CUI 16053281
ROBU CONSTRUCT SRL
ROBU CONSTRUCT SRL este o firmă din Roman, județul Neamț, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.2 mil. lei (−47.6% față de 2024), un profit net de 20.8 mii lei și 35 de angajați.
Date de identificare
CUI
16053281
Nr. înregistrare
J2004000030272
EUID
ROONRC.J2004000030272
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Roman
Adresă
STR. DR. KOCH, NR.5
Data înregistrării
15-01-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 244 156
Rezultat net
+20 827
Capitaluri proprii
3 562 664
Număr mediu de salariați
35
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
287 611
|
303 664
|
343 537
|
410 283
|
413 349
|
592 729
|
396 419
|
484 915
|
500 987
|
235 960
|
74 122
|
51 619
|
24 117
|
37 412
|
84 105
|
108 898
|
158 584
|
| Active circulante |
9 457 329
|
8 492 476
|
8 737 942
|
7 733 888
|
8 151 759
|
6 410 888
|
5 996 185
|
5 609 470
|
6 629 581
|
3 152 247
|
4 286 779
|
2 230 042
|
1 925 845
|
1 237 368
|
883 912
|
1 128 120
|
872 016
|
| Stocuri |
7 844 075
|
7 777 914
|
6 820 612
|
6 752 153
|
5 828 908
|
4 886 045
|
5 576 307
|
5 045 347
|
5 285 009
|
2 637 982
|
2 298 067
|
1 754 724
|
1 539 889
|
1 113 061
|
705 494
|
723 014
|
583 361
|
| Creanțe |
863 269
|
1 014 520
|
1 400 411
|
668 049
|
3 064 474
|
2 058 069
|
1 457 567
|
2 117 546
|
2 847 210
|
798 848
|
1 985 789
|
291 398
|
373 324
|
231 167
|
374 714
|
404 970
|
256 295
|
| Casa și conturi la bănci |
749 985
|
−299 958
|
516 919
|
313 686
|
−741 623
|
−533 226
|
−1 037 689
|
−1 553 423
|
−1 502 638
|
−284 583
|
2 923
|
183 920
|
12 632
|
−106 860
|
−196 296
|
136
|
32 360
|
| Cheltuieli în avans |
37 168
|
128 407
|
26 384
|
13 350
|
19 177
|
11 829
|
33 283
|
62 311
|
—
|
55 927
|
36 019
|
0
|
0
|
—
|
44 900
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 341 253
|
4 706 828
|
5 000 537
|
4 933 798
|
5 212 214
|
3 701 531
|
3 238 023
|
3 010 848
|
5 657 930
|
1 990 320
|
2 975 373
|
911 473
|
1 091 566
|
426 259
|
170 831
|
390 395
|
852 064
|
| Venituri în avans |
878 191
|
675 882
|
588 235
|
0
|
294 118
|
252 101
|
126 050
|
84 034
|
93 824
|
75 000
|
42 733
|
43 548
|
0
|
—
|
—
|
5 000
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 562 664
|
3 541 837
|
3 519 091
|
3 223 723
|
3 077 953
|
3 061 814
|
3 061 814
|
3 061 814
|
1 378 814
|
1 378 814
|
1 378 814
|
1 326 640
|
858 396
|
848 521
|
842 086
|
841 623
|
178 536
|
| Capital subscris vărsat |
2 792 900
|
2 792 900
|
2 792 812
|
2 792 812
|
2 792 812
|
2 792 812
|
2 792 812
|
2 792 812
|
1 109 812
|
1 109 812
|
1 109 812
|
1 109 812
|
655 534
|
655 534
|
655 534
|
655 534
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 244 156
|
6 190 167
|
11 146 524
|
5 489 581
|
6 465 489
|
6 262 341
|
5 425 886
|
4 782 519
|
6 326 206
|
6 331 313
|
6 023 158
|
2 991 677
|
748 111
|
2 101 224
|
1 131 185
|
687 729
|
1 106 618
|
| Venituri totale |
5 323 796
|
6 617 105
|
11 410 796
|
8 929 779
|
8 148 269
|
10 590 044
|
9 449 608
|
5 520 038
|
10 645 533
|
6 382 402
|
6 104 196
|
3 016 346
|
795 126
|
2 108 389
|
1 136 038
|
737 219
|
1 117 000
|
| Cheltuieli totale |
5 293 231
|
6 570 608
|
11 042 378
|
8 736 485
|
8 101 555
|
10 363 341
|
9 363 183
|
5 477 532
|
10 453 664
|
6 272 405
|
6 040 914
|
2 999 164
|
783 370
|
2 100 730
|
1 135 487
|
722 769
|
1 098 459
|
| Rezultat brut |
+30 565
|
+46 497
|
+368 418
|
+193 294
|
+46 714
|
+226 703
|
+86 425
|
+42 506
|
+191 869
|
+109 997
|
+63 282
|
+17 182
|
+11 756
|
+7 659
|
+551
|
+14 450
|
+18 541
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+20 827
|
+22 658
|
+295 368
|
+145 770
|
+16 140
|
+177 117
|
+58 757
|
+24 645
|
+167 239
|
+101 005
|
+52 174
|
+13 966
|
+9 875
|
+6 434
|
+463
|
+7 754
|
+12 600
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
40
|
46
|
47
|
50
|
56
|
45
|
42
|
54
|
53
|
40
|
58
|
34
|
54
|
49
|
25
|
49
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROBU CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 244 156 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 827 lei.
-
Este ROBU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROBU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are ROBU CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată ROBU CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROBU CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROBU CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.