CUI 1762340
PARC S.A.
PARC S.A. este o firmă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 147.4 mii lei (+4.1% față de 2024), o pierdere netă de 242.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
1762340
Nr. înregistrare
J01/33/1991
EUID
ROONRC.J01/33/1991
Formă juridică
SA
Județ
Alba
Localitate
Alba Iulia
Adresă
STR. PRIMAVERII, NR.4
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7990 - Alte servicii de rezervare şi asistenţă turistică
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
-
9604 - Activităţi de întreţinere corporală
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
147 439
Rezultat net
−242 187
Capitaluri proprii
5 925 289
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 608 934
|
6 627 867
|
6 646 796
|
6 734 518
|
7 113 056
|
7 506 242
|
6 541 393
|
6 806 638
|
7 090 435
|
7 158 835
|
7 645 335
|
8 144 633
|
8 644 444
|
8 928 933
|
9 473 430
|
6 776 688
|
6 657 952
|
| Active circulante |
313 266
|
540 899
|
742 789
|
977 128
|
1 238 287
|
701 847
|
1 309 651
|
963 749
|
472 887
|
337 748
|
538 073
|
320 602
|
413 924
|
328 858
|
233 621
|
538 204
|
759 083
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
5 529
|
6 626
|
80 630
|
−19 028
|
−170 788
|
−200 378
|
20 146
|
7 335
|
13 615
|
3 809
|
97 810
|
81 681
|
17 364
|
| Creanțe |
167 004
|
246 735
|
177 322
|
161 303
|
156 821
|
191 053
|
243 317
|
181 057
|
137 925
|
147 249
|
206 766
|
141 260
|
207 073
|
198 014
|
−189 914
|
−151 493
|
79 889
|
| Casa și conturi la bănci |
146 262
|
294 164
|
565 467
|
815 825
|
1 075 937
|
504 168
|
985 704
|
801 720
|
505 750
|
390 877
|
311 161
|
172 007
|
193 236
|
127 035
|
325 725
|
608 016
|
661 830
|
| Cheltuieli în avans |
116
|
116
|
116
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
340 000
|
340 228
|
| Datorii |
997 027
|
1 001 406
|
944 593
|
933 888
|
1 099 501
|
875 003
|
682 106
|
1 429 449
|
1 422 957
|
1 553 670
|
2 073 469
|
2 339 868
|
2 823 487
|
3 024 771
|
3 935 990
|
3 597 882
|
4 187 534
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
220 089
|
721 533
|
—
|
—
|
—
|
116 542
|
177 324
|
458 059
|
739 567
|
1 021 075
|
1 302 582
|
1 242 153
|
104 767
|
116 623
|
| Capitaluri proprii |
5 925 289
|
6 167 476
|
6 445 108
|
6 557 669
|
6 530 309
|
7 333 086
|
7 168 938
|
6 340 938
|
6 023 823
|
5 765 589
|
5 651 880
|
5 385 800
|
5 213 806
|
4 930 438
|
4 528 908
|
3 952 243
|
3 453 106
|
| Capital subscris vărsat |
2 011 140
|
2 011 140
|
2 011 140
|
2 011 140
|
2 011 140
|
2 011 140
|
2 011 140
|
1 183 140
|
1 183 140
|
1 183 140
|
1 176 140
|
1 176 140
|
1 176 140
|
1 176 140
|
1 164 140
|
678 454
|
678 454
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
147 439
|
141 667
|
146 022
|
274 751
|
222 075
|
462 040
|
3 138 828
|
3 630 438
|
3 051 104
|
3 095 157
|
3 286 735
|
3 436 662
|
3 821 029
|
3 989 616
|
3 331 696
|
3 275 979
|
3 279 737
|
| Venituri totale |
156 589
|
150 171
|
372 399
|
846 256
|
267 293
|
1 099 279
|
3 193 298
|
3 770 211
|
3 143 765
|
3 449 977
|
3 708 294
|
3 828 651
|
4 191 220
|
4 461 877
|
3 469 691
|
3 421 940
|
3 572 490
|
| Cheltuieli totale |
398 776
|
419 891
|
483 453
|
1 045 905
|
1 065 906
|
2 070 135
|
3 108 479
|
3 416 429
|
2 868 779
|
3 319 135
|
3 389 197
|
3 618 715
|
3 846 815
|
3 997 316
|
3 360 548
|
3 271 461
|
3 547 921
|
| Rezultat brut |
−242 187
|
−269 720
|
−111 054
|
−199 649
|
−798 613
|
−970 856
|
+84 819
|
+353 782
|
+274 986
|
+130 842
|
+319 097
|
+209 936
|
+344 405
|
+464 561
|
+109 143
|
+150 479
|
+24 569
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−242 187
|
−269 720
|
−112 561
|
−202 525
|
−801 179
|
−983 168
|
+53 018
|
+317 114
|
+228 330
|
+106 709
|
+266 080
|
+171 995
|
+283 368
|
+389 530
|
+90 979
|
+121 402
|
+18 836
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
2
|
2
|
4
|
21
|
—
|
31
|
34
|
40
|
48
|
49
|
49
|
—
|
49
|
48
|
49
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PARC S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 147 439 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 242 187 lei.
-
Este PARC S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, PARC S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PARC S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare.
-
Când a fost înființată PARC S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PARC S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PARC S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.