CUI 1691540
NACO SRL
NACO SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.3 mil. lei (+21.2% față de 2024), un profit net de 1.5 mil. lei și 31 de angajați.
Date de identificare
CUI
1691540
Nr. înregistrare
J02/47/1992
EUID
ROONRC.J02/47/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.17
Data înregistrării
25-11-1992
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.01.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
7 345 077
Rezultat net
+1 545 224
Capitaluri proprii
2 428 439
Număr mediu de salariați
31
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 895 665
|
2 640 853
|
1 011 540
|
1 345 879
|
472 492
|
566 911
|
401 329
|
530 450
|
394 642
|
138 830
|
62 684
|
56 185
|
42 097
|
29 893
|
22 869
|
13 907
|
3 605
|
| Active circulante |
6 575 512
|
6 328 871
|
5 478 434
|
5 908 368
|
2 968 862
|
1 487 474
|
981 130
|
629 724
|
487 329
|
449 686
|
604 947
|
305 822
|
186 117
|
76 119
|
66 130
|
22 500
|
10 335
|
| Stocuri |
299 791
|
215 379
|
237 969
|
177 465
|
41 024
|
78 619
|
15 917
|
57 088
|
57 523
|
117 142
|
203 608
|
171 743
|
106 556
|
22 676
|
29 827
|
17 219
|
8 998
|
| Creanțe |
3 332 486
|
3 539 255
|
1 909 658
|
2 273 340
|
1 273 017
|
438 602
|
419 848
|
392 932
|
298 983
|
283 919
|
237 782
|
124 069
|
54 421
|
36 942
|
19 067
|
4 443
|
582
|
| Casa și conturi la bănci |
2 943 235
|
2 574 237
|
3 330 807
|
3 457 563
|
1 654 821
|
970 253
|
545 365
|
179 704
|
130 823
|
48 625
|
163 557
|
10 010
|
25 140
|
16 501
|
17 236
|
838
|
755
|
| Cheltuieli în avans |
12 609
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
8 055 347
|
6 806 509
|
4 285 070
|
4 866 519
|
1 481 271
|
356 532
|
178 980
|
183 053
|
484 825
|
211 156
|
229 273
|
409 963
|
442 147
|
230 390
|
208 004
|
156 092
|
73 250
|
| Capitaluri proprii |
2 428 439
|
2 163 215
|
2 204 904
|
2 387 728
|
1 960 083
|
1 697 853
|
1 203 479
|
977 121
|
397 146
|
377 360
|
438 358
|
−47 956
|
−213 933
|
−124 378
|
−119 005
|
−119 685
|
−59 310
|
| Capital subscris vărsat |
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
7 345 077
|
6 060 233
|
6 035 001
|
6 087 082
|
4 553 869
|
4 089 415
|
3 628 433
|
4 056 323
|
3 449 481
|
3 198 960
|
2 941 663
|
2 302 132
|
1 382 830
|
967 656
|
855 246
|
410 392
|
163 794
|
| Venituri totale |
9 913 173
|
8 255 619
|
8 215 517
|
8 450 354
|
6 511 193
|
5 624 666
|
4 861 430
|
4 747 940
|
3 933 891
|
3 654 222
|
3 398 534
|
2 438 755
|
1 425 608
|
970 099
|
857 624
|
416 921
|
163 859
|
| Cheltuieli totale |
8 067 078
|
6 519 606
|
6 175 296
|
5 948 947
|
4 509 162
|
3 971 717
|
3 629 973
|
4 090 450
|
3 671 012
|
3 227 130
|
2 833 002
|
2 278 334
|
1 515 163
|
973 945
|
855 597
|
474 071
|
210 247
|
| Rezultat brut |
+1 846 095
|
+1 736 013
|
+2 040 221
|
+2 501 407
|
+2 002 031
|
+1 652 949
|
+1 231 457
|
+657 490
|
+262 879
|
+427 092
|
+565 532
|
+160 421
|
−89 555
|
−3 846
|
+2 027
|
−57 150
|
−46 388
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 545 224
|
+1 458 311
|
+1 717 176
|
+2 375 138
|
+1 958 546
|
+1 613 946
|
+1 195 172
|
+616 817
|
+219 786
|
+375 865
|
+486 314
|
+160 421
|
−89 555
|
−5 372
|
+680
|
−60 375
|
−47 855
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
29
|
29
|
23
|
24
|
29
|
23
|
30
|
32
|
27
|
17
|
25
|
24
|
19
|
12
|
9
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NACO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 7 345 077 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 545 224 lei.
-
Este NACO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NACO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are NACO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată NACO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NACO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NACO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.