CUI 1716823
TARS SRL
TARS SRL este o firmă din Orş. Nădlac, județul Arad, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.2 mil. lei (−10.9% față de 2024), un profit net de 102.7 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
1716823
Nr. înregistrare
J1992000301021
EUID
ROONRC.J1992000301021
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Orş. Nădlac
Adresă
STR. VICTORIEI, NR.51, SC.C, ET.P, AP.3A
Data înregistrării
25-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceuticeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 197 584
Rezultat net
+102 654
Capitaluri proprii
1 439 358
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
79 523
|
79 523
|
93 584
|
113 358
|
134 972
|
159 031
|
90 970
|
121 137
|
134 729
|
175 567
|
201 188
|
136 512
|
166 025
|
196 484
|
177 708
|
201 433
|
220 242
|
| Active circulante |
1 604 718
|
1 785 266
|
1 374 352
|
1 140 075
|
1 035 603
|
950 828
|
919 146
|
789 734
|
652 782
|
561 044
|
581 783
|
803 096
|
632 963
|
646 108
|
657 812
|
584 582
|
500 807
|
| Stocuri |
778 669
|
861 803
|
650 818
|
622 528
|
580 091
|
556 610
|
469 748
|
446 858
|
408 426
|
426 676
|
358 467
|
315 944
|
293 879
|
256 457
|
266 239
|
214 529
|
223 371
|
| Creanțe |
118 495
|
311 735
|
256 326
|
239 797
|
263 504
|
242 248
|
148 345
|
171 955
|
119 493
|
38 969
|
128 757
|
156 971
|
199 328
|
320 528
|
299 668
|
346 712
|
268 392
|
| Casa și conturi la bănci |
707 554
|
611 728
|
467 208
|
277 750
|
192 008
|
151 970
|
301 053
|
170 921
|
124 863
|
95 399
|
94 559
|
330 181
|
139 756
|
69 123
|
91 905
|
23 341
|
9 044
|
| Cheltuieli în avans |
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 147
|
8 158
|
8 839
|
10 376
|
12 804
|
14 860
|
| Datorii |
253 030
|
487 732
|
250 162
|
158 483
|
87 001
|
98 145
|
87 169
|
81 239
|
68 297
|
62 612
|
70 800
|
285 751
|
251 855
|
405 610
|
442 364
|
466 777
|
455 886
|
| Capitaluri proprii |
1 439 358
|
1 385 204
|
1 225 921
|
1 103 097
|
1 091 721
|
1 019 861
|
931 094
|
837 779
|
727 361
|
682 146
|
720 318
|
662 004
|
555 291
|
445 821
|
403 532
|
332 042
|
280 023
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 197 584
|
3 586 984
|
2 893 699
|
2 700 232
|
2 641 693
|
2 386 019
|
2 085 382
|
1 915 859
|
1 795 449
|
1 780 642
|
1 962 267
|
1 898 622
|
1 764 324
|
1 527 140
|
1 451 645
|
1 438 474
|
1 249 031
|
| Venituri totale |
3 197 652
|
3 587 026
|
2 893 730
|
2 723 279
|
2 641 713
|
2 389 017
|
2 092 459
|
1 933 850
|
1 800 844
|
1 793 043
|
2 011 310
|
1 928 745
|
1 775 170
|
1 541 744
|
1 483 300
|
1 457 664
|
1 351 162
|
| Cheltuieli totale |
3 080 221
|
3 375 844
|
2 749 605
|
2 692 752
|
2 523 507
|
2 258 481
|
1 953 789
|
1 805 398
|
1 726 839
|
1 682 147
|
1 862 539
|
1 798 659
|
1 643 850
|
1 491 307
|
1 397 694
|
1 395 680
|
1 262 530
|
| Rezultat brut |
+117 431
|
+211 182
|
+144 125
|
+30 527
|
+118 206
|
+130 536
|
+138 670
|
+128 452
|
+74 005
|
+110 896
|
+148 771
|
+130 086
|
+131 320
|
+50 437
|
+85 606
|
+61 984
|
+88 632
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+102 654
|
+180 588
|
+122 825
|
+11 375
|
+97 860
|
+110 904
|
+118 215
|
+110 418
|
+55 167
|
+91 829
|
+123 313
|
+108 946
|
+109 465
|
+41 605
|
+71 490
|
+52 019
|
+74 451
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
5
|
5
|
5
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
7
|
6
|
7
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TARS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 197 584 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 102 654 lei.
-
Este TARS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TARS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TARS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.
-
Când a fost înființată TARS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TARS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TARS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.