CUI 17758027

ED PRESS COM SRL

ED PRESS COM SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 5813 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 140.5 mii lei (−39.7% față de 2024), o pierdere netă de 82.5 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

17758027

Nr. înregistrare

J16/1410/2005

EUID

ROONRC.J16/1410/2005

Formă juridică

SRL

Județ

Dolj

Localitate

Craiova

Adresă

STR. C.S. NICOLĂESCU PLOPŞOR, NR.2A, PARTER, BL.49

Data înregistrării

07-07-2005

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 07.07.2005

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 08-07-2005

TVA la încasare

Da

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−39.7%

140 521

Rezultat net

−260.0%

−82 495

Capitaluri proprii

−29.2%

199 610

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ED PRESS COM SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 140 521 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 82 495 lei.

Este ED PRESS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, ED PRESS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iulie 2005.

Ce cod CAEN principal are ED PRESS COM SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5813 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor.

Când a fost înființată ED PRESS COM SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 2005.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ED PRESS COM SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ED PRESS COM SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit