CUI 16038060
INTER CLASS SRL
INTER CLASS SRL este o firmă din Deva, județul Hunedoara, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 242.3 mii lei (+506.6% față de 2024) și o pierdere netă de 22.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
16038060
Nr. înregistrare
J2004000045201
EUID
ROONRC.J20/45/2004
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Deva
Adresă
STR. MĂRĂŞTI, BL.6, SC.B, AP.17
Data înregistrării
08-01-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.01.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-09-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
242 275
Rezultat net
−22 633
Capitaluri proprii
−356 809
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4649 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
341 561
|
287 283
|
342 253
|
77 790
|
92 225
|
98 420
|
104 201
|
108 886
|
113 517
|
119 009
|
124 852
|
106 501
|
108 380
|
108 316
|
139 833
|
| Active circulante |
103 574
|
287 573
|
328 606
|
296 674
|
296 674
|
295 486
|
312 592
|
323 409
|
313 256
|
323 753
|
309 791
|
180 721
|
277 113
|
278 526
|
258 248
|
| Stocuri |
—
|
163 426
|
201 144
|
201 144
|
201 144
|
201 144
|
193 704
|
196 260
|
214 099
|
190 364
|
140 089
|
109 685
|
252 549
|
232 420
|
230 730
|
| Creanțe |
101 998
|
114 495
|
109 585
|
95 527
|
95 527
|
94 161
|
118 888
|
127 100
|
99 005
|
133 087
|
168 514
|
58 508
|
23 566
|
39 772
|
21 865
|
| Casa și conturi la bănci |
1 576
|
9 652
|
17 877
|
3
|
3
|
181
|
—
|
49
|
152
|
302
|
1 188
|
12 528
|
998
|
6 334
|
5 653
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
801 944
|
909 031
|
906 948
|
697 127
|
697 127
|
683 310
|
711 985
|
716 539
|
674 447
|
651 527
|
674 393
|
682 988
|
729 355
|
741 972
|
652 729
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4 839
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−356 809
|
−334 175
|
−236 089
|
−322 663
|
−308 228
|
−289 404
|
−295 192
|
−284 244
|
−247 674
|
−208 765
|
−239 750
|
−395 766
|
−343 862
|
−359 969
|
−254 648
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
242 275
|
39 943
|
138 361
|
—
|
0
|
33 170
|
72 837
|
169 847
|
142 499
|
241 876
|
467 684
|
412 568
|
324 158
|
156 663
|
213 315
|
| Venituri totale |
243 115
|
39 943
|
138 361
|
0
|
0
|
33 869
|
72 837
|
169 847
|
142 499
|
241 876
|
467 688
|
412 571
|
355 243
|
166 664
|
224 115
|
| Cheltuieli totale |
265 748
|
138 030
|
33 436
|
4 812
|
18 824
|
28 297
|
81 590
|
201 322
|
177 133
|
210 890
|
335 342
|
464 475
|
339 136
|
267 110
|
251 559
|
| Rezultat brut |
−22 633
|
−98 087
|
+104 925
|
−4 812
|
−18 824
|
+5 572
|
−8 753
|
−31 475
|
−34 634
|
+30 986
|
+132 346
|
−51 904
|
+16 107
|
−100 446
|
−27 444
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−22 633
|
−98 087
|
+86 575
|
−4 812
|
−18 824
|
+4 554
|
−10 948
|
−36 570
|
−38 909
|
+30 986
|
+132 346
|
−51 904
|
+16 107
|
−105 321
|
−31 777
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTER CLASS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 242 275 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 22 633 lei.
-
Este INTER CLASS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTER CLASS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are INTER CLASS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată INTER CLASS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTER CLASS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTER CLASS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.