CUI 15970065

MEGA-SPRINT SRL

MEGA-SPRINT SRL este o firmă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 657.8 mii lei (+2.2% față de 2024), o pierdere netă de 28.8 mii lei și 3 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

15970065

Nr. înregistrare

J2003001116198

EUID

ROONRC.J2003001116198

Formă juridică

SRL

Județ

Harghita

Localitate

Miercurea Ciuc

Adresă

STR. LUNCA MARE, NR.8, SC.A, AP.16

Data înregistrării

08-12-2003

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 05.12.2003

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 08-12-2003

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+2.2%

657 805

Rezultat net

+13.6%

−28 783

Capitaluri proprii

−174.8%

−45 248

Număr mediu de salariați

0.0%

3

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut MEGA-SPRINT SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 657 805 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 28 783 lei.

Este MEGA-SPRINT SRL plătitoare de TVA?

Da, MEGA-SPRINT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2003.

Ce cod CAEN principal are MEGA-SPRINT SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Când a fost înființată MEGA-SPRINT SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2003.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către MEGA-SPRINT SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește MEGA-SPRINT SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit