CUI 1605671
LAMDRO SA
LAMDRO SA este o firmă din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2410 - Producţia de metale feroase sub forme primare şi de feroaliaje. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.5 mii lei (+853.1% față de 2024), o pierdere netă de 14 mil. lei și 19 angajați.
Date de identificare
CUI
1605671
Nr. înregistrare
J25/133/1991
EUID
ROONRC.J1991000133258
Formă juridică
SA
Județ
Mehedinți
Localitate
Drobeta-Turnu Severin
Adresă
BLD. PORŢILE DE FIER, NR.2
Data înregistrării
11-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
28 478
Rezultat net
−14 008 618
Capitaluri proprii
−144 078 752
Număr mediu de salariați
19
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2410 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
18 791 612
|
19 708 753
|
20 533 461
|
20 957 381
|
22 442 335
|
23 222 145
|
24 026 419
|
24 829 036
|
25 843 535
|
27 448 133
|
28 728 827
|
30 785 957
|
33 290 743
|
36 143 767
|
40 174 242
|
45 048 175
|
43 549 176
|
| Active circulante |
28 596 368
|
37 747 943
|
35 049 972
|
35 483 766
|
39 762 113
|
37 117 650
|
38 620 177
|
37 207 373
|
35 213 934
|
37 870 387
|
36 637 628
|
33 166 803
|
31 102 345
|
30 956 256
|
30 333 606
|
30 727 820
|
29 766 631
|
| Stocuri |
—
|
0
|
22 087
|
30 161
|
965 517
|
1 156 396
|
1 173 835
|
1 086 798
|
1 054 189
|
1 090 579
|
1 010 591
|
1 036 281
|
1 104 379
|
1 200 471
|
1 090 095
|
1 652 208
|
2 028 310
|
| Creanțe |
28 573 162
|
37 646 212
|
34 971 303
|
35 391 103
|
38 760 181
|
35 918 700
|
37 404 079
|
36 078 832
|
34 133 948
|
36 674 389
|
35 610 235
|
32 082 262
|
29 958 912
|
29 745 181
|
29 188 459
|
28 927 397
|
27 627 425
|
| Casa și conturi la bănci |
23 206
|
101 731
|
56 582
|
62 502
|
36 415
|
42 554
|
42 263
|
41 743
|
25 797
|
105 419
|
16 802
|
48 260
|
39 054
|
10 604
|
55 052
|
148 215
|
110 896
|
| Cheltuieli în avans |
183 529
|
257 133
|
2 577
|
0
|
235 565
|
235 565
|
235 565
|
235 565
|
237 080
|
237 049
|
236 423
|
236 422
|
236 365
|
236 251
|
236 002
|
154 768
|
67 413
|
| Datorii |
191 650 261
|
188 551 144
|
174 956 018
|
163 777 617
|
158 080 780
|
146 305 173
|
138 379 261
|
127 191 682
|
120 024 774
|
114 687 604
|
106 831 315
|
95 557 299
|
86 788 803
|
80 756 955
|
76 114 755
|
69 719 020
|
70 042 302
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 378 808
|
4 429 232
|
| Capitaluri proprii |
−144 078 752
|
−130 837 315
|
−119 370 008
|
−107 336 470
|
−95 640 767
|
−85 729 813
|
−75 497 100
|
−64 919 708
|
−63 109 033
|
−53 510 843
|
−45 607 245
|
−35 746 925
|
−26 538 158
|
−17 799 489
|
−9 749 713
|
1 832 935
|
−1 088 314
|
| Capital subscris vărsat |
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 520
|
80 191 521
|
80 191 521
|
62 446 693
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
28 478
|
2 988
|
0
|
30
|
533 888
|
789 085
|
617 439
|
607 600
|
684 212
|
391 383
|
290 950
|
350 260
|
862 831
|
446 865
|
833 012
|
8 547 844
|
9 768 156
|
| Venituri totale |
7 281 452
|
5 895 710
|
9 941 564
|
13 850 304
|
6 483 844
|
7 582 531
|
6 744 574
|
7 291 808
|
7 294 400
|
7 980 277
|
10 536 328
|
8 115 216
|
9 819 498
|
10 995 721
|
13 226 824
|
22 659 010
|
873 637
|
| Cheltuieli totale |
21 278 682
|
17 651 826
|
21 898 748
|
25 286 566
|
16 388 005
|
17 803 335
|
17 312 304
|
9 092 778
|
16 883 027
|
15 877 216
|
20 396 648
|
17 323 983
|
18 494 275
|
19 653 821
|
24 809 473
|
37 482 590
|
15 627 344
|
| Rezultat brut |
−13 997 230
|
−11 756 116
|
−11 957 184
|
−11 436 262
|
−9 904 161
|
−10 220 804
|
−10 567 730
|
−1 800 970
|
−9 588 627
|
−7 896 939
|
−9 860 320
|
−9 208 767
|
−8 674 777
|
−8 658 100
|
−11 582 649
|
−14 823 580
|
−14 753 707
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−14 008 618
|
−11 756 331
|
−11 961 097
|
−11 459 119
|
−9 911 064
|
−10 232 713
|
−10 577 393
|
−1 810 675
|
−9 598 190
|
−7 903 598
|
−9 860 320
|
−9 208 767
|
−8 674 777
|
−8 658 100
|
−11 582 649
|
−14 823 580
|
−14 783 035
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
19
|
20
|
20
|
58
|
66
|
67
|
66
|
67
|
66
|
67
|
68
|
93
|
123
|
132
|
146
|
154
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LAMDRO SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 28 478 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 14 008 618 lei.
-
Este LAMDRO SA plătitoare de TVA?
-
Da, LAMDRO SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are LAMDRO SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2410 - Producţia de metale feroase sub forme primare şi de feroaliaje.
-
Când a fost înființată LAMDRO SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LAMDRO SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LAMDRO SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.