CUI 17774502
OVALORCONSTRUCT SRL
OVALORCONSTRUCT SRL este o firmă din Bănia, județul Caraș-Severin, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2005, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 648.4 mii lei (−62.2% față de 2024), o pierdere netă de 155.1 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
17774502
Nr. înregistrare
J2005000651115
EUID
ROONRC.J11/651/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Caraș-Severin
Localitate
Bănia
Adresă
BĂNIA, Nr. 256, C.P. 327010
Data înregistrării
13-07-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.07.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0322 - Acvacultura în ape dulci
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2229 - Fabricarea altor produse din material plastic
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2591 - Fabricarea de recipienţi, containere şi alte produse similare din oţel
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
648 402
Rezultat net
−155 146
Capitaluri proprii
103 045
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
340 236
|
399 603
|
273 490
|
219 960
|
184 973
|
224 117
|
257 813
|
217 685
|
224 870
|
124 680
|
136 496
|
136 347
|
147 451
|
154 720
|
156 904
|
133 945
|
71 295
|
| Active circulante |
424 388
|
313 192
|
853 242
|
811 753
|
756 293
|
473 482
|
667 329
|
389 377
|
382 720
|
395 057
|
405 454
|
453 902
|
423 829
|
383 493
|
328 642
|
235 574
|
321 019
|
| Stocuri |
216 453
|
260 427
|
716 128
|
562 758
|
509 201
|
376 365
|
354 590
|
343 411
|
328 481
|
343 584
|
324 420
|
296 777
|
311 486
|
276 287
|
157 761
|
87 547
|
275 598
|
| Creanțe |
60 495
|
26 412
|
103 082
|
162 721
|
220 253
|
91 071
|
121 232
|
44 530
|
47 479
|
47 985
|
73 431
|
99 495
|
93 928
|
102 344
|
166 246
|
135 246
|
41 449
|
| Casa și conturi la bănci |
147 440
|
26 353
|
34 032
|
86 274
|
26 839
|
6 046
|
191 507
|
1 436
|
6 760
|
3 488
|
7 603
|
57 630
|
18 415
|
4 862
|
4 635
|
12 781
|
3 972
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
661 579
|
454 604
|
874 534
|
786 785
|
782 311
|
544 206
|
785 369
|
761 473
|
672 789
|
452 185
|
480 480
|
532 772
|
520 049
|
488 428
|
437 844
|
327 443
|
355 985
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
103 045
|
258 191
|
252 198
|
244 928
|
158 955
|
153 393
|
139 773
|
−154 411
|
−65 199
|
67 552
|
61 470
|
57 477
|
51 231
|
49 785
|
47 702
|
42 076
|
36 329
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
648 402
|
1 717 024
|
889 733
|
912 267
|
392 768
|
577 656
|
1 100 279
|
397 133
|
269 880
|
256 990
|
351 757
|
401 785
|
413 434
|
312 851
|
447 620
|
676 657
|
245 310
|
| Venituri totale |
648 402
|
1 713 486
|
890 741
|
915 298
|
396 760
|
581 437
|
1 104 738
|
406 061
|
270 090
|
257 586
|
352 662
|
401 852
|
413 803
|
312 851
|
448 022
|
677 727
|
246 807
|
| Cheltuieli totale |
803 548
|
1 699 236
|
874 564
|
820 173
|
387 230
|
562 457
|
799 507
|
491 212
|
400 140
|
248 927
|
347 907
|
394 416
|
409 761
|
310 174
|
439 605
|
667 105
|
234 382
|
| Rezultat brut |
−155 146
|
+14 250
|
+16 177
|
+95 125
|
+9 530
|
+18 980
|
+305 231
|
−85 151
|
−130 050
|
+8 659
|
+4 755
|
+7 436
|
+4 042
|
+2 677
|
+8 417
|
+10 622
|
+12 425
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−155 146
|
+5 993
|
+7 270
|
+85 972
|
+5 562
|
+13 621
|
+294 184
|
−89 212
|
−132 751
|
+6 083
|
+3 993
|
+6 246
|
+1 446
|
+2 083
|
+5 626
|
+5 747
|
+8 092
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
4
|
3
|
3
|
4
|
5
|
5
|
5
|
6
|
6
|
8
|
8
|
8
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OVALORCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 648 402 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 155 146 lei.
-
Este OVALORCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, OVALORCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are OVALORCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată OVALORCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OVALORCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OVALORCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.