CUI 16026341
BELSUINTEST SRL
BELSUINTEST SRL este o firmă din Movila Verde, județul Constanța, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 0146 - Creşterea porcinelor. Firma este plătitoare de TVA din 2004. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 56.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
16026341
Nr. înregistrare
J13/3673/2003
EUID
ROONRC.J13/3673/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Movila Verde
Adresă
COM. INDEPENDENTA
Data înregistrării
24-12-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.12.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-01-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0146 - Creşterea porcinelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
-
1011 - Prelucrarea şi conservarea cărnii
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3822 - Tratarea şi eliminarea deşeurilor periculoase
-
3900 - Activităţi şi servicii de decontaminare
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4931 - Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5229 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5610 - Restaurante
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−56 847
Capitaluri proprii
−4 282 750
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
3 407 335
|
17 095 054
|
22 999 310
|
26 091 405
|
29 284 188
|
30 718 064
|
33 404 602
|
35 998 720
|
34 969 004
|
17 857 880
|
11 571 992
|
9 093 784
|
9 691 742
|
15 546 457
|
| Active circulante |
851 284
|
913 265
|
13 574 597
|
829 249
|
2 414 988
|
6 104 061
|
15 197 347
|
22 943 847
|
26 934 373
|
22 433 621
|
16 409 853
|
24 308 821
|
21 258 482
|
16 973 421
|
8 877 639
|
7 987 654
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
3 332
|
482 926
|
539 204
|
8 580 530
|
12 515 898
|
14 611 398
|
14 435 601
|
11 560 740
|
9 347 040
|
10 241 802
|
7 427 597
|
5 832 247
|
4 443 100
|
| Creanțe |
415 875
|
237 565
|
255 366
|
197 073
|
1 610 168
|
3 628 660
|
6 493 282
|
10 123 260
|
11 975 373
|
6 906 930
|
4 055 854
|
7 765 601
|
3 957 745
|
1 826 070
|
2 355 616
|
3 206 665
|
| Casa și conturi la bănci |
435 409
|
675 700
|
13 319 231
|
628 844
|
321 894
|
1 936 197
|
123 535
|
304 689
|
347 602
|
1 091 090
|
793 259
|
7 196 180
|
7 058 935
|
7 719 754
|
689 776
|
337 889
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
648
|
11 433
|
21 803
|
20 005
|
34 619
|
189 517
|
372 998
|
21 207
|
14 147
|
9 534
|
2 893
|
3 729
|
5 665
|
| Datorii |
5 134 034
|
5 139 169
|
57 267 686
|
54 918 934
|
52 501 928
|
53 090 281
|
51 929 394
|
53 812 174
|
52 990 683
|
45 051 499
|
31 338 178
|
20 678 257
|
22 169 291
|
20 868 670
|
18 279 324
|
21 958 510
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
3 567 223
|
4 668 861
|
5 303 921
|
5 953 065
|
6 607 281
|
6 591 899
|
7 728 105
|
8 520 449
|
11 205 242
|
2 617 654
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
89 892
|
76 226
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
32 312
|
32 312
|
| Capitaluri proprii |
−4 282 750
|
−4 225 904
|
−40 285 754
|
−40 561 206
|
−31 834 950
|
−26 253 159
|
−13 380 919
|
−6 722 925
|
945 910
|
6 025 735
|
11 541 437
|
10 297 349
|
8 053 063
|
5 201 428
|
261 474
|
1 548 954
|
| Capital subscris vărsat |
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
22 500
|
29 250
|
21 437 025
|
27 098 305
|
39 907 168
|
51 349 603
|
39 439 804
|
23 128 486
|
22 025 747
|
23 080 321
|
23 569 121
|
24 828 493
|
14 547 605
|
8 786 079
|
| Venituri totale |
16 892
|
43 746 053
|
16 047 596
|
3 512 737
|
22 462 959
|
21 191 189
|
43 662 893
|
52 085 812
|
44 680 267
|
33 639 184
|
23 364 199
|
24 625 043
|
25 993 477
|
26 801 413
|
16 263 772
|
9 802 759
|
| Cheltuieli totale |
73 739
|
7 686 203
|
15 763 210
|
7 576 535
|
28 039 766
|
33 992 496
|
53 876 265
|
58 431 063
|
45 866 807
|
33 465 516
|
21 820 795
|
23 337 074
|
22 921 259
|
21 861 459
|
15 937 681
|
9 787 936
|
| Rezultat brut |
−56 847
|
+36 059 850
|
+284 386
|
−4 063 798
|
−5 576 807
|
−12 801 307
|
−10 213 372
|
−6 345 251
|
−1 186 540
|
+173 668
|
+1 543 404
|
+1 287 969
|
+3 072 218
|
+4 939 954
|
+326 091
|
+14 823
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−56 847
|
+36 059 850
|
+284 386
|
−4 104 795
|
−5 576 807
|
−12 801 307
|
−10 213 372
|
−6 345 251
|
−1 186 540
|
+157 453
|
+1 244 089
|
+981 523
|
+2 851 634
|
+4 939 954
|
+317 841
|
+7 490
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
49
|
81
|
127
|
156
|
148
|
115
|
73
|
73
|
75
|
71
|
68
|
65
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BELSUINTEST SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 56 847 lei.
-
Este BELSUINTEST SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BELSUINTEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 ianuarie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are BELSUINTEST SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0146 - Creşterea porcinelor.
-
Când a fost înființată BELSUINTEST SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BELSUINTEST SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BELSUINTEST SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.