CUI 17701330
BANYOI CONSTRUCT SRL
BANYOI CONSTRUCT SRL este o firmă din Livada, județul Cluj, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.4 mil. lei (+10.3% față de 2024), o pierdere netă de 40.2 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
17701330
Nr. înregistrare
J12/2286/2005
EUID
ROONRC.J2005002286122
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Livada
Adresă
NR.68
Data înregistrării
17-06-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 04-07-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 382 417
Rezultat net
−40 207
Capitaluri proprii
462 724
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
301 421
|
407 517
|
302 338
|
372 719
|
275 139
|
183 392
|
173 881
|
219 988
|
242 540
|
410 507
|
313 742
|
337 475
|
79 981
|
126 436
|
128 996
|
76 724
|
63 858
|
| Active circulante |
608 712
|
502 587
|
604 676
|
571 125
|
616 962
|
524 438
|
451 580
|
368 204
|
493 804
|
446 550
|
385 100
|
349 912
|
438 889
|
412 711
|
349 563
|
274 060
|
247 402
|
| Stocuri |
616 209
|
507 306
|
513 826
|
457 453
|
488 945
|
480 211
|
408 529
|
314 316
|
359 667
|
335 035
|
309 812
|
271 072
|
406 586
|
384 387
|
314 624
|
154 322
|
132 226
|
| Creanțe |
113 481
|
85 329
|
97 057
|
79 087
|
126 722
|
55 620
|
33 771
|
41 419
|
105 974
|
51 274
|
57 524
|
39 223
|
29 107
|
28 296
|
29 398
|
119 117
|
101 900
|
| Casa și conturi la bănci |
−120 978
|
−90 048
|
−6 207
|
34 585
|
1 295
|
−11 393
|
9 280
|
12 469
|
28 163
|
60 241
|
17 764
|
39 617
|
3 196
|
28
|
5 541
|
621
|
13 276
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1 084
|
3 455
|
| Datorii |
447 409
|
407 173
|
376 619
|
386 351
|
360 103
|
186 770
|
265 376
|
332 002
|
412 516
|
531 396
|
407 391
|
401 269
|
298 610
|
331 599
|
274 532
|
199 112
|
102 565
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
462 724
|
502 931
|
530 395
|
557 493
|
531 998
|
521 060
|
360 085
|
256 190
|
323 828
|
325 661
|
291 451
|
286 118
|
220 260
|
207 548
|
204 027
|
152 756
|
212 150
|
| Capital subscris vărsat |
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
46 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 382 417
|
3 066 226
|
2 817 025
|
3 238 377
|
2 880 322
|
2 662 404
|
2 408 461
|
2 713 678
|
2 640 430
|
2 373 342
|
2 061 590
|
2 123 938
|
1 785 046
|
1 600 135
|
1 618 416
|
1 516 525
|
1 459 983
|
| Venituri totale |
3 497 516
|
3 178 948
|
2 842 309
|
3 270 320
|
2 930 411
|
2 718 702
|
2 472 473
|
2 744 687
|
2 668 518
|
2 442 791
|
2 099 838
|
2 418 001
|
1 830 879
|
1 793 551
|
1 628 875
|
1 538 866
|
1 462 703
|
| Cheltuieli totale |
3 537 397
|
3 206 412
|
2 869 408
|
3 240 693
|
2 917 622
|
2 504 739
|
2 351 563
|
2 708 940
|
2 604 944
|
2 402 571
|
2 092 153
|
2 340 202
|
1 815 332
|
1 790 030
|
1 577 604
|
1 591 810
|
1 410 942
|
| Rezultat brut |
−39 881
|
−27 464
|
−27 099
|
+29 627
|
+12 789
|
+213 963
|
+120 910
|
+35 747
|
+63 574
|
+40 220
|
+7 685
|
+77 799
|
+15 547
|
+3 521
|
+51 271
|
−52 944
|
+51 761
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−40 207
|
−27 464
|
−27 099
|
+25 495
|
+10 938
|
+187 290
|
+103 896
|
+19 862
|
+47 839
|
+34 210
|
+5 333
|
+65 858
|
+12 713
|
+3 521
|
+51 271
|
−59 394
|
+41 209
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
8
|
8
|
7
|
6
|
8
|
14
|
14
|
18
|
17
|
16
|
13
|
13
|
12
|
9
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BANYOI CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 382 417 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 40 207 lei.
-
Este BANYOI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BANYOI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iulie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are BANYOI CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată BANYOI CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BANYOI CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BANYOI CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.