CUI 1610341
SORIS SRL
SORIS SRL este o firmă din Şişeşti, județul Mehedinți, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.9 mii lei (−57.8% față de 2024) și o pierdere netă de 2.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
1610341
Nr. înregistrare
J1991000841254
EUID
ROONRC.J25/841/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Mehedinți
Localitate
Şişeşti
Data înregistrării
03-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
9 867
Rezultat net
−2 501
Capitaluri proprii
69 026
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 934
|
6 181
|
8 744
|
128
|
128
|
128
|
128
|
128
|
128
|
128
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
392
|
| Active circulante |
91 090
|
96 909
|
141 279
|
99 594
|
101 485
|
103 197
|
109 262
|
150 508
|
185 712
|
177 248
|
177 562
|
155 652
|
183 021
|
172 567
|
181 585
|
194 871
|
238 907
|
| Stocuri |
19 877
|
27 334
|
49 460
|
51 764
|
54 451
|
56 343
|
57 701
|
62 533
|
82 137
|
127 382
|
147 782
|
134 726
|
126 265
|
111 324
|
110 728
|
152 244
|
147 935
|
| Creanțe |
12 084
|
772
|
755
|
2 416
|
1 469
|
1 751
|
1 733
|
47 552
|
100 273
|
19 587
|
29 037
|
13 789
|
25 844
|
32 571
|
58 441
|
36 075
|
23 005
|
| Casa și conturi la bănci |
59 129
|
68 803
|
91 064
|
45 414
|
45 565
|
45 103
|
49 828
|
40 423
|
3 302
|
30 279
|
743
|
7 137
|
30 912
|
28 672
|
12 416
|
6 552
|
67 967
|
| Datorii |
25 998
|
31 564
|
13 719
|
222
|
1 301
|
138
|
2 590
|
30 743
|
39 231
|
40 637
|
80 228
|
77 689
|
108 418
|
99 244
|
104 860
|
93 067
|
69 377
|
| Capitaluri proprii |
69 026
|
71 526
|
136 304
|
99 500
|
100 312
|
103 187
|
106 800
|
119 893
|
146 609
|
136 739
|
97 334
|
77 963
|
74 603
|
73 323
|
76 725
|
101 804
|
169 922
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
9 867
|
23 393
|
67 885
|
3 273
|
2 202
|
1 896
|
6 611
|
24 744
|
362 609
|
446 727
|
392 971
|
327 037
|
296 859
|
369 629
|
404 667
|
508 210
|
759 395
|
| Venituri totale |
9 870
|
23 468
|
67 897
|
3 273
|
2 202
|
3 050
|
6 611
|
24 744
|
362 609
|
446 730
|
392 971
|
327 044
|
296 907
|
369 719
|
404 688
|
515 361
|
763 097
|
| Cheltuieli totale |
12 371
|
35 191
|
24 083
|
3 986
|
5 011
|
6 576
|
19 506
|
40 914
|
349 113
|
402 858
|
369 168
|
322 752
|
295 627
|
373 121
|
429 767
|
560 517
|
736 944
|
| Rezultat brut |
−2 501
|
−11 723
|
+43 814
|
−713
|
−2 809
|
−3 526
|
−12 895
|
−16 170
|
+13 496
|
+43 872
|
+23 803
|
+4 292
|
+1 280
|
−3 402
|
−25 079
|
−45 156
|
+26 153
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 501
|
−11 723
|
+36 804
|
−811
|
−2 875
|
−3 614
|
−13 093
|
−16 916
|
+9 870
|
+39 405
|
+19 372
|
+3 360
|
+1 280
|
−3 402
|
−25 079
|
−51 606
|
+16 512
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
6
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SORIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 9 867 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 501 lei.
-
Este SORIS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SORIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are SORIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată SORIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SORIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SORIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.