CUI 1757041
PANCOM SRL
PANCOM SRL este o firmă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 183.8 mii lei (+3.9% față de 2024) și un profit net de 41.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
1757041
Nr. înregistrare
J1991000668015
EUID
ROONRC.J01/668/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Alba Iulia
Adresă
STR. BUCUREŞTI, NR.44
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
183 799
Rezultat net
+41 586
Capitaluri proprii
201 100
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
102 187
|
140 204
|
174 522
|
208 841
|
269 867
|
146 628
|
160 675
|
191 906
|
132 646
|
153 570
|
161 893
|
230 873
|
265 643
|
327 385
|
327 385
|
327 385
|
245 151
|
| Active circulante |
107 729
|
97 458
|
61 881
|
9 130
|
28 383
|
167 783
|
119 790
|
49 874
|
50 157
|
52 536
|
70 629
|
171 850
|
270 208
|
192 322
|
123 315
|
129 825
|
88 768
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
26 607
|
26 607
|
25 212
|
65 241
|
68 693
|
61 259
|
59 027
|
58 121
|
| Creanțe |
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
—
|
—
|
57
|
57
|
57
|
57
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
107 723
|
97 452
|
61 875
|
9 124
|
28 377
|
167 777
|
119 790
|
49 874
|
50 100
|
25 872
|
43 965
|
146 581
|
204 967
|
123 629
|
62 056
|
70 798
|
30 647
|
| Datorii |
8 816
|
13 938
|
18 047
|
6 889
|
9 788
|
15 232
|
9 578
|
5 226
|
6 796
|
5 942
|
8 194
|
180 043
|
7 853
|
8 180
|
7 254
|
14 678
|
17 323
|
| Capitaluri proprii |
201 100
|
223 724
|
218 356
|
211 082
|
288 462
|
299 179
|
270 887
|
236 554
|
176 007
|
200 164
|
224 328
|
222 680
|
527 998
|
511 527
|
443 446
|
442 532
|
316 596
|
| Capital subscris vărsat |
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
220
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
183 799
|
176 930
|
174 176
|
183 773
|
174 841
|
175 366
|
180 879
|
171 879
|
165 391
|
169 666
|
169 563
|
170 293
|
170 823
|
191 981
|
188 327
|
178 664
|
182 888
|
| Venituri totale |
183 799
|
176 930
|
174 176
|
184 773
|
174 841
|
175 366
|
180 879
|
179 165
|
165 391
|
169 666
|
169 563
|
170 294
|
171 630
|
191 984
|
188 335
|
178 671
|
182 906
|
| Cheltuieli totale |
132 665
|
100 843
|
104 381
|
126 298
|
137 024
|
83 517
|
144 740
|
116 837
|
147 894
|
138 133
|
160 507
|
163 849
|
170 296
|
118 144
|
181 771
|
110 874
|
76 039
|
| Rezultat brut |
+51 134
|
+76 087
|
+69 795
|
+58 475
|
+37 817
|
+91 849
|
+36 139
|
+62 328
|
+17 497
|
+31 533
|
+9 056
|
+6 445
|
+1 334
|
+73 840
|
+6 564
|
+67 797
|
+106 867
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 586
|
+64 210
|
+58 842
|
+51 620
|
+33 884
|
+88 291
|
+34 333
|
+60 536
|
+15 843
|
+29 837
|
+3 968
|
+1 336
|
−3 815
|
+68 080
|
+914
|
+57 749
|
+101 883
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PANCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 183 799 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 586 lei.
-
Este PANCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PANCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PANCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată PANCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PANCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PANCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.