CUI 16088239
MIRUTA SRL
MIRUTA SRL este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 7420 - Activități fotografice. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 967.2 mii lei (+21.6% față de 2024), un profit net de 109 lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
16088239
Nr. înregistrare
J2004000117302
EUID
ROONRC.J2004000117302
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
ALEEA GLADIOLEI, NR.5, AP.12
Data înregistrării
29-01-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.01.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7420 - Activități fotograficeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
5819 - Alte activităţi de editare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
967 173
Rezultat net
+109
Capitaluri proprii
−48 165
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 236
|
5 236
|
5 236
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
596
|
597
|
596
|
596
|
1 682
|
1 682
|
| Active circulante |
106 059
|
96 672
|
116 530
|
769
|
13
|
—
|
228
|
2
|
2 802
|
—
|
11 666
|
8 670
|
9 060
|
16 349
|
14 865
|
17 729
|
21 041
|
| Stocuri |
72 698
|
71 939
|
94 447
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 670
|
8 670
|
8 670
|
13 802
|
14 865
|
16 859
|
21 041
|
| Creanțe |
20 630
|
8 992
|
400
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 996
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
12 731
|
15 741
|
21 683
|
769
|
13
|
—
|
228
|
2
|
2 802
|
—
|
—
|
—
|
390
|
2 547
|
—
|
870
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
22 214
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
181 674
|
150 181
|
118 954
|
1 393
|
5 443
|
10 765
|
13 970
|
26 170
|
32 598
|
0
|
36 590
|
34 869
|
25 328
|
19 907
|
13 842
|
18 150
|
13 002
|
| Capitaluri proprii |
−48 165
|
−48 273
|
2 812
|
−624
|
−5 430
|
−10 765
|
−13 742
|
−26 168
|
−29 796
|
0
|
−24 924
|
−25 603
|
−15 671
|
−2 962
|
1 619
|
1 261
|
9 721
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
967 173
|
795 111
|
322 180
|
4 955
|
5 500
|
3 476
|
13 700
|
3 740
|
880
|
—
|
5 496
|
3 500
|
8 869
|
42 868
|
48 157
|
41 198
|
36 242
|
| Venituri totale |
967 210
|
795 135
|
354 225
|
4 955
|
5 500
|
3 476
|
13 732
|
3 740
|
880
|
0
|
5 496
|
3 500
|
8 869
|
42 868
|
48 157
|
41 198
|
36 242
|
| Cheltuieli totale |
965 458
|
843 798
|
350 310
|
—
|
—
|
396
|
894
|
—
|
—
|
—
|
4 652
|
13 327
|
21 376
|
47 449
|
47 730
|
48 007
|
43 732
|
| Rezultat brut |
+1 752
|
−48 663
|
+3 915
|
+4 955
|
+5 500
|
+3 080
|
+12 838
|
+3 740
|
+880
|
0
|
+844
|
−9 827
|
−12 507
|
−4 581
|
+427
|
−6 809
|
−7 490
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−51 085
|
+3 436
|
+4 806
|
+5 335
|
+2 976
|
+12 426
|
+3 628
|
+854
|
0
|
+679
|
−9 932
|
−12 708
|
−4 581
|
+358
|
−8 459
|
−8 957
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MIRUTA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 967 173 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 109 lei.
-
Este MIRUTA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MIRUTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2024.
-
Ce cod CAEN principal are MIRUTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7420 - Activități fotografice.
-
Când a fost înființată MIRUTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MIRUTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MIRUTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.