CUI 15873569
EANCOD SRL
EANCOD SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.2 mii lei (−28.8% față de 2024) și o pierdere netă de 223 lei.
Date de identificare
CUI
15873569
Nr. înregistrare
J2003003098122
EUID
ROONRC.J12/3098/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. NĂSĂUD, NR.6, BL.Y11, ET.8, AP.36
Data înregistrării
06-11-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1729 - Fabricarea altor articole din hârtie şi carton n.c.a.
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
14 219
Rezultat net
−223
Capitaluri proprii
−70 681
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
14 497
|
9 628
|
9 628
|
9 628
|
9 628
|
9 628
|
9 628
|
9 628
|
6 435
|
6 435
|
6 435
|
6 435
|
6 435
|
6 435
|
6 435
|
6 184
|
6 025
|
| Active circulante |
5 519
|
13 025
|
13 545
|
40 349
|
39 547
|
30 006
|
23 255
|
13 799
|
3 838
|
51 060
|
41 131
|
39 988
|
32 291
|
19 340
|
14 771
|
12 736
|
8 988
|
| Stocuri |
3 127
|
9 191
|
10 288
|
33 849
|
29 029
|
23 835
|
16 716
|
7 941
|
523
|
48 475
|
38 614
|
35 063
|
28 826
|
17 126
|
12 449
|
9 225
|
6 613
|
| Creanțe |
2 310
|
3 038
|
2 774
|
5 711
|
4 948
|
5 615
|
5 253
|
3 616
|
3 078
|
2 099
|
1 452
|
3 612
|
2 870
|
1 982
|
1 811
|
2 919
|
1 781
|
| Casa și conturi la bănci |
82
|
796
|
483
|
789
|
5 570
|
556
|
1 286
|
2 242
|
237
|
486
|
1 065
|
1 313
|
595
|
232
|
511
|
592
|
594
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 300
|
| Datorii |
90 697
|
93 110
|
95 937
|
119 668
|
117 436
|
105 522
|
102 284
|
98 206
|
84 330
|
68 923
|
55 656
|
44 355
|
39 328
|
30 185
|
23 915
|
18 826
|
15 025
|
| Capitaluri proprii |
−70 681
|
−70 457
|
−72 764
|
−69 691
|
−68 261
|
−65 888
|
−69 401
|
−74 779
|
−74 057
|
−11 428
|
−8 090
|
2 068
|
−602
|
−4 410
|
−2 709
|
94
|
1 288
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
14 219
|
19 963
|
19 345
|
6 923
|
6 644
|
11 775
|
15 411
|
14 028
|
16 410
|
18 280
|
13 460
|
22 885
|
25 958
|
29 983
|
24 452
|
35 129
|
32 941
|
| Venituri totale |
14 219
|
19 963
|
19 345
|
6 923
|
6 644
|
11 775
|
15 411
|
14 028
|
17 437
|
18 567
|
13 460
|
22 886
|
25 967
|
29 983
|
24 456
|
35 143
|
32 941
|
| Cheltuieli totale |
14 190
|
17 217
|
22 418
|
8 146
|
8 818
|
7 937
|
9 571
|
14 412
|
79 574
|
21 408
|
24 018
|
19 530
|
21 443
|
31 685
|
27 259
|
34 687
|
31 417
|
| Rezultat brut |
+29
|
+2 746
|
−3 073
|
−1 223
|
−2 174
|
+3 838
|
+5 840
|
−384
|
−62 137
|
−2 841
|
−10 558
|
+3 356
|
+4 524
|
−1 702
|
−2 803
|
+456
|
+1 524
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+2 307
|
−3 073
|
−1 430
|
−2 373
|
+3 513
|
+5 378
|
−723
|
−62 629
|
−3 338
|
−10 965
|
+2 670
|
+3 808
|
−1 702
|
−2 803
|
−1 194
|
+9
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EANCOD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 14 219 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 223 lei.
-
Este EANCOD SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, EANCOD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EANCOD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1725 - Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a..
-
Când a fost înființată EANCOD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EANCOD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EANCOD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.