CUI 17705154
CREATIVE SOLUTIONS SRL
CREATIVE SOLUTIONS SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 145.5 mii lei (+29.8% față de 2024), un profit net de 74.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17705154
Nr. înregistrare
J2005001130264
EUID
ROONRC.J2005001130264
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. POMICULTORILOR, NR.10, AP.8
Data înregistrării
20-06-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.06.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5813 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7420 - Activități fotografice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
145 463
Rezultat net
+74 357
Capitaluri proprii
74 711
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2012 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
860
|
2 150
|
3 461
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 310
|
1 310
|
1 310
|
1 310
|
1 310
|
1 310
|
1 798
|
| Active circulante |
85 973
|
102 792
|
50 737
|
86 459
|
37 071
|
42 853
|
9 570
|
11 241
|
15 241
|
11 234
|
14 210
|
15 346
|
17 821
|
19 081
|
15 002
|
12 907
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
72
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 191
|
3 191
|
3 191
|
3 191
|
3 191
|
2 192
|
2 192
|
| Creanțe |
7 537
|
4 146
|
3 419
|
7 724
|
8 373
|
2 898
|
4 622
|
1 679
|
8 425
|
3 824
|
3 824
|
3 637
|
3 640
|
2 916
|
4 858
|
4 547
|
| Casa și conturi la bănci |
78 436
|
98 646
|
47 318
|
78 663
|
28 698
|
39 955
|
4 948
|
9 562
|
6 816
|
4 219
|
7 195
|
8 518
|
10 990
|
12 974
|
7 952
|
6 168
|
| Datorii |
11 262
|
9 049
|
4 899
|
4 376
|
5 334
|
22 576
|
12 231
|
4 066
|
1 912
|
1 639
|
1 974
|
650
|
2 285
|
546
|
880
|
5 089
|
| Capitaluri proprii |
74 711
|
93 743
|
46 698
|
84 233
|
35 198
|
20 277
|
−2 661
|
7 175
|
13 329
|
10 905
|
13 546
|
16 006
|
16 846
|
19 851
|
15 432
|
9 616
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
145 463
|
112 063
|
107 633
|
158 966
|
97 149
|
78 655
|
41 354
|
36 094
|
16 850
|
5 006
|
660
|
3 708
|
3 660
|
2 430
|
10 819
|
5 525
|
| Venituri totale |
145 699
|
112 088
|
108 032
|
159 009
|
97 618
|
78 663
|
41 503
|
36 180
|
16 882
|
5 006
|
660
|
3 708
|
3 676
|
2 459
|
10 837
|
5 552
|
| Cheltuieli totale |
67 190
|
61 680
|
61 877
|
81 708
|
61 722
|
54 940
|
50 925
|
41 974
|
13 953
|
7 497
|
3 101
|
4 436
|
6 571
|
6 427
|
3 194
|
2 236
|
| Rezultat brut |
+78 509
|
+50 408
|
+46 155
|
+77 301
|
+35 896
|
+23 723
|
−9 422
|
−5 794
|
+2 929
|
−2 491
|
−2 441
|
−728
|
−2 895
|
−3 968
|
+7 643
|
+3 316
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+74 357
|
+47 046
|
+45 074
|
+75 711
|
+34 921
|
+22 937
|
−9 835
|
−6 154
|
+2 424
|
−2 641
|
−2 461
|
−839
|
−3 005
|
−4 041
|
+5 816
|
+1 849
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CREATIVE SOLUTIONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 145 463 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 74 357 lei.
-
Este CREATIVE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CREATIVE SOLUTIONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CREATIVE SOLUTIONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CREATIVE SOLUTIONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iunie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CREATIVE SOLUTIONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CREATIVE SOLUTIONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.