CUI 1771240
MEDDO SRL
MEDDO SRL este o firmă din Sebeş, județul Alba, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mil. lei (−2.2% față de 2024), un profit net de 4.1 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
1771240
Nr. înregistrare
J1992000305014
EUID
ROONRC.J1992000305014
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Sebeş
Adresă
STR. DEPOZITELOR, NR.13
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2226 - Fabricarea altor produse din material plasticCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2225 - Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
-
3511 - Producţia de energie electrică din resurse neregenerabile
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 654 815
Rezultat net
+4 050
Capitaluri proprii
262 517
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2226 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2229 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
217 883
|
297 004
|
344 016
|
437 493
|
545 713
|
431 348
|
514 241
|
607 235
|
620 732
|
673 467
|
778 535
|
721 693
|
869 407
|
992 205
|
1 147 306
|
1 332 209
|
851 466
|
| Active circulante |
586 945
|
530 119
|
644 501
|
621 458
|
637 064
|
539 574
|
492 479
|
468 191
|
444 891
|
454 985
|
491 654
|
493 093
|
507 953
|
569 949
|
625 957
|
525 808
|
587 333
|
| Stocuri |
317 767
|
305 969
|
386 463
|
313 408
|
301 865
|
257 488
|
219 508
|
210 594
|
194 224
|
138 877
|
134 170
|
133 606
|
150 553
|
98 504
|
185 802
|
165 572
|
144 255
|
| Creanțe |
230 550
|
199 497
|
241 160
|
285 755
|
254 113
|
258 826
|
270 245
|
244 286
|
247 032
|
300 429
|
349 521
|
347 725
|
348 209
|
459 856
|
428 283
|
348 867
|
440 158
|
| Casa și conturi la bănci |
38 628
|
24 653
|
16 878
|
22 295
|
81 086
|
23 260
|
2 726
|
13 311
|
3 635
|
15 679
|
7 963
|
11 762
|
9 191
|
11 589
|
11 872
|
11 369
|
2 920
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 844
|
—
|
—
|
—
|
154
|
1 578
|
| Datorii |
542 311
|
568 656
|
730 856
|
804 466
|
870 938
|
565 690
|
594 582
|
610 247
|
541 466
|
562 487
|
633 936
|
552 897
|
647 156
|
781 365
|
969 480
|
856 454
|
1 055 613
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
59 768
|
110 506
|
161 245
|
211 983
|
262 721
|
313 459
|
364 193
|
414 928
|
465 663
|
516 397
|
567 132
|
617 867
|
—
|
| Capitaluri proprii |
262 517
|
258 467
|
257 661
|
254 485
|
252 071
|
294 726
|
250 893
|
253 196
|
261 436
|
252 506
|
272 060
|
249 805
|
264 541
|
264 392
|
236 651
|
383 850
|
384 764
|
| Capital subscris vărsat |
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
8 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 654 815
|
1 692 349
|
1 794 263
|
1 932 764
|
1 796 127
|
1 705 155
|
1 669 990
|
1 661 173
|
1 527 378
|
1 504 563
|
1 565 711
|
1 408 195
|
1 474 068
|
1 670 549
|
1 606 053
|
1 436 047
|
1 232 876
|
| Venituri totale |
1 654 848
|
1 705 636
|
1 864 487
|
2 002 275
|
1 853 175
|
1 894 982
|
1 721 010
|
1 749 999
|
1 708 123
|
1 655 461
|
1 687 373
|
1 504 185
|
1 670 495
|
1 760 538
|
1 719 349
|
1 568 480
|
1 316 685
|
| Cheltuieli totale |
1 646 068
|
1 700 631
|
1 843 362
|
1 979 527
|
1 832 816
|
1 833 796
|
1 702 553
|
1 729 567
|
1 682 242
|
1 651 421
|
1 660 262
|
1 502 251
|
1 669 518
|
1 727 398
|
1 717 785
|
1 561 916
|
1 310 253
|
| Rezultat brut |
+8 780
|
+5 005
|
+21 125
|
+22 748
|
+20 359
|
+61 186
|
+18 457
|
+20 432
|
+25 881
|
+4 040
|
+27 111
|
+1 934
|
+977
|
+33 140
|
+1 564
|
+6 564
|
+6 432
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 050
|
+806
|
+3 176
|
+4 621
|
+2 207
|
+44 862
|
+1 029
|
+3 332
|
+11 572
|
+2 701
|
+22 255
|
+1 333
|
+149
|
+27 742
|
+420
|
+67
|
+144
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
14
|
14
|
15
|
16
|
16
|
16
|
16
|
16
|
18
|
19
|
21
|
21
|
21
|
21
|
21
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MEDDO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 654 815 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 050 lei.
-
Este MEDDO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MEDDO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MEDDO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic.
-
Când a fost înființată MEDDO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MEDDO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MEDDO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.