CUI 17690711
INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL
INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul. Firma este plătitoare de TVA din 2014 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 73.5 mil. lei (+111.5% față de 2024), un profit net de 16.1 mil. lei și 37 de angajați.
Date de identificare
CUI
17690711
Nr. înregistrare
J2005010611404
EUID
ROONRC.J2005010611404
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
CAL FLOREASCA, NR.55, ET.2
Data înregistrării
15-06-2005
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.04.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-03-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calculCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2611 - Fabricarea componentelor electronice
-
2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
2651 - Fabricarea de instrumente şi dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigaţie
-
2790 - Fabricarea altor echipamente electrice
-
2829 - Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
2842 - Fabricarea altor maşini-unelte n.c.a.
-
2899 - Fabricarea altor maşini şi utilaje specifice n.c.a.
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
-
6120 - Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
-
7734 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport pe apă
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
73 506 808
Rezultat net
+16 115 850
Capitaluri proprii
25 911 337
Număr mediu de salariați
37
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2012 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 687 926
|
1 568 847
|
1 392 974
|
1 391 789
|
1 360 624
|
438 899
|
687 189
|
429 535
|
490 153
|
41 594
|
12 926
|
5 401
|
—
|
4 397
|
4 397
|
4 397
|
| Active circulante |
59 426 953
|
40 530 368
|
37 662 840
|
10 436 086
|
9 013 086
|
7 369 227
|
7 310 818
|
9 222 788
|
6 111 582
|
2 274 112
|
1 299 696
|
335 260
|
12 028
|
50
|
48
|
48
|
| Stocuri |
24 386 095
|
26 688 475
|
10 825 859
|
1 648 348
|
759 849
|
729 523
|
172 237
|
824 805
|
1 213
|
9 151
|
173 930
|
191 325
|
11
|
11
|
11
|
11
|
| Creanțe |
30 033 955
|
13 580 157
|
26 707 857
|
8 682 688
|
8 136 717
|
6 281 151
|
6 946 530
|
7 933 814
|
5 778 329
|
631 311
|
986 886
|
124 788
|
12 001
|
1
|
1
|
1
|
| Casa și conturi la bănci |
5 006 903
|
261 736
|
129 124
|
105 050
|
116 520
|
358 553
|
192 051
|
464 169
|
332 040
|
1 633 650
|
138 880
|
19 147
|
16
|
38
|
36
|
36
|
| Cheltuieli în avans |
6 199
|
11 061
|
9 378
|
1 775
|
1 991
|
4 582
|
2 573
|
1 928
|
970
|
2 598
|
285
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
37 209 741
|
30 382 830
|
26 740 026
|
7 761 863
|
7 178 087
|
5 928 510
|
6 463 164
|
8 763 542
|
5 782 014
|
729 600
|
1 290 340
|
332 925
|
9 809
|
7 200
|
6 620
|
6 606
|
| Capitaluri proprii |
25 911 337
|
11 727 446
|
12 325 166
|
4 067 787
|
3 197 614
|
1 884 198
|
1 537 416
|
890 709
|
820 691
|
1 588 704
|
22 567
|
7 736
|
5 211
|
−2 753
|
−2 175
|
−2 161
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
73 506 808
|
34 754 072
|
41 123 135
|
11 511 229
|
6 863 267
|
6 768 521
|
10 505 425
|
9 792 142
|
10 143 594
|
5 129 158
|
752 246
|
144 174
|
12 000
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
73 824 895
|
34 923 745
|
41 174 347
|
11 554 967
|
7 073 993
|
6 804 337
|
10 707 582
|
9 220 990
|
10 240 743
|
5 236 139
|
752 703
|
144 297
|
12 000
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
55 181 179
|
32 781 463
|
29 197 913
|
8 002 448
|
4 836 678
|
5 796 474
|
9 082 940
|
8 190 540
|
9 695 558
|
3 385 320
|
732 328
|
134 454
|
6 669
|
—
|
14
|
13
|
| Rezultat brut |
+18 643 716
|
+2 142 282
|
+11 976 434
|
+3 552 519
|
+2 237 315
|
+1 007 863
|
+1 624 642
|
+1 030 450
|
+545 185
|
+1 850 819
|
+20 375
|
+9 843
|
+5 331
|
0
|
−14
|
−13
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+16 115 850
|
+1 783 971
|
+10 180 421
|
+3 025 709
|
+1 933 546
|
+866 248
|
+1 392 040
|
+890 109
|
+463 194
|
+1 566 138
|
+14 531
|
+5 518
|
+4 971
|
0
|
−14
|
−13
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
20
|
12
|
12
|
13
|
19
|
18
|
12
|
9
|
3
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 73 506 808 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 16 115 850 lei.
-
Este INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul.
-
Când a fost înființată INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.