAZO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților.
-
Când a fost înființată DIAZO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DIAZO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DIAZO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.