CUI 15855481
ANDACIO SRL
ANDACIO SRL este o firmă din Poiana Mărului, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.7 mil. lei (−13.1% față de 2024), un profit net de 366.5 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
15855481
Nr. înregistrare
J08/2107/2003
EUID
ROONRC.J08/2107/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Poiana Mărului
Adresă
, Nr. , C.P. 507160
Data înregistrării
30-10-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.10.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
7722 - Închirierea de casete video şi discuri (CD-uri, DVD-uri)
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
7911 - Activităţi ale agenţiilor turistice
-
7912 - Activităţi ale tur-operatorilor
-
7990 - Alte servicii de rezervare şi asistenţă turistică
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 663 712
Rezultat net
+366 458
Capitaluri proprii
2 642 265
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 492 342
|
2 228 659
|
2 029 001
|
1 030 634
|
821 828
|
790 764
|
722 209
|
813 930
|
866 248
|
675 365
|
634 562
|
43 648
|
24 716
|
26 822
|
26 822
|
31 822
|
10 541
|
| Active circulante |
558 282
|
1 504 683
|
1 091 042
|
1 083 744
|
1 403 048
|
1 133 868
|
783 684
|
636 752
|
226 193
|
169 408
|
293 110
|
99 426
|
60 712
|
99 105
|
97 739
|
87 945
|
84 764
|
| Stocuri |
77 848
|
250 276
|
92 168
|
34 913
|
52 144
|
61 711
|
44 185
|
90 570
|
60 089
|
19 239
|
114 835
|
92 455
|
58 637
|
97 356
|
95 713
|
84 785
|
84 403
|
| Creanțe |
118 006
|
165 467
|
82 145
|
161 329
|
350 618
|
92 106
|
76 892
|
69 759
|
113 951
|
119 416
|
166 378
|
4 333
|
—
|
1 221
|
1 221
|
1 221
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
362 428
|
651 357
|
716 729
|
625 587
|
1 000 286
|
980 051
|
662 607
|
476 423
|
52 153
|
30 753
|
11 897
|
2 638
|
2 075
|
528
|
805
|
1 939
|
361
|
| Datorii |
408 359
|
757 535
|
343 220
|
280 648
|
351 339
|
459 176
|
548 294
|
671 753
|
749 936
|
726 144
|
833 653
|
87 315
|
49 643
|
170 508
|
153 391
|
120 997
|
77 854
|
| Capitaluri proprii |
2 642 265
|
2 975 807
|
2 776 823
|
1 833 730
|
1 873 537
|
1 465 456
|
957 599
|
778 929
|
342 505
|
118 629
|
94 019
|
55 759
|
35 785
|
−44 581
|
−28 830
|
−1 230
|
17 451
|
| Capital subscris vărsat |
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
111 000
|
110 000
|
200
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 663 712
|
3 066 962
|
3 164 830
|
2 655 734
|
2 181 676
|
1 467 148
|
1 500 075
|
1 234 962
|
871 166
|
1 090 548
|
478 369
|
356 894
|
245 342
|
249 475
|
197 476
|
195 823
|
236 568
|
| Venituri totale |
4 570 767
|
4 083 709
|
3 897 772
|
2 686 089
|
2 595 513
|
1 549 254
|
1 529 173
|
1 377 918
|
879 567
|
1 085 667
|
481 248
|
378 888
|
245 342
|
249 475
|
197 476
|
195 823
|
236 568
|
| Cheltuieli totale |
4 125 558
|
3 378 690
|
2 549 280
|
1 612 742
|
1 576 223
|
1 019 416
|
1 135 514
|
929 026
|
647 350
|
1 055 721
|
442 099
|
356 300
|
267 900
|
265 226
|
225 076
|
209 629
|
245 428
|
| Rezultat brut |
+445 209
|
+705 019
|
+1 348 492
|
+1 073 347
|
+1 019 290
|
+529 838
|
+393 659
|
+448 892
|
+232 217
|
+29 946
|
+39 149
|
+22 588
|
−22 558
|
−15 751
|
−27 600
|
−13 806
|
−8 860
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+366 458
|
+598 984
|
+1 317 063
|
+1 047 143
|
+996 607
|
+518 754
|
+378 670
|
+436 424
|
+223 876
|
+24 610
|
+38 259
|
+18 974
|
−29 434
|
−15 751
|
−27 600
|
−18 681
|
−16 170
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
10
|
11
|
12
|
11
|
9
|
9
|
9
|
9
|
4
|
3
|
4
|
5
|
—
|
5
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANDACIO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 663 712 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 366 458 lei.
-
Este ANDACIO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ANDACIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are ANDACIO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.
-
Când a fost înființată ANDACIO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANDACIO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANDACIO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.