CUI 16059543
INTELICODE DEVELOPMENT SRL
INTELICODE DEVELOPMENT SRL este o firmă din Săcălaz, județul Timiș, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 228.6 mii lei (−7.7% față de 2024), un profit net de 542.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
16059543
Nr. înregistrare
J2004000166351
EUID
ROONRC.J2004000166351
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Săcălaz
Adresă
STR. ORIZONTULUI, NR.8, BIROU 1
Data înregistrării
19-01-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.01.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
228 641
Rezultat net
+542 778
Capitaluri proprii
543 018
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
60 547
|
301 862
|
307 797
|
332 971
|
349 866
|
380 351
|
414 048
|
349 967
|
361 100
|
313 695
|
244 399
|
235 639
|
235 639
|
229 410
|
229 664
|
235 410
|
212 261
|
| Active circulante |
540 504
|
93 149
|
98 010
|
71 726
|
71 518
|
76 320
|
255 600
|
240 128
|
143 697
|
124 942
|
168 330
|
143 732
|
76 261
|
92 344
|
54 415
|
34 011
|
41 786
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
509 459
|
72 532
|
89 731
|
44 505
|
34 636
|
41 883
|
224 360
|
202 112
|
114 788
|
26 622
|
28 455
|
29 601
|
20 882
|
6 889
|
6 889
|
10 451
|
26 582
|
| Casa și conturi la bănci |
31 045
|
20 617
|
8 279
|
27 221
|
36 882
|
34 437
|
31 240
|
38 016
|
28 909
|
98 320
|
139 875
|
114 131
|
55 379
|
85 455
|
47 526
|
23 560
|
15 204
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
58 033
|
34 128
|
42 641
|
58 877
|
81 253
|
142 832
|
178 669
|
123 072
|
172 278
|
170 557
|
38 932
|
45 761
|
21 569
|
35 123
|
69 281
|
122 722
|
161 623
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
543 018
|
360 883
|
363 166
|
345 820
|
340 131
|
313 839
|
490 979
|
467 023
|
332 519
|
268 080
|
373 797
|
333 610
|
290 331
|
286 631
|
214 798
|
146 699
|
92 424
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
228 641
|
247 792
|
230 287
|
230 364
|
228 153
|
213 327
|
235 351
|
211 852
|
192 117
|
205 022
|
139 783
|
148 699
|
162 955
|
126 851
|
123 564
|
130 507
|
125 210
|
| Venituri totale |
959 733
|
247 792
|
230 287
|
231 885
|
228 158
|
213 627
|
240 888
|
211 852
|
192 118
|
205 028
|
139 783
|
148 699
|
163 246
|
127 103
|
123 965
|
131 199
|
125 932
|
| Cheltuieli totale |
388 694
|
113 847
|
117 252
|
138 562
|
114 480
|
122 126
|
138 523
|
75 229
|
125 759
|
150 593
|
95 890
|
100 552
|
94 649
|
51 456
|
52 148
|
65 444
|
61 801
|
| Rezultat brut |
+571 039
|
+133 945
|
+113 035
|
+93 323
|
+113 678
|
+91 501
|
+102 365
|
+136 623
|
+66 359
|
+54 435
|
+43 893
|
+48 147
|
+68 597
|
+75 647
|
+71 817
|
+65 755
|
+64 131
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+542 778
|
+126 662
|
+110 778
|
+91 214
|
+111 555
|
+89 479
|
+99 956
|
+134 504
|
+64 438
|
+48 840
|
+40 187
|
+43 279
|
+63 700
|
+71 834
|
+68 098
|
+54 275
|
+60 074
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
2
|
3
|
—
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTELICODE DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 228 641 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 542 778 lei.
-
Este INTELICODE DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTELICODE DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are INTELICODE DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată INTELICODE DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTELICODE DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTELICODE DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.