CUI 1632757
ELIXIR SRL
ELIXIR SRL este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.9 mil. lei (+7.2% față de 2024), un profit net de 1.7 mil. lei și 36 de angajați.
Date de identificare
CUI
1632757
Nr. înregistrare
J1992001453176
EUID
ROONRC.J1992001453176
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
BLD. SIDERURGIŞTILOR, NR.2, BL.I1, AP.4
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceuticeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
19 899 279
Rezultat net
+1 719 590
Capitaluri proprii
1 902 305
Număr mediu de salariați
36
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4646 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 243 401
|
3 446 921
|
3 128 325
|
3 246 290
|
3 333 965
|
3 101 287
|
3 230 917
|
3 226 491
|
3 351 971
|
3 455 629
|
3 583 222
|
2 637 033
|
2 574 665
|
2 635 913
|
217 302
|
87 501
|
96 148
|
| Active circulante |
8 476 079
|
8 578 046
|
8 349 347
|
8 136 757
|
6 613 437
|
6 242 814
|
6 517 434
|
6 307 296
|
8 098 691
|
6 089 758
|
5 698 851
|
4 664 909
|
4 646 783
|
4 966 314
|
5 734 605
|
5 035 309
|
2 350 425
|
| Stocuri |
4 148 038
|
4 794 518
|
5 029 957
|
4 422 741
|
3 157 166
|
2 776 781
|
3 120 733
|
2 152 676
|
3 921 844
|
1 946 074
|
2 346 680
|
1 801 647
|
1 743 822
|
2 048 242
|
2 328 462
|
2 272 696
|
1 389 447
|
| Creanțe |
4 139 710
|
3 750 284
|
3 248 414
|
3 562 055
|
3 375 857
|
3 421 148
|
3 295 608
|
3 541 081
|
3 684 205
|
3 874 311
|
3 176 510
|
2 383 417
|
2 560 594
|
2 684 867
|
3 174 004
|
2 753 084
|
814 637
|
| Casa și conturi la bănci |
188 331
|
33 244
|
70 976
|
151 961
|
80 414
|
44 885
|
101 093
|
613 539
|
492 642
|
269 373
|
175 661
|
479 845
|
342 367
|
233 205
|
232 139
|
9 529
|
146 341
|
| Cheltuieli în avans |
22 164
|
31 711
|
42 483
|
45 618
|
51 206
|
53 095
|
55 282
|
59 545
|
70 036
|
31 316
|
16 244
|
84 795
|
51 844
|
14 112
|
24 430
|
22 917
|
47 164
|
| Datorii |
9 839 339
|
10 968 399
|
10 005 677
|
10 083 012
|
8 864 081
|
8 297 595
|
9 071 651
|
9 139 747
|
11 069 913
|
9 281 574
|
8 705 330
|
6 828 086
|
6 523 789
|
6 935 645
|
5 535 841
|
4 716 130
|
2 540 280
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 902 305
|
1 088 279
|
1 514 478
|
1 345 653
|
1 134 527
|
1 099 601
|
731 982
|
453 585
|
450 785
|
295 129
|
592 987
|
558 651
|
749 503
|
680 694
|
440 496
|
429 597
|
−46 543
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
5 000
|
5 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
19 899 279
|
18 559 530
|
18 088 028
|
18 381 366
|
15 765 048
|
15 113 085
|
16 371 163
|
16 895 977
|
15 340 158
|
17 494 297
|
15 604 150
|
6 796 720
|
4 969 369
|
4 949 942
|
6 022 480
|
6 318 124
|
5 139 531
|
| Venituri totale |
22 692 903
|
18 575 794
|
18 169 228
|
18 416 615
|
15 781 162
|
15 158 914
|
16 377 397
|
16 960 314
|
15 363 236
|
17 613 785
|
15 739 427
|
6 835 971
|
5 013 179
|
5 577 259
|
6 117 925
|
6 444 778
|
5 285 742
|
| Cheltuieli totale |
20 656 713
|
18 827 889
|
17 774 992
|
17 771 888
|
15 679 969
|
14 700 097
|
16 026 220
|
16 936 430
|
15 151 141
|
17 545 425
|
15 399 518
|
7 026 306
|
4 910 665
|
5 254 535
|
6 093 123
|
5 872 262
|
5 117 321
|
| Rezultat brut |
+2 036 190
|
−252 095
|
+394 236
|
+644 727
|
+101 193
|
+458 817
|
+351 177
|
+23 884
|
+212 095
|
+68 360
|
+339 909
|
−190 335
|
+102 514
|
+322 724
|
+24 802
|
+572 516
|
+168 421
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 719 590
|
−252 095
|
+332 060
|
+543 337
|
+77 224
|
+378 337
|
+278 621
|
+2 960
|
+155 848
|
+41 711
|
+285 528
|
−190 335
|
+68 810
|
+240 198
|
+5 151
|
+476 140
|
+162 688
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
38
|
40
|
40
|
43
|
46
|
47
|
51
|
48
|
45
|
39
|
33
|
28
|
29
|
28
|
27
|
28
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELIXIR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 19 899 279 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 719 590 lei.
-
Este ELIXIR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ELIXIR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are ELIXIR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.
-
Când a fost înființată ELIXIR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELIXIR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELIXIR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.