CUI 1641208
DEEA SRL
DEEA SRL este o firmă din Tecuci, județul Galați, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 315 mii lei (+27.8% față de 2024), un profit net de 25.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1641208
Nr. înregistrare
J1992000279171
EUID
ROONRC.J1992000279171
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Tecuci
Adresă
STR. V. ALECSANDRI, NR.5D, BL.V5, AP.1
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.03.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
314 978
Rezultat net
+25 408
Capitaluri proprii
53 003
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
950
|
949
|
949
|
29 639
|
29 639
|
29 639
|
| Active circulante |
60 710
|
40 492
|
46 072
|
9 658
|
2 408
|
2 799
|
12 393
|
10 585
|
8 936
|
10 125
|
−6 691
|
34 386
|
40 324
|
54 313
|
36 317
|
32 100
|
23 344
|
| Stocuri |
12 450
|
28 430
|
34 771
|
−5 229
|
−10 376
|
−10 972
|
−5 715
|
−770
|
−770
|
−770
|
−770
|
49 791
|
49 364
|
50 950
|
34 800
|
31 517
|
21 743
|
| Creanțe |
10 736
|
10 736
|
10 736
|
10 736
|
10 736
|
10 736
|
10 736
|
10 736
|
−4 948
|
−6 862
|
−6 678
|
−15 500
|
−15 500
|
317
|
447
|
—
|
79
|
| Casa și conturi la bănci |
37 524
|
1 326
|
565
|
4 151
|
2 048
|
3 035
|
7 372
|
619
|
14 654
|
17 757
|
757
|
95
|
6 460
|
3 046
|
1 070
|
583
|
1 522
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
35 946
|
35 946
|
35 946
|
35 946
|
35 946
|
35 946
|
35 946
|
12 746
|
7 646
|
5 546
|
| Datorii |
8 657
|
13 847
|
37 171
|
2 792
|
2 512
|
33 457
|
44 279
|
44 525
|
50 449
|
63 492
|
42 516
|
82 340
|
77 629
|
90 218
|
89 723
|
80 412
|
69 655
|
| Capitaluri proprii |
53 003
|
27 595
|
9 851
|
7 816
|
846
|
−29 708
|
−30 936
|
2 956
|
−4 617
|
−16 471
|
−12 311
|
−11 058
|
−410
|
990
|
−11 021
|
−11 027
|
−11 126
|
| Capital subscris vărsat |
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
380
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
314 978
|
246 500
|
140 499
|
82 500
|
62 700
|
65 500
|
62 600
|
71 100
|
90 300
|
78 000
|
96 928
|
59 678
|
95 362
|
96 244
|
69 113
|
77 848
|
71 592
|
| Venituri totale |
315 004
|
247 017
|
140 499
|
82 500
|
62 700
|
65 500
|
62 600
|
71 100
|
90 300
|
78 000
|
96 928
|
59 678
|
95 362
|
96 244
|
69 113
|
77 848
|
71 592
|
| Cheltuieli totale |
286 446
|
226 808
|
137 064
|
74 705
|
61 519
|
63 617
|
95 866
|
62 816
|
77 543
|
80 600
|
95 424
|
68 536
|
93 901
|
96 221
|
69 106
|
74 064
|
73 821
|
| Rezultat brut |
+28 558
|
+20 209
|
+3 435
|
+7 795
|
+1 181
|
+1 883
|
−33 266
|
+8 284
|
+12 757
|
−2 600
|
+1 504
|
−8 858
|
+1 461
|
+23
|
+7
|
+3 784
|
−2 229
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 408
|
+17 744
|
+2 035
|
+6 970
|
+554
|
+1 228
|
−33 892
|
+7 573
|
+11 854
|
−4 160
|
−1 253
|
−10 648
|
−1 400
|
+19
|
+6
|
+99
|
−5 096
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEEA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 314 978 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 408 lei.
-
Este DEEA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DEEA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DEEA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare.
-
Când a fost înființată DEEA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEEA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEEA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.