CUI 16118348
ZIMOL SRL
ZIMOL SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2004 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 892.6 mii lei (+8.1% față de 2024), un profit net de 130.1 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
16118348
Nr. înregistrare
J2004000435125
EUID
ROONRC.J2004000435125
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. IUGOSLAVIEI, NR.66, BL.B1, SC.3, ET.1, AP.27
Data înregistrării
09-02-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
-
4743 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
892 578
Rezultat net
+130 125
Capitaluri proprii
177 900
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 095
|
11 854
|
18 615
|
20 067
|
117 439
|
65 083
|
61 435
|
65 653
|
62 532
|
45 807
|
54 294
|
78 234
|
78 988
|
92 848
|
74 474
|
63 500
|
81 209
|
| Active circulante |
440 161
|
376 886
|
552 247
|
778 106
|
429 263
|
481 725
|
618 732
|
300 740
|
253 924
|
224 880
|
274 285
|
312 720
|
331 809
|
318 531
|
375 375
|
361 034
|
196 437
|
| Stocuri |
1 253
|
—
|
8 301
|
237 986
|
226 900
|
279 090
|
175 243
|
171 899
|
156 719
|
130 680
|
195 304
|
254 090
|
263 625
|
254 228
|
327 038
|
159 929
|
121 926
|
| Creanțe |
226 724
|
150 479
|
178 238
|
204 663
|
119 397
|
138 460
|
60 976
|
92 307
|
59 797
|
50 179
|
42 622
|
37 099
|
38 264
|
36 316
|
30 905
|
163 463
|
30 662
|
| Casa și conturi la bănci |
212 184
|
226 407
|
365 708
|
335 457
|
82 966
|
64 175
|
382 513
|
36 534
|
37 408
|
44 021
|
36 359
|
21 531
|
29 920
|
27 987
|
17 432
|
37 642
|
43 849
|
| Datorii |
269 356
|
243 864
|
287 220
|
460 025
|
435 091
|
452 806
|
788 420
|
576 847
|
582 275
|
333 800
|
382 028
|
427 098
|
397 448
|
348 730
|
394 068
|
372 832
|
226 912
|
| Capitaluri proprii |
177 900
|
144 876
|
283 642
|
338 148
|
111 611
|
94 002
|
−108 253
|
−210 454
|
−265 819
|
−63 113
|
−53 449
|
−36 144
|
13 349
|
62 649
|
55 781
|
51 702
|
50 734
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
892 578
|
825 329
|
3 459 448
|
3 356 845
|
3 082 411
|
2 564 126
|
2 243 814
|
1 923 934
|
1 694 984
|
1 355 150
|
1 063 096
|
1 006 717
|
880 142
|
910 889
|
933 328
|
1 061 692
|
809 481
|
| Venituri totale |
902 112
|
833 488
|
3 491 751
|
3 372 809
|
3 111 222
|
2 593 091
|
2 350 312
|
1 960 515
|
1 735 785
|
1 386 128
|
1 159 022
|
1 032 637
|
903 671
|
948 414
|
948 945
|
1 089 562
|
829 078
|
| Cheltuieli totale |
750 952
|
830 459
|
3 405 718
|
3 281 359
|
3 059 283
|
2 549 756
|
2 225 331
|
1 890 777
|
1 871 118
|
1 395 791
|
1 176 328
|
1 082 130
|
950 820
|
940 185
|
943 504
|
1 078 834
|
819 851
|
| Rezultat brut |
+151 160
|
+3 029
|
+86 033
|
+91 450
|
+51 939
|
+43 335
|
+124 981
|
+69 738
|
−135 333
|
−9 663
|
−17 306
|
−49 493
|
−47 149
|
+8 229
|
+5 441
|
+10 728
|
+9 227
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+130 125
|
+1 894
|
+74 306
|
+63 518
|
+23 850
|
+19 223
|
+102 202
|
+55 364
|
−152 762
|
−9 663
|
−17 306
|
−49 493
|
−47 149
|
+6 868
|
+4 079
|
+4 278
|
+7 407
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
11
|
10
|
12
|
11
|
11
|
11
|
12
|
13
|
13
|
13
|
13
|
11
|
13
|
13
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ZIMOL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 892 578 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 130 125 lei.
-
Este ZIMOL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ZIMOL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are ZIMOL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a..
-
Când a fost înființată ZIMOL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ZIMOL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ZIMOL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.