CUI 16162467
CALIMIH SRL
CALIMIH SRL este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 2004. Activitatea principală: CAEN 5212. Firma este plătitoare de TVA din 2017. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.6 mii lei (−39.4% față de 2024), o pierdere netă de 6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
16162467
Nr. înregistrare
J17/253/2004
EUID
ROONRC.J17/253/2004
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
BLD. SIDERURGIŞTILOR, NR.19, BL.SD9D, SC.11, ET.1, AP.217
Data înregistrării
23-02-2004
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-07-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5212
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
75 583
Rezultat net
−5 992
Capitaluri proprii
−114 344
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
32 942
|
34 505
|
36 068
|
37 630
|
39 193
|
40 755
|
42 318
|
43 880
|
45 443
|
47 005
|
48 568
|
50 000
|
45 195
|
44 590
|
25 287
|
22 592
|
35 507
|
| Active circulante |
86 310
|
116 766
|
119 505
|
98 361
|
88 769
|
83 234
|
79 983
|
69 926
|
67 027
|
103 479
|
100 013
|
109 176
|
92 725
|
87 979
|
72 836
|
70 947
|
59 160
|
| Stocuri |
82 044
|
97 012
|
103 304
|
95 686
|
88 287
|
82 661
|
78 905
|
68 207
|
65 805
|
99 578
|
95 697
|
96 434
|
83 044
|
76 592
|
63 949
|
63 005
|
52 904
|
| Creanțe |
1 200
|
1 800
|
2 400
|
—
|
—
|
—
|
709
|
1 116
|
56
|
3 545
|
3 798
|
11 240
|
6 444
|
6 886
|
7 443
|
1 357
|
1 416
|
| Casa și conturi la bănci |
3 066
|
17 954
|
13 801
|
2 675
|
482
|
573
|
369
|
603
|
1 166
|
356
|
518
|
1 502
|
3 237
|
4 501
|
1 444
|
6 585
|
4 840
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
233 596
|
259 623
|
256 172
|
233 274
|
221 019
|
220 481
|
209 314
|
194 772
|
183 521
|
214 135
|
211 097
|
225 865
|
191 248
|
182 683
|
149 162
|
121 033
|
103 900
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−114 344
|
−108 352
|
−100 599
|
−97 283
|
−93 057
|
−96 492
|
−87 013
|
−80 966
|
−71 051
|
−63 651
|
−62 516
|
−66 689
|
−53 328
|
−50 114
|
−51 039
|
−27 494
|
−9 233
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
75 583
|
124 664
|
98 004
|
95 281
|
79 767
|
58 477
|
37 915
|
52 276
|
123 697
|
42 926
|
91 491
|
45 071
|
94 201
|
102 347
|
86 608
|
103 825
|
218 218
|
| Venituri totale |
99 590
|
124 685
|
100 543
|
95 297
|
79 795
|
58 540
|
45 370
|
52 373
|
123 941
|
43 110
|
91 689
|
46 732
|
98 032
|
103 800
|
88 563
|
107 711
|
228 975
|
| Cheltuieli totale |
105 582
|
132 438
|
103 858
|
96 665
|
73 966
|
66 361
|
50 047
|
60 719
|
127 623
|
42 953
|
84 789
|
58 666
|
98 324
|
102 875
|
112 108
|
121 097
|
233 492
|
| Rezultat brut |
−5 992
|
−7 753
|
−3 315
|
−1 368
|
+5 829
|
−7 821
|
−4 677
|
−8 346
|
−3 682
|
+157
|
+6 900
|
−11 934
|
−292
|
+925
|
−23 545
|
−13 386
|
−4 517
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−5 992
|
−7 753
|
−3 315
|
−4 227
|
+3 435
|
−9 479
|
−6 047
|
−9 915
|
−7 401
|
−1 135
|
+4 149
|
−13 361
|
−3 214
|
+925
|
−23 545
|
−18 261
|
−7 384
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
—
|
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CALIMIH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 75 583 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 5 992 lei.
-
Este CALIMIH SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CALIMIH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are CALIMIH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5212.
-
Când a fost înființată CALIMIH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2004.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CALIMIH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CALIMIH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.