CUI 1597064

COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L.

COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 79.9 mil. lei (+51.2% față de 2024), un profit net de 11.3 mil. lei și 41 de angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

1597064

Nr. înregistrare

J1991006119405

EUID

ROONRC.J1991006119405

Formă juridică

SRL

Județ

București

Localitate

Sector 2

Adresă

STR. FABRICA DE GLUCOZA, NR.15

Data înregistrării

09-12-1992

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 09.11.2001

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-07-1993

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 1811 - Tipărirea ziarelor

  • 1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.

  • 1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire

  • 1814 - Legătorie și servicii conexe

  • 2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice

  • 2823 - Fabricarea maşinilor şi echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice)

  • 3312 - Repararea și întreținerea mașinilor

  • 3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile

  • 3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4321 - Lucrări de instalații electrice

  • 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 4323 - Lucrări de izolații

  • 4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții

  • 4335 - Alte lucrări de finisare

  • 4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri

  • 4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil

  • 4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii

  • 4391 - Activități de zidărie

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate

  • 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

  • 4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie

  • 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele

  • 4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente

  • 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților

  • 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

  • 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

  • 4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

  • 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

  • 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

  • 4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat

  • 5210 - Depozitări

  • 5224 - Manipulări

  • 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

  • 5232 - Activităţi de intermediere pentru transportul de pasageri

  • 5330 - Servicii de intermediere pentru activităţi poştale şi de curier

  • 5540 - Intermedieri pentru servicii de cazare

  • 5590 - Alte servicii de cazare

  • 5640 - Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

  • 5819 - Alte activităţi de editare

  • 5829 - Activităţi de editare a altor produse software

  • 6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

  • 6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi

  • 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

  • 6120 - Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

  • 6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii

  • 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul

  • 6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

  • 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

  • 6391 - Activităţi ale portalurilor web

  • 6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a

  • 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii

  • 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

  • 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management

  • 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

  • 7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie

  • 7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste

  • 7312 - Servicii de reprezentare media

  • 7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice

  • 7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării

  • 7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)

  • 7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

  • 7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.

  • 7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

  • 7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

  • 7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)

  • 7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă

  • 7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

  • 8009 - Alte activități de protecție n.c.a.

  • 8110 - Activităţi de servicii suport combinate

  • 8122 - Activități specializate de curățenie

  • 8210 - Activități de secretariat și servicii-suport

  • 8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

  • 8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

  • 8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

  • 8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

  • 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

  • 8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.

  • 8561 - Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

  • 8697 - Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

  • 8791 - Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu

  • 9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică

  • 9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.

  • 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

  • 9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

  • 9640 - Activități de intermediere pentru servicii personale

  • 9699 - Alte servicii personale n.c.a.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor

  • 9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole)

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+51.2%

79 854 204

Rezultat net

+17.6%

+11 314 199

Capitaluri proprii

+0.8%

163 043 723

Număr mediu de salariați

+5.1%

41

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 79 854 204 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 11 314 199 lei.

Este COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Ce cod CAEN principal are COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii.

Când a fost înființată COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 1991.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește COMPUTERLAND ROMANIA S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit