CUI 1689052
MODA SA
MODA SA este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1421 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 172.8 mii lei (+3.6% față de 2024) și o pierdere netă de 108.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
1689052
Nr. înregistrare
J1991000004020
EUID
ROONRC.J02/4/1991
Formă juridică
SA
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. POETULUI, NR.52
Data înregistrării
25-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1421 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1413 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
172 827
Rezultat net
−108 725
Capitaluri proprii
3 002 806
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1413 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 286 894
|
3 392 291
|
3 497 722
|
3 604 690
|
3 741 857
|
3 988 068
|
4 534 385
|
5 242 948
|
5 632 948
|
5 947 033
|
6 283 436
|
6 585 612
|
7 139 993
|
7 402 314
|
7 703 725
|
8 443 847
|
8 473 552
|
| Active circulante |
70 272
|
87 973
|
57 259
|
77 046
|
616 033
|
576 586
|
1 053 420
|
1 320 700
|
1 701 395
|
2 654 591
|
2 161 214
|
1 998 960
|
2 425 756
|
2 425 163
|
2 605 056
|
4 066 643
|
5 970 535
|
| Stocuri |
—
|
26 341
|
26 341
|
26 341
|
66 059
|
73 182
|
234 499
|
211 634
|
411 378
|
489 748
|
536 361
|
535 814
|
677 943
|
568 607
|
628 170
|
1 119 168
|
1 137 026
|
| Creanțe |
4 804
|
—
|
90
|
3 149
|
533 441
|
387 567
|
737 688
|
901 596
|
900 423
|
1 615 027
|
1 015 661
|
868 263
|
1 102 241
|
1 024 704
|
1 291 305
|
1 676 793
|
3 009 257
|
| Casa și conturi la bănci |
65 468
|
61 632
|
30 828
|
47 556
|
16 533
|
115 837
|
81 233
|
207 470
|
389 594
|
549 816
|
609 192
|
594 883
|
645 572
|
831 852
|
685 581
|
1 270 682
|
1 824 252
|
| Datorii |
354 360
|
368 733
|
365 911
|
420 582
|
819 023
|
928 289
|
1 429 760
|
1 003 631
|
976 684
|
792 642
|
657 465
|
554 390
|
667 470
|
954 108
|
1 146 501
|
2 039 390
|
2 412 585
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 077
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 002 806
|
3 111 531
|
3 189 070
|
3 261 154
|
3 538 867
|
3 636 365
|
4 158 045
|
5 560 017
|
6 357 659
|
7 807 905
|
7 787 185
|
8 030 182
|
8 898 279
|
8 873 369
|
9 162 280
|
10 471 100
|
12 031 502
|
| Capital subscris vărsat |
2 635 135
|
2 635 135
|
2 635 135
|
2 635 135
|
2 635 135
|
2 635 135
|
2 635 135
|
2 675 045
|
2 675 045
|
2 675 045
|
2 675 045
|
2 675 045
|
2 709 235
|
2 709 235
|
2 738 150
|
2 738 150
|
2 842 120
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
172 827
|
166 809
|
184 068
|
513 205
|
2 435 810
|
2 641 648
|
5 010 118
|
6 771 632
|
6 534 575
|
8 281 635
|
7 040 271
|
7 518 351
|
8 054 939
|
8 284 041
|
8 764 817
|
7 916 847
|
8 830 584
|
| Venituri totale |
173 368
|
166 809
|
223 555
|
718 377
|
3 096 840
|
3 595 286
|
5 121 230
|
6 806 976
|
6 690 542
|
8 309 003
|
7 250 517
|
7 528 304
|
8 306 335
|
8 579 777
|
8 752 613
|
8 616 988
|
12 966 898
|
| Cheltuieli totale |
282 093
|
244 347
|
295 638
|
996 091
|
3 194 339
|
4 116 966
|
6 520 678
|
7 602 742
|
8 134 898
|
8 286 647
|
7 491 213
|
8 386 737
|
8 276 981
|
8 861 645
|
9 424 953
|
10 153 502
|
12 859 686
|
| Rezultat brut |
−108 725
|
−77 538
|
−72 083
|
−277 714
|
−97 499
|
−521 680
|
−1 399 448
|
−795 766
|
−1 444 356
|
+22 356
|
−240 696
|
−858 433
|
+29 354
|
−281 868
|
−672 340
|
−1 536 514
|
+107 212
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−108 725
|
−77 538
|
−72 083
|
−277 714
|
−97 499
|
−521 680
|
−1 399 448
|
−795 766
|
−1 444 356
|
+22 356
|
−240 696
|
−858 433
|
+29 354
|
−281 868
|
−672 340
|
−1 544 764
|
+21 478
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
25
|
60
|
82
|
110
|
158
|
171
|
181
|
194
|
215
|
250
|
293
|
323
|
344
|
398
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MODA SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 172 827 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 108 725 lei.
-
Este MODA SA plătitoare de TVA?
-
Da, MODA SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MODA SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1421 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.
-
Când a fost înființată MODA SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MODA SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MODA SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.