CUI 17252070
BOTEX CONSTRUCT SRL
BOTEX CONSTRUCT SRL este o firmă din Dumbrăvioara, județul Mureș, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (+31.5% față de 2024), un profit net de 31 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
17252070
Nr. înregistrare
J2005000286265
EUID
ROONRC.J26/286/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Dumbrăvioara
Adresă
NR.351
Data înregistrării
17-02-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0811 - Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 273 128
Rezultat net
+31 033
Capitaluri proprii
344 633
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
160 574
|
178 088
|
203 473
|
8 738
|
16 330
|
26 127
|
35 925
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
219 091
|
225 726
|
225 358
|
533 166
|
493 552
|
604 829
|
596 745
|
655 256
|
203 579
|
182 810
|
84 759
|
313 683
|
121 815
|
29 288
|
43 280
|
34 705
|
35 089
|
| Stocuri |
28 137
|
36 239
|
3 901
|
380 017
|
345 379
|
3 117
|
364 426
|
—
|
59 448
|
34 308
|
—
|
—
|
28 884
|
29 933
|
19 424
|
17 947
|
2 225
|
| Creanțe |
18 520
|
10 117
|
68 398
|
113 945
|
50 555
|
165 722
|
191 763
|
533 501
|
80 853
|
82 838
|
13 567
|
209 890
|
78 598
|
10 119
|
16 430
|
894
|
17 881
|
| Casa și conturi la bănci |
172 434
|
179 370
|
153 059
|
39 204
|
97 618
|
435 990
|
40 556
|
121 755
|
63 278
|
65 664
|
71 192
|
103 793
|
14 333
|
−10 764
|
7 426
|
15 864
|
14 983
|
| Cheltuieli în avans |
1 896
|
563
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
36 928
|
48 555
|
43 752
|
53 621
|
150 101
|
96 770
|
57 512
|
128 831
|
244 050
|
256 008
|
85 600
|
386 739
|
434 453
|
303 144
|
216 987
|
145 607
|
93 017
|
| Capitaluri proprii |
344 633
|
355 822
|
385 079
|
488 283
|
359 781
|
534 186
|
575 158
|
526 425
|
−40 471
|
−73 198
|
−841
|
−73 056
|
−312 638
|
−273 856
|
−173 707
|
−110 902
|
−57 928
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 273 128
|
968 384
|
920 320
|
883 665
|
678 971
|
1 464 754
|
714 746
|
1 085 709
|
551 829
|
371 437
|
393 422
|
505 711
|
179 563
|
260 137
|
230 078
|
86 681
|
166 027
|
| Venituri totale |
1 274 769
|
968 453
|
920 337
|
961 398
|
678 983
|
1 256 969
|
922 560
|
1 085 749
|
551 844
|
371 449
|
393 428
|
506 111
|
179 750
|
262 405
|
230 084
|
86 685
|
166 032
|
| Cheltuieli totale |
1 214 207
|
970 236
|
1 015 794
|
823 475
|
746 734
|
1 283 540
|
866 679
|
507 995
|
513 600
|
440 091
|
306 231
|
260 473
|
213 252
|
362 554
|
292 889
|
136 434
|
148 172
|
| Rezultat brut |
+60 562
|
−1 783
|
−95 457
|
+137 923
|
−67 751
|
−26 571
|
+55 881
|
+577 754
|
+38 244
|
−68 642
|
+87 197
|
+245 638
|
−33 502
|
−100 149
|
−62 805
|
−49 749
|
+17 860
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+31 033
|
−29 257
|
−103 204
|
+128 502
|
−74 405
|
−40 972
|
+48 732
|
+566 897
|
+32 726
|
−72 357
|
+72 215
|
+239 582
|
−38 782
|
−100 149
|
−62 805
|
−52 974
|
+14 993
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
7
|
8
|
8
|
8
|
6
|
5
|
9
|
10
|
9
|
9
|
6
|
12
|
17
|
17
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BOTEX CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 273 128 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 31 033 lei.
-
Este BOTEX CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BOTEX CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are BOTEX CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BOTEX CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BOTEX CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BOTEX CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.