CUI 17741653
STRUCTURI SRL
STRUCTURI SRL este o firmă din Focşani, județul Vrancea, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.3 mil. lei (+174.3% față de 2024), un profit net de 839.9 mii lei și 15 angajați.
Date de identificare
CUI
17741653
Nr. înregistrare
J2005000590397
EUID
ROONRC.J2005000590397
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Focşani
Adresă
STR. 8 MARTIE, NR.6, BL.6, SC.1, ET.PARTER
Data înregistrării
30-06-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.06.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-07-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1814 - Legătorie și servicii conexe
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5530 - Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9499 - Activităţi ale altor organizaţii n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 253 017
Rezultat net
+839 855
Capitaluri proprii
838 280
Număr mediu de salariați
15
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 164
|
16 340
|
4 935
|
15 651
|
18 032
|
72 108
|
55 840
|
50 123
|
59 674
|
138 700
|
207 600
|
321 951
|
376 355
|
562 491
|
820 342
|
198 091
|
163 142
|
| Active circulante |
1 421 880
|
759 789
|
840 286
|
426 137
|
839 603
|
1 559 493
|
1 622 090
|
1 198 884
|
1 344 042
|
822 445
|
879 276
|
611 659
|
857 710
|
624 975
|
1 682 908
|
1 849 871
|
648 985
|
| Stocuri |
—
|
6 926
|
—
|
—
|
—
|
292
|
6 413
|
489
|
0
|
3 509
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
766 148
|
370 282
|
208 128
|
65 098
|
325 631
|
961 532
|
655 701
|
836 551
|
1 214 767
|
747 569
|
866 426
|
575 724
|
770 115
|
544 338
|
646 247
|
1 637 472
|
539 227
|
| Casa și conturi la bănci |
655 732
|
382 581
|
632 158
|
361 039
|
513 972
|
597 669
|
959 976
|
361 844
|
129 275
|
71 367
|
12 850
|
35 935
|
87 595
|
80 637
|
1 036 661
|
212 399
|
109 758
|
| Cheltuieli în avans |
13 422
|
16 825
|
6 183
|
2 419
|
961
|
—
|
—
|
—
|
—
|
804
|
4 124
|
13 249
|
4 743
|
—
|
—
|
—
|
376
|
| Datorii |
601 186
|
394 111
|
463 191
|
318 337
|
387 295
|
675 935
|
1 013 057
|
394 916
|
431 377
|
497 519
|
487 013
|
439 014
|
300 427
|
495 335
|
1 350 537
|
774 518
|
583 046
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
18 747
|
48 823
|
238 619
|
451 251
|
663 882
|
754 333
|
—
|
| Capitaluri proprii |
838 280
|
398 843
|
388 213
|
125 870
|
471 301
|
955 666
|
664 873
|
854 091
|
972 339
|
464 430
|
585 240
|
459 022
|
699 762
|
240 880
|
488 831
|
519 111
|
229 457
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 253 017
|
821 502
|
900 095
|
355 559
|
770 970
|
1 605 159
|
2 018 602
|
1 155 946
|
974 337
|
310 562
|
822 303
|
332 706
|
857 900
|
214 368
|
823 496
|
1 179 778
|
800 970
|
| Venituri totale |
2 269 765
|
872 436
|
922 526
|
383 775
|
838 843
|
1 605 680
|
2 046 322
|
1 156 434
|
994 487
|
329 395
|
859 452
|
596 922
|
1 122 311
|
440 841
|
922 754
|
1 254 841
|
802 552
|
| Cheltuieli totale |
1 275 527
|
853 035
|
650 604
|
660 401
|
630 036
|
634 322
|
1 361 445
|
791 014
|
412 986
|
450 205
|
719 091
|
712 662
|
626 674
|
688 792
|
784 967
|
782 797
|
672 003
|
| Rezultat brut |
+994 238
|
+19 401
|
+271 922
|
−276 626
|
+208 807
|
+971 358
|
+684 877
|
+365 420
|
+581 501
|
−120 810
|
+140 361
|
−115 740
|
+495 637
|
−247 951
|
+137 787
|
+472 044
|
+130 549
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+839 855
|
+15 490
|
+263 158
|
−280 464
|
+201 426
|
+955 286
|
+664 493
|
+353 851
|
+571 556
|
−120 810
|
+126 217
|
−115 740
|
+458 883
|
−247 951
|
+112 577
|
+393 911
|
+104 257
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
14
|
11
|
10
|
10
|
9
|
7
|
7
|
6
|
8
|
7
|
6
|
5
|
5
|
8
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STRUCTURI SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 253 017 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 839 855 lei.
-
Este STRUCTURI SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STRUCTURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are STRUCTURI SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată STRUCTURI SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STRUCTURI SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STRUCTURI SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.